Co je to?
Definice výrazu, termínu Perioda. Co znamená odborný pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Co je to Perioda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Perioda

Perioda je pojem z oblasti fyziky. Jde o název fyzikální veličiny, která slouží k označení doby, po kterou trvá jedno opakování pravidelně se opakujícího, tedy periodického děje.
Samotná perioda tedy určuje takovou dobu, která je potřebná k tomu, aby se nějaký systém dokázal dostat nazpět ke svému výchozímu stavu. Základní jednotkou periody je sekunda, označuje se písmenem s.


Co je to Perioda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Perioda. Co znamená odborný pojem Perioda z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Perioda? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Perioda je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co je to Perioda?, význam pojmu, synonymum, Perioda, slovník, formulace, pojem, co znamená, terminus technicus, význam, heslo, názvosloví, Fyzika, lexikon, slovo, terminologie, definice, přesný výraz


Pojem Perioda je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Perioda? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Perioda označuje ve fyzice fyzikální veličinu, která udává dobu trvání jednoho opakování periodického děje. Perioda tedy označuje dobu potřebnou k tomu, aby se systém dostal zpět do výchozího stavu.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Perioda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Perioda ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perioda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Perioda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Perioda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Perioda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Perioda například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Perioda? resp. jaký je přesný význam slova Perioda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perioda, odpověď na dotaz co je to Perioda?. Víte např. kdo to je Státní úředník? Znáte a víte kdo je Warren Buffett? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Perioda v jiné sekci než Fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.