Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mikrocefalie. Co znamená pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Co to je Mikrocefalie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mikrocefalie?

Mikrocefalie je těžká nemoc. Jedná se o vývojovou poruchu. Jejím projevem je předčasné ukončení růstu mozku i hlavy a zakrnění. Pozná se podle malého obvodu lebky, menšího mozku, duševních i tělesných poruch. Mikrocefalii způsobují genetické poruchy, dědičnost nebo infekce.
Onemocnění signalizuje i další závažné choroby. Tato vývojová abnormalita není příliš obvyklá. Navíc se psychické nebo fyzické poruchy nemusejí u postižených jedinců projevit.


Co je to Mikrocefalie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mikrocefalie. Co znamená pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Mikrocefalie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: slovník, slovo, lékařství, vysvětlení, terminus technicus, popis, Mikrocefalie, názvosloví, terminologie, význam, co to je, pojem, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, synonymum, termín, formulace


Pojem Mikrocefalie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mikrocefalie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mikrocefalie je těžká vývojová porucha projevující se zakrněním/předčasným ukončením růstu mozku a obvykle i celé hlavy. Je příznakem řady závažných onemocnění, zejména genetických – viz např. Cri du chat. Další příčinou může být infekce matky virem Zika během těhotenství. Hlavním příznakem je malý obvod lebky. Postižené děti mají obvykle také menší mozek. Mikrocefalie je často spojena s duševní a tělesnou poruchou.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Mikrocefalie na Youtube

Zkusit najít heslo Mikrocefalie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Mikrocefalie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Mikrocefalie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Mikrocefalie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Mikrocefalie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikrocefalie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co to je Mikrocefalie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mikrocefalie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikrocefalie, odpověď na dotaz co je to Mikrocefalie?. Víte např. kdo to je Švagr? Znáte a víte kdo je Radiolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Mikrocefalie i v jiných kategoriích (než lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.