Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mikrocefalie. Co znamená odborný pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Co je to Mikrocefalie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mikrocefalie?

Mikrocefalie je těžká nemoc. Jedná se o vývojovou poruchu. Jejím projevem je předčasné ukončení růstu mozku i hlavy a zakrnění. Pozná se podle malého obvodu lebky, menšího mozku, duševních i tělesných poruch. Mikrocefalii způsobují genetické poruchy, dědičnost nebo infekce.
Onemocnění signalizuje i další závažné choroby. Tato vývojová abnormalita není příliš obvyklá. Navíc se psychické nebo fyzické poruchy nemusejí u postižených jedinců projevit.


Co je to Mikrocefalie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mikrocefalie. Co znamená odborný pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mikrocefalie doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Mikrocefalie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: slovo, wiki, odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, co to je, význam slova, terminus technicus, vysvětlení, lékařství, co je to Mikrocefalie?, heslo, význam pojmu, Mikrocefalie, význam, lexikon, termín, formulace


Pojem Mikrocefalie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mikrocefalie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mikrocefalie je těžká vývojová porucha projevující se zakrněním/předčasným ukončením růstu mozku a obvykle i celé hlavy. Je příznakem řady závažných onemocnění, zejména genetických – viz např. Cri du chat. Další příčinou může být infekce matky virem Zika během těhotenství. Hlavním příznakem je malý obvod lebky. Postižené děti mají obvykle také menší mozek. Mikrocefalie je často spojena s duševní a tělesnou poruchou.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Mikrocefalie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mikrocefalie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Mikrocefalie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Mikrocefalie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mikrocefalie ve Wikimedia Commons

Hledat termín Mikrocefalie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikrocefalie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Mikrocefalie? resp. jaká je definice slova Mikrocefalie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikrocefalie, odpověď na dotaz co je to Mikrocefalie?. Víte např. kdo to je Leonardo DiCaprio? Znáte a víte kdo je Onkolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mikrocefalie v jiné sekci než lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.