Co je to?
Výraz, termín, definice slova Perioda. Co znamená odborný pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Co je to Perioda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Perioda?

Perioda je pojem z oblasti fyziky. Jde o název fyzikální veličiny, která slouží k označení doby, po kterou trvá jedno opakování pravidelně se opakujícího, tedy periodického děje.
Samotná perioda tedy určuje takovou dobu, která je potřebná k tomu, aby se nějaký systém dokázal dostat nazpět ke svému výchozímu stavu. Základní jednotkou periody je sekunda, označuje se písmenem s.


Co je to Perioda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Perioda. Co znamená odborný pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Perioda s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Perioda patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, lexikon, definice, odborný výraz, wiki, popis, definice pojmu, Perioda, termín, fyzika, přesný význam, co znamená, slovo, co to je, význam pojmu, informace, přesný výraz


Pojem Perioda je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Perioda? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Perioda označuje ve fyzice fyzikální veličinu, která udává dobu trvání jednoho opakování periodického děje. Perioda tedy označuje dobu potřebnou k tomu, aby se systém dostal zpět do výchozího stavu.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Perioda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Perioda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Perioda ve Wikizdrojích

Najít výraz Perioda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Perioda na Google.cz

Vyhledat pojem Perioda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Perioda například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Perioda? resp. jaký je přesný význam slova Perioda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perioda, odpověď na dotaz co je to Perioda?. Víte např. kdo to je Keira Knightley? Znáte a víte kdo je Gay? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je fyzika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.