Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mikrocefalie. Co znamená pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Co je to Mikrocefalie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Mikrocefalie?

Mikrocefalie je těžká nemoc. Jedná se o vývojovou poruchu. Jejím projevem je předčasné ukončení růstu mozku i hlavy a zakrnění. Pozná se podle malého obvodu lebky, menšího mozku, duševních i tělesných poruch. Mikrocefalii způsobují genetické poruchy, dědičnost nebo infekce.
Onemocnění signalizuje i další závažné choroby. Tato vývojová abnormalita není příliš obvyklá. Navíc se psychické nebo fyzické poruchy nemusejí u postižených jedinců projevit.


Co je to Mikrocefalie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mikrocefalie. Co znamená pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mikrocefalie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovník, wiki, význam slova, co to je, co je to Mikrocefalie?, terminologie, Mikrocefalie, terminus technicus, Lékařství, přesný výraz, synonymum, odborné názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, definice, heslo, co znamená, odborný výraz


Pojem Mikrocefalie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mikrocefalie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mikrocefalie je těžká vývojová porucha projevující se zakrněním/předčasným ukončením růstu mozku a obvykle i celé hlavy. Je příznakem řady závažných onemocnění, zejména genetických – viz např. Cri du chat. Další příčinou může být infekce matky virem Zika během těhotenství. Hlavním příznakem je malý obvod lebky. Postižené děti mají obvykle také menší mozek. Mikrocefalie je často spojena s duševní a tělesnou poruchou.

Pro více informací o heslu Mikrocefalie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Mikrocefalie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Mikrocefalie na Google.cz

Hledat výraz Mikrocefalie ve Wikislovníku

Vyhledat termín Mikrocefalie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Mikrocefalie na Youtube

Vyhledat pojem Mikrocefalie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikrocefalie například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Mikrocefalie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mikrocefalie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikrocefalie, odpověď na dotaz co je to Mikrocefalie?. Víte např. kdo to je Bernard Madoff? Znáte a víte kdo je Optik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.