Co je to?
Definice výrazu, termínu Perioda. Co znamená odborný pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Co je to Perioda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Perioda

Perioda je pojem z oblasti fyziky. Jde o název fyzikální veličiny, která slouží k označení doby, po kterou trvá jedno opakování pravidelně se opakujícího, tedy periodického děje.
Samotná perioda tedy určuje takovou dobu, která je potřebná k tomu, aby se nějaký systém dokázal dostat nazpět ke svému výchozímu stavu. Základní jednotkou periody je sekunda, označuje se písmenem s.


Co je to Perioda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Perioda. Co znamená odborný pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Perioda s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Perioda je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: termín, heslo, vysvětlení, wiki, co to je, terminologie, co znamená, Perioda, přesný význam, synonymum, pojem, Fyzika, definice pojmu, význam, odborný výraz, přesný výraz, slovo, informace


Pojem Perioda je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perioda ve Wikimedia Commons

Najít slovo Perioda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perioda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Perioda na Google.cz

Hledat termín Perioda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Perioda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Perioda například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Perioda? resp. co přesně znamená slovo Perioda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perioda, odpověď na dotaz co je to Perioda?. Víte např. kdo to je Eric Trump? Znáte a víte kdo je Karel Zich? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Perioda i v jiných kategoriích (než Fyzika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.