Co je to?
Definice výrazu, termínu Perioda. Co znamená odborný pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Co je to Perioda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Perioda?

Perioda je pojem z oblasti fyziky. Jde o název fyzikální veličiny, která slouží k označení doby, po kterou trvá jedno opakování pravidelně se opakujícího, tedy periodického děje.
Samotná perioda tedy určuje takovou dobu, která je potřebná k tomu, aby se nějaký systém dokázal dostat nazpět ke svému výchozímu stavu. Základní jednotkou periody je sekunda, označuje se písmenem s.


Co je to Perioda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Perioda. Co znamená odborný pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Perioda s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Perioda se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: Perioda, Fyzika, co je to Perioda?, termín, názvosloví, slovník, vysvětlení, pojem, formulace, heslo, lexikon, terminologie, přesný výraz, co to je, definice pojmu, synonymum, co znamená, informace


Pojem Perioda je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Perioda? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Perioda označuje ve fyzice fyzikální veličinu, která udává dobu trvání jednoho opakování periodického děje. Perioda tedy označuje dobu potřebnou k tomu, aby se systém dostal zpět do výchozího stavu.

Další informační zdroje

Najít slovo Perioda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Perioda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perioda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Perioda na Youtube

Zkusit najít slovo Perioda na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perioda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Perioda například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Perioda? resp. co znamená výraz Perioda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perioda, odpověď na dotaz co je to Perioda?. Víte např. kdo to je Trestanec? Znáte a víte kdo je Zdeněk Svěrák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.