Co je to?
Definice výrazu Životní styl. Co znamená odborný pojem Životní styl z kategorie Psychologie?

Co to je Životní styl? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Životní styl?

Životní styl je charakterizován jako souhrn důležitých vztahů a činností, zvyků a projevů, které jsou typické pro konkrétní objekt nebo subjekt. Jedná se o každodenní činnosti a chování a způsob jejich projevů a realizace.
Životní styl bývá utvářen okolím, často i médii. Faktory, které životní styl ovlivňují, jsou buď vnější – životní podmínky, nebo vnitřní – samotný jedinec. Vnější podmínky ovlivňují celou populaci a umožňují sociálně diferencovat. Vnitřní podmínky působí na samotného jedince a jsou individuální.


Co je to Životní styl? Význam slova, termín, Definice výrazu Životní styl. Co znamená odborný pojem Životní styl z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Životní styl patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, význam slova, Psychologie, vysvětlení, heslo, co je to Životní styl?, wiki, přesný výraz, co znamená, terminologie, synonymum, popis, Psychologie, pojem, odborný výraz, informace, slovo


Pojem Životní styl je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Životní styl? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Životní styl je systém významných činností a vztahů, životních projevů a zvyklostí typických, charakteristických pro určitý živý subjekt nebo i objekt. Jedná se o souhrn relativně ustálených každodenních praktik, způsobů realizace činností a způsobů chování. Životní styl je výrazně ovlivněn hromadnými sdělovacími prostředky.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Životní styl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Životní styl ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Životní styl ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Životní styl ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Životní styl na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Životní styl ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Životní styl například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Životní styl? resp. co je to Životní styl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životní styl, odpověď na dotaz co je to Životní styl?. Víte např. kdo to je Bruncvík? Znáte a víte kdo je Věra Špinarová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Životní styl i v jiných kategoriích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.