Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interpelace. Co znamená odborný pojem Interpelace z kategorie Politika?

Co je to Interpelace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Interpelace

Interpelace vyhází z latinského slova, které znamená přerušovat otázkou nebo skákat někomu do řeči. Jedná se o otázku, kterou pokládá člen parlamentu členovi vlády. Ten má pak povinnost na vznesený dotaz odpovědět.
Interpelace probíhají v pravidelných intervalech a v předem určeném čase. Jsou prostředkem k výkonu kontroly výkonné moci. Tuto kontrolu provádí zákonodárná moc. Práva interpelace se mohou lišit podle jednotlivých zemí.


Co je to Interpelace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Interpelace. Co znamená odborný pojem Interpelace z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Interpelace? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Interpelace je v kategorii politika

Klíčová slova: politika, co je to Interpelace?, co to je, terminologie, odborné názvosloví, význam, pojem, odborný výraz, informace, slovník, slovo, termín, terminus technicus, definice pojmu, politika, synonymum, co znamená, lexikon


Pojem Interpelace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Interpelace? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Interpelace (z lat. interpellare = skákat do řeči, přerušovat dotazem) je dotaz člena parlamentu na člena vlády, který má povinnost na něj odpovědět. Interpelace mají pravidelně určen svůj čas projednávání a jejich prostřednictvím vykonává moc zákonodárná kontrolu nad mocí výkonnou. Velmi známými a sledovanými jsou interpelace v britském parlamentu.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Interpelace ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Interpelace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Interpelace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interpelace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Interpelace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Interpelace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpelace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Interpelace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Interpelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpelace, odpověď na dotaz co je to Interpelace?. Víte např. kdo to je Ryan Lochte? Znáte a víte kdo je Rodinný příslušník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.