Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mikrocefalie. Co znamená pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Co je Mikrocefalie?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mikrocefalie

Mikrocefalie je těžká nemoc. Jedná se o vývojovou poruchu. Jejím projevem je předčasné ukončení růstu mozku i hlavy a zakrnění. Pozná se podle malého obvodu lebky, menšího mozku, duševních i tělesných poruch. Mikrocefalii způsobují genetické poruchy, dědičnost nebo infekce.
Onemocnění signalizuje i další závažné choroby. Tato vývojová abnormalita není příliš obvyklá. Navíc se psychické nebo fyzické poruchy nemusejí u postižených jedinců projevit.


Co je to Mikrocefalie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mikrocefalie. Co znamená pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Mikrocefalie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, Mikrocefalie, lékařství, terminus technicus, termín, slovo, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon, informace, terminologie, význam pojmu, význam slova, slovník, formulace, co znamená, lékařství


Pojem Mikrocefalie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mikrocefalie píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mikrocefalie je těžká vývojová porucha projevující se zakrněním/předčasným ukončením růstu mozku a obvykle i celé hlavy. Je příznakem řady závažných onemocnění, zejména genetických – viz např. Cri du chat. Další příčinou může být infekce matky virem Zika během těhotenství. Hlavním příznakem je malý obvod lebky. Postižené děti mají obvykle také menší mozek. Mikrocefalie je často spojena s duševní a tělesnou poruchou.

Hledejte pojem Mikrocefalie v následujících vyhledávačích

Najít heslo Mikrocefalie ve Wikislovníku

Hledat pojem Mikrocefalie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Mikrocefalie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Mikrocefalie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mikrocefalie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Mikrocefalie na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikrocefalie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co je to Mikrocefalie? resp. co se skrývá pod slovem Mikrocefalie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikrocefalie, odpověď na dotaz co je to Mikrocefalie?. Víte např. kdo to je Servisní technik? Znáte a víte kdo je Environmentalista? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mikrocefalie v jiné sekci než lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.