Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ájurvéda. Co znamená odborný pojem Ájurvéda z kategorie Filozofie?

Co je to Ájurvéda? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ájurvéda?

Ájurvéda je označení pro alternativní léčebnou metodu. Jedná se o tradiční indické léčitelství. Název ájurvéda pochází ze starého jazyka sanskrtu a doslova znamená "vědění o životě". Jejím principem je zjednodušeně řečeno snaha o udržení rovnováhy všech životních energií - prán a jejich energetických drah a center, čaker.


Co je to Ájurvéda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ájurvéda. Co znamená odborný pojem Ájurvéda z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ájurvéda můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Ájurvéda je v kategorii filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, názvosloví, popis, odborné názvosloví, význam pojmu, slovo, pojem, informace, filozofie, terminologie, slovník, terminus technicus, co je to Ájurvéda?, význam slova, odborný výraz, Ájurvéda, vysvětlení


Pojem Ájurvéda je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ájurvéda? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ájurvéda (v dévanágarí आयुर्वॆद), je sanskrtské slovo a znamená vědění o životě. Je to systém tradičního indického lékařství praktikovaný i v jiných zemích, včetně České republiky, jako systém alternativní a komplementární medicíny. Nejstarší literatura o ájurvédě pochází již z védského období v Indii. Nejvlivnější díla jsou Sušruta samhitá a Čaraka samhitá, které ovlivňují tradiční lékařství i v tomto období. Ájurvédští praktičtí lékaři používají ájurvédské bylinné preparáty a ájurvédské léčebné metody při lehkých onemocněních a chorobách. V západním světě se ájurvéda stala alternativním léčebným způsobem v zemích, kde její léčebné metody byly patentovány a duševní vlastnická práva legalizována jak západními, tak i indickými institucemi. Také v Americe je ájurvéda považována za komplementární a alternativní lékařství, přičemž některé způsoby, jako bylinkářství, masírování a jóga jsou samostatná odvětví.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ájurvéda v následujících zdrojích

Hledat heslo Ájurvéda ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Ájurvéda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Ájurvéda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ájurvéda ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ájurvéda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Ájurvéda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ájurvéda například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ájurvéda? resp. jaká je definice termínu Ájurvéda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ájurvéda, odpověď na dotaz co je to Ájurvéda?. Víte např. kdo to je Střihač? Znáte a víte kdo je Dominik Feri? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem