Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zdravá škola. Co znamená odborný pojem Zdravá škola z kategorie Školství?

Co je to Zdravá škola? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zdravá škola?

Zdravá škola, jinak také Škola podporující zdraví je označení pro rámcový program, jehož autorem je Světová zdravotnická organizace. Do tohoto programu se zapojily různé druhy škol, mateřské, základní i střední. Zdravá škola má podporovat ve vývoji i rozvoji každého jedince, tedy žáka i učitele. Spolupracuje s rodiči a zaměřuje se na oblast fyzickou, psychickou i sociální. Program funguje od roku 1986, kdy bylo jeho cílem zlepšení zdraví žáků, učitelů, rodinných příslušníků a místní komunity, prostřednictvím školy.
V České republice je možno hlásit se do projektu od 90. let, od roku 2006 koordinují tento program kraje. Přihlášená škola by měla dosáhnout pohody prostředí v oblasti sociální, organizační i věcné, měla by uskutečňovat zdravé učení. To znamená smysluplnost výuky, přiměřenost, možnost vybrat si, spolupracovat a hodnotit motivujícím způsobem. Zdravá škola je zastáncem otevřeného partnerství. Garantem programu je státní zdravotní ústav ČR.


Co je to Zdravá škola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zdravá škola. Co znamená odborný pojem Zdravá škola z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zdravá škola? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Zdravá škola se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: přesný výraz, Školství, informace, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, Školství, definice, synonymum, vysvětlení, co to je, odborný výraz, Zdravá škola, heslo, terminologie, wiki, co znamená, termín


Pojem Zdravá škola je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zdravá škola?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zdravá škola (nebo též Škola podporující zdraví) je rámcový program Světové zdravotnické organizace, do kterého jsou zapojeny mateřské, základní a střední školy. Cílem programu je zoptimalizovat vývoj a rozvoj každého jednotlivce, žáka a učitele v součinnosti s rodiči a školou samotnou, po stránce tělesné, sociální i duševní.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdravá škola ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdravá škola ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Zdravá škola ve Wikislovníku

Hledat heslo Zdravá škola ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Zdravá škola ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Zdravá škola na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdravá škola například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zdravá škola? resp. jaká je definice slova Zdravá škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdravá škola, odpověď na dotaz co je to Zdravá škola?. Víte např. kdo to je Jan Nepomucký? Znáte a víte kdo je Josef Středula? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.