Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Perioda. Co znamená pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Co je Perioda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Perioda

Perioda je pojem z oblasti fyziky. Jde o název fyzikální veličiny, která slouží k označení doby, po kterou trvá jedno opakování pravidelně se opakujícího, tedy periodického děje.
Samotná perioda tedy určuje takovou dobu, která je potřebná k tomu, aby se nějaký systém dokázal dostat nazpět ke svému výchozímu stavu. Základní jednotkou periody je sekunda, označuje se písmenem s.


Co je to Perioda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Perioda. Co znamená pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Perioda se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz, přesný výraz, terminus technicus, synonymum, co je to Perioda?, co znamená, přesný význam, informace, lexikon, popis, wiki, význam, názvosloví, fyzika, co to je, definice pojmu


Pojem Perioda je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Perioda?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Perioda označuje ve fyzice fyzikální veličinu, která udává dobu trvání jednoho opakování periodického děje. Perioda tedy označuje dobu potřebnou k tomu, aby se systém dostal zpět do výchozího stavu.

Další informační zdroje o slovu Perioda

Zkusit najít pojem Perioda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Perioda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Perioda ve Wikizdrojích

Najít slovo Perioda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perioda ve Wikimedia Commons

Najít termín Perioda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Perioda například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Perioda? resp. jaká je definice termínu Perioda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perioda, odpověď na dotaz co je to Perioda?. Víte např. kdo to je Rod Laver? Znáte a víte kdo je Pavel Šimčík? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Perioda hledat i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.