Co je to?
Definice výrazu Zdravá škola. Co znamená odborný pojem Zdravá škola z kategorie Školství?

Co je Zdravá škola? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zdravá škola?

Zdravá škola, jinak také Škola podporující zdraví je označení pro rámcový program, jehož autorem je Světová zdravotnická organizace. Do tohoto programu se zapojily různé druhy škol, mateřské, základní i střední. Zdravá škola má podporovat ve vývoji i rozvoji každého jedince, tedy žáka i učitele. Spolupracuje s rodiči a zaměřuje se na oblast fyzickou, psychickou i sociální. Program funguje od roku 1986, kdy bylo jeho cílem zlepšení zdraví žáků, učitelů, rodinných příslušníků a místní komunity, prostřednictvím školy.
V České republice je možno hlásit se do projektu od 90. let, od roku 2006 koordinují tento program kraje. Přihlášená škola by měla dosáhnout pohody prostředí v oblasti sociální, organizační i věcné, měla by uskutečňovat zdravé učení. To znamená smysluplnost výuky, přiměřenost, možnost vybrat si, spolupracovat a hodnotit motivujícím způsobem. Zdravá škola je zastáncem otevřeného partnerství. Garantem programu je státní zdravotní ústav ČR.


Co je to Zdravá škola? Význam slova, termín, Definice výrazu Zdravá škola. Co znamená odborný pojem Zdravá škola z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zdravá škola? s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Zdravá škola je v sekci Školství

Klíčová slova: co je to Zdravá škola?, Zdravá škola, informace, odborné názvosloví, wiki, názvosloví, formulace, význam, heslo, Školství, pojem, význam slova, odborný výraz, popis, definice pojmu, slovník, přesný význam, synonymum


Pojem Zdravá škola je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zdravá škola? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Zdravá škola (nebo též Škola podporující zdraví) je rámcový program Světové zdravotnické organizace, do kterého jsou zapojeny mateřské, základní a střední školy. Cílem programu je zoptimalizovat vývoj a rozvoj každého jednotlivce, žáka a učitele v součinnosti s rodiči a školou samotnou, po stránce tělesné, sociální i duševní.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Zdravá škola ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Zdravá škola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Zdravá škola ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdravá škola ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdravá škola ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Zdravá škola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdravá škola například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Zdravá škola? resp. co znamená výraz Zdravá škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdravá škola, odpověď na dotaz co je to Zdravá škola?. Víte např. kdo to je Zuzana Norisová? Znáte a víte kdo je Kapitán Demo? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v Školství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.