Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ájurvéda. Co znamená odborný pojem Ájurvéda z kategorie Filozofie?

Co je Ájurvéda?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ájurvéda

Ájurvéda je označení pro alternativní léčebnou metodu. Jedná se o tradiční indické léčitelství. Název ájurvéda pochází ze starého jazyka sanskrtu a doslova znamená "vědění o životě". Jejím principem je zjednodušeně řečeno snaha o udržení rovnováhy všech životních energií - prán a jejich energetických drah a center, čaker.


Co je to Ájurvéda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ájurvéda. Co znamená odborný pojem Ájurvéda z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Ájurvéda můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Ájurvéda je v kategorii filozofie

Klíčová slova: co znamená, význam, formulace, definice pojmu, filozofie, co to je, terminus technicus, synonymum, slovník, wiki, pojem, význam pojmu, heslo, termín, přesný výraz, terminologie, odborný výraz, vysvětlení


Pojem Ájurvéda je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ájurvéda? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ájurvéda (v dévanágarí आयुर्वॆद), je sanskrtské slovo a znamená vědění o životě. Je to systém tradičního indického lékařství praktikovaný i v jiných zemích, včetně České republiky, jako systém alternativní a komplementární medicíny. Nejstarší literatura o ájurvédě pochází již z védského období v Indii. Nejvlivnější díla jsou Sušruta samhitá a Čaraka samhitá, které ovlivňují tradiční lékařství i v tomto období. Ájurvédští praktičtí lékaři používají ájurvédské bylinné preparáty a ájurvédské léčebné metody při lehkých onemocněních a chorobách. V západním světě se ájurvéda stala alternativním léčebným způsobem v zemích, kde její léčebné metody byly patentovány a duševní vlastnická práva legalizována jak západními, tak i indickými institucemi. Také v Americe je ájurvéda považována za komplementární a alternativní lékařství, přičemž některé způsoby, jako bylinkářství, masírování a jóga jsou samostatná odvětví.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Ájurvéda ve Wikislovníku

Zkusit najít Ájurvéda na Google.cz

Najít výraz Ájurvéda ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ájurvéda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Ájurvéda na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Ájurvéda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ájurvéda například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Ájurvéda? resp. jaký je přesný význam slova Ájurvéda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ájurvéda, odpověď na dotaz co je to Ájurvéda?. Víte např. kdo to je Džamila Stehlíková? Znáte a víte kdo je Finanční arbitr? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie filozofie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka s knihou, Ájurvéda, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem