Co je to?
Odborný výraz, definice slova Generace X. Co znamená slovo Generace X z kategorie Kultura?

Co je Generace X?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Generace X?

Generace X je označení užívané pro demografickou skupinu lidí narozených přibližně mezi lety 1965 a 1980. Tato generace následuje po generaci tzv. baby boomers, což jsou lidé narození v období velké ekonomické prosperity v letech 1946 až 1964 a předchází mileniálům, označovaným jako generace Y. Termín generace X se stal známým, když byl použit v knize Generace X: Příběh nejmenší generace od Douglase Couplanda. Tato kniha vyšla v roce 1991 a popsala charakteristické rysy a zkušenosti této generace. Název generace X vyjadřuje pocity anonymity a nedostatku jasně definované identity, který tuto generaci provázel. Generace X prožila různorodé události a kulturní změny, které měly významný dopad na jejich hodnoty, postoje a životní styl. Členové generace X byli často dětmi baby boomerů, což byla generace narozená po druhé světové válce. Tito rodiče se často věnovali práci a kariéře a mnoho dětí generace X se tak muselo naučit být samostatnými a nezávislými. Generace X zažila nárůst technologického vývoje, včetně počítačů a internetu.
Byla první generací, která začala vědomě využívat počítače a komunikační technologie, i když ty byly na začátku omezené ve srovnání s tím, co máme dnes. Příslušníci této generace zažili několik ekonomických výzev, včetně ropných krizí a recese. To mělo vliv na jejich finanční stabilitu a směřování v kariéře. Mnoho členů generace X se stále řadí mezi tzv. sendvičové generace, protože musí pečovat jak o své děti, tak i o své stárnoucí rodiče. Generace X se zapojovala do různých hudebních a kulturních směrů, jako jsou punk, hip-hop a alternativní hudba. Měli vliv na vývoj populární kultury a zábavy. Kvůli zkušenostem s hospodářskými výzvami, politickými změnami a jinými událostmi měla generace X tendenci k větší skepsi a cynismu vůči autoritám a etablovaným institucím.

Co je to Generace X? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Generace X. Co znamená slovo Generace X z kategorie Kultura?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Generace X patří do kategorie kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, co znamená, definice, odborný výraz, význam pojmu, význam, kultura, formulace, terminologie, Generace X, wiki, co to je, přesný význam, vysvětlení, slovník, synonymum, definice pojmu, termín


Pojem Generace X je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Generace X

Hledat videa s názvem Generace X na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Generace X ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Generace X ve Wikipedii

Vyhledat termín Generace X na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Generace X ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Generace X ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Generace X například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je význam slova Generace X? resp. jaká je definice slova Generace X? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Generace X, odpověď na dotaz co je to Generace X?. Víte např. kdo to je Bohém? Znáte a víte kdo je Čang Cheng? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Generace X i v jiné sekci než v kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, muzeum, generace X, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.