Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ájurvéda. Co znamená odborný pojem Ájurvéda z kategorie Filozofie?

Co je to Ájurvéda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ájurvéda?

Ájurvéda je označení pro alternativní léčebnou metodu. Jedná se o tradiční indické léčitelství. Název ájurvéda pochází ze starého jazyka sanskrtu a doslova znamená "vědění o životě". Jejím principem je zjednodušeně řečeno snaha o udržení rovnováhy všech životních energií - prán a jejich energetických drah a center, čaker.


Co je to Ájurvéda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ájurvéda. Co znamená odborný pojem Ájurvéda z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ájurvéda? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ájurvéda je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, význam slova, význam pojmu, co znamená, termín, odborný výraz, definice, přesný význam, slovo, přesný výraz, synonymum, informace, co je to Ájurvéda?, wiki, lexikon, Ájurvéda, terminus technicus


Pojem Ájurvéda je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ájurvéda píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ájurvéda (v dévanágarí आयुर्वॆद), je sanskrtské slovo a znamená vědění o životě. Je to systém tradičního indického lékařství praktikovaný i v jiných zemích, včetně České republiky, jako systém alternativní a komplementární medicíny. Nejstarší literatura o ájurvédě pochází již z védského období v Indii. Nejvlivnější díla jsou Sušruta samhitá a Čaraka samhitá, které ovlivňují tradiční lékařství i v tomto období. Ájurvédští praktičtí lékaři používají ájurvédské bylinné preparáty a ájurvédské léčebné metody při lehkých onemocněních a chorobách. V západním světě se ájurvéda stala alternativním léčebným způsobem v zemích, kde její léčebné metody byly patentovány a duševní vlastnická práva legalizována jak západními, tak i indickými institucemi. Také v Americe je ájurvéda považována za komplementární a alternativní lékařství, přičemž některé způsoby, jako bylinkářství, masírování a jóga jsou samostatná odvětví.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Ájurvéda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ájurvéda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ájurvéda ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Ájurvéda ve Wikislovníku

Hledat heslo Ájurvéda ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ájurvéda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ájurvéda například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ájurvéda? resp. co vlastně znamená slovo Ájurvéda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ájurvéda, odpověď na dotaz co je to Ájurvéda?. Víte např. kdo to je Tomáš Drahoňovský? Znáte a víte kdo je Družička? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ájurvéda hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem