Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interpelace. Co znamená odborný pojem Interpelace z kategorie Politika?

Co je to Interpelace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Interpelace?

Interpelace vyhází z latinského slova, které znamená přerušovat otázkou nebo skákat někomu do řeči. Jedná se o otázku, kterou pokládá člen parlamentu členovi vlády. Ten má pak povinnost na vznesený dotaz odpovědět.
Interpelace probíhají v pravidelných intervalech a v předem určeném čase. Jsou prostředkem k výkonu kontroly výkonné moci. Tuto kontrolu provádí zákonodárná moc. Práva interpelace se mohou lišit podle jednotlivých zemí.


Co je to Interpelace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Interpelace. Co znamená odborný pojem Interpelace z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Interpelace můžete sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Interpelace je v kategorii politika

Klíčová slova: definice pojmu, politika, co to je, vysvětlení, Interpelace, odborné názvosloví, význam pojmu, termín, synonymum, co znamená, popis, formulace, terminologie, heslo, význam, co je to Interpelace?, informace, lexikon


Pojem Interpelace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Interpelace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Interpelace (z lat. interpellare = skákat do řeči, přerušovat dotazem) je dotaz člena parlamentu na člena vlády, který má povinnost na něj odpovědět. Interpelace mají pravidelně určen svůj čas projednávání a jejich prostřednictvím vykonává moc zákonodárná kontrolu nad mocí výkonnou. Velmi známými a sledovanými jsou interpelace v britském parlamentu.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Interpelace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interpelace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Interpelace na Google.cz

Hledat slovo Interpelace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Interpelace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Interpelace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpelace například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Interpelace? resp. co znamená výraz Interpelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpelace, odpověď na dotaz co je to Interpelace?. Víte např. kdo to je Markéta Procházková? Znáte a víte kdo je Hulán? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.