Co je to?
Definice výrazu Životní styl. Co znamená odborný pojem Životní styl z kategorie Psychologie?

Co to je Životní styl? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Životní styl?

Životní styl je charakterizován jako souhrn důležitých vztahů a činností, zvyků a projevů, které jsou typické pro konkrétní objekt nebo subjekt. Jedná se o každodenní činnosti a chování a způsob jejich projevů a realizace.
Životní styl bývá utvářen okolím, často i médii. Faktory, které životní styl ovlivňují, jsou buď vnější – životní podmínky, nebo vnitřní – samotný jedinec. Vnější podmínky ovlivňují celou populaci a umožňují sociálně diferencovat. Vnitřní podmínky působí na samotného jedince a jsou individuální.


Co je to Životní styl? Význam slova, termín, Definice výrazu Životní styl. Co znamená odborný pojem Životní styl z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Životní styl? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Životní styl je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Životní styl?, slovo, význam pojmu, informace, přesný výraz, definice, co to je, synonymum, přesný význam, pojem, terminologie, terminus technicus, význam slova, co znamená, lexikon, Psychologie, termín


Pojem Životní styl je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Životní styl píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Životní styl je systém významných činností a vztahů, životních projevů a zvyklostí typických, charakteristických pro určitý živý subjekt nebo i objekt. Jedná se o souhrn relativně ustálených každodenních praktik, způsobů realizace činností a způsobů chování. Životní styl je výrazně ovlivněn hromadnými sdělovacími prostředky.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Životní styl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Životní styl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Životní styl ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Životní styl na Google.cz

Hledat slovo Životní styl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Životní styl ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Životní styl například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Životní styl? resp. co se skrývá pod slovem Životní styl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životní styl, odpověď na dotaz co je to Životní styl?. Víte např. kdo to je Šupák? Znáte a víte kdo je Věra Špinarová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Životní styl hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.