Co je to?
Definice výrazu, termínu Interpelace. Co znamená odborný pojem Interpelace z kategorie Politika?

Co je Interpelace?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Interpelace?

Interpelace vyhází z latinského slova, které znamená přerušovat otázkou nebo skákat někomu do řeči. Jedná se o otázku, kterou pokládá člen parlamentu členovi vlády. Ten má pak povinnost na vznesený dotaz odpovědět.
Interpelace probíhají v pravidelných intervalech a v předem určeném čase. Jsou prostředkem k výkonu kontroly výkonné moci. Tuto kontrolu provádí zákonodárná moc. Práva interpelace se mohou lišit podle jednotlivých zemí.


Co je to Interpelace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Interpelace. Co znamená odborný pojem Interpelace z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Interpelace je v kategorii politika

Klíčová slova: význam, definice, odborné názvosloví, pojem, lexikon, politika, názvosloví, definice pojmu, termín, odborný výraz, informace, popis, přesný výraz, slovník, wiki, slovo, vysvětlení, co znamená


Pojem Interpelace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Interpelace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Interpelace (z lat. interpellare = skákat do řeči, přerušovat dotazem) je dotaz člena parlamentu na člena vlády, který má povinnost na něj odpovědět. Interpelace mají pravidelně určen svůj čas projednávání a jejich prostřednictvím vykonává moc zákonodárná kontrolu nad mocí výkonnou. Velmi známými a sledovanými jsou interpelace v britském parlamentu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Interpelace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Interpelace ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Interpelace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Interpelace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Interpelace ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Interpelace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpelace například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Interpelace? resp. co přesně označuje termín Interpelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpelace, odpověď na dotaz co je to Interpelace?. Víte např. kdo to je Brtník? Znáte a víte kdo je Jiří Ornest? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Interpelace i jinde než v sekci než v politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Senát v červeném, interpelace, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.