Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pagoda. Co znamená odborný pojem Pagoda z kategorie Stavebnictví?

Co je Pagoda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pagoda?

Pagoda je zvláštní stavba, kterou je možno vidět především v zemích Asie nebo v Thajsku. Má věžovitý tvar a většinou se nachází poblíž chrámového komplexu nebo přímo v něm. Jde o buddhistickou stavbu, která slouží především k ukládání statků významných osobností, popřípadě jako místo k uložení cenných věcí. Je zde možno najít například sútry, tedy vyjádření náboženských a filozofických textů. Z těch jsou sestavovány sbírky, které patří k posvátným písmům tradičních buddhistů.
V některých zemích může být význam pagod poněkud odlišný. Může jít o označení kultovního místa, tedy celého chrámového komplexu. Pagody mívají různou vnější podobu, liší se také výzdobou. Mohou být vícepatrové a čtyřhranné, jiné jsou osmihranné a vypadají jako štíhlé věže s hrotem na vrchu. Počty kruhů jsou vždy liché. Pagody občas připomínají mandalu, materiál není určený. Může jít jak o kámen, tak o cihly nebo dřevo.


Co je to Pagoda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pagoda. Co znamená odborný pojem Pagoda z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Pagoda můžete sdílet s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Pagoda je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, termín, stavebnictví, synonymum, co to je, informace, stavebnictví, názvosloví, terminus technicus, terminologie, odborný výraz, pojem, formulace, Pagoda, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, definice


Pojem Pagoda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pagoda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Pagoda je označení pro buddhistickou věžovou stavbu, která se vyvinula z indické stúpy a je běžná ve východní a jihovýchodní Asii.
Výraz pochází ze sanskrtského výrazu bhagavat, zkomoleného Portugalci. Pagoda měla původně sloužit, stejně jako stúpa, k uchovávání ostatků význačných mistrů či k uložení jiných cenných předmětů (súter aj.).
Pagody jsou obvykle stavěny v rámci chrámových komplexů či v jejich blízkosti. Většina pagod plní náboženskou funkci, někdy i funkce další - např. v Číně mají svým příhodným geomantickým umístěním ovlivňovat příznivě celý okolní prostor.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Pagoda na Youtube

Zkusit najít výraz Pagoda ve Wikizdrojích

Najít termín Pagoda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Pagoda ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Pagoda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Pagoda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pagoda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pagoda? resp. co to je Pagoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pagoda, odpověď na dotaz co je to Pagoda?. Víte např. kdo to je CEO? Znáte a víte kdo je Claus Schenk von Stauffenberg? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.