Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ájurvéda. Co znamená odborný pojem Ájurvéda z kategorie Filozofie?

Co je to Ájurvéda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ájurvéda?

Ájurvéda je označení pro alternativní léčebnou metodu. Jedná se o tradiční indické léčitelství. Název ájurvéda pochází ze starého jazyka sanskrtu a doslova znamená "vědění o životě". Jejím principem je zjednodušeně řečeno snaha o udržení rovnováhy všech životních energií - prán a jejich energetických drah a center, čaker.


Co je to Ájurvéda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ájurvéda. Co znamená odborný pojem Ájurvéda z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ájurvéda se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, přesný význam, terminus technicus, formulace, přesný výraz, co je to Ájurvéda?, Ájurvéda, popis, slovník, vysvětlení, slovo, lexikon, Filozofie, význam slova, terminologie, co to je, definice


Pojem Ájurvéda je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ájurvéda píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ájurvéda (v dévanágarí आयुर्वॆद), je sanskrtské slovo a znamená vědění o životě. Je to systém tradičního indického lékařství praktikovaný i v jiných zemích, včetně České republiky, jako systém alternativní a komplementární medicíny. Nejstarší literatura o ájurvédě pochází již z védského období v Indii. Nejvlivnější díla jsou Sušruta samhitá a Čaraka samhitá, které ovlivňují tradiční lékařství i v tomto období. Ájurvédští praktičtí lékaři používají ájurvédské bylinné preparáty a ájurvédské léčebné metody při lehkých onemocněních a chorobách. V západním světě se ájurvéda stala alternativním léčebným způsobem v zemích, kde její léčebné metody byly patentovány a duševní vlastnická práva legalizována jak západními, tak i indickými institucemi. Také v Americe je ájurvéda považována za komplementární a alternativní lékařství, přičemž některé způsoby, jako bylinkářství, masírování a jóga jsou samostatná odvětví.

Jiné informační zdroje o pojmu Ájurvéda

Vyhledat výraz Ájurvéda na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ájurvéda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Ájurvéda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ájurvéda na Youtube

Najít heslo Ájurvéda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Ájurvéda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ájurvéda například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ájurvéda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ájurvéda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ájurvéda, odpověď na dotaz co je to Ájurvéda?. Víte např. kdo to je Mešuge? Znáte a víte kdo je Bivoj? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ájurvéda hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem