Co je to?
Výraz, termín, definice slova Perioda. Co znamená odborný pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Co je to Perioda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Perioda

Perioda je pojem z oblasti fyziky. Jde o název fyzikální veličiny, která slouží k označení doby, po kterou trvá jedno opakování pravidelně se opakujícího, tedy periodického děje.
Samotná perioda tedy určuje takovou dobu, která je potřebná k tomu, aby se nějaký systém dokázal dostat nazpět ke svému výchozímu stavu. Základní jednotkou periody je sekunda, označuje se písmenem s.


Co je to Perioda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Perioda. Co znamená odborný pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Perioda) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Perioda patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, terminus technicus, význam pojmu, co to je, co je to Perioda?, terminologie, význam slova, Perioda, informace, odborné názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, wiki, lexikon, fyzika, definice, fyzika


Pojem Perioda je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Perioda?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Perioda označuje ve fyzice fyzikální veličinu, která udává dobu trvání jednoho opakování periodického děje. Perioda tedy označuje dobu potřebnou k tomu, aby se systém dostal zpět do výchozího stavu.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Perioda na Google.cz

Hledat výraz Perioda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Perioda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Perioda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Perioda ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perioda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Perioda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Perioda? resp. jaká je definice termínu Perioda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perioda, odpověď na dotaz co je to Perioda?. Víte např. kdo to je Megan Fox? Znáte a víte kdo je Steve Jobs? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.