Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hokejbal. Co znamená odborný pojem Hokejbal z kategorie Sport?

Co je Hokejbal?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hokejbal?

Hokejbal je druh sportu, který se velice podobá lednímu hokeji. Má i další názvy jako je hockeyball či street hockey. Hráči se při něm pohybují po hřišti ve sportovních botách a do branky soupeře se hokejkou snaží vstřelit míček. Ten má oranžovou barvu. Hřiště podobné hokejovému je opatřeno povrchem z asfaltu, betonu nebo plastu. Je ohraničeno mantinely.
Pravidla hokejbalu se také podobají hokejovým. Oproti hokeji se však může rozšiřovat a zmenšovat útočné pásmo. Navíc je zde zakázán bodyček. Tým na hřišti má 6 hráčů včetně brankáře. Hraje se 3x15 minut, počítá se čistý čas. Po každé třetině je pauza deset minut. V případě nerozhodného výsledku se hra prodlužuje.


Co je to Hokejbal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hokejbal. Co znamená odborný pojem Hokejbal z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici slova Hokejbal můžete sdílet s přáteli a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Hokejbal je v kategorii sport

Klíčová slova: co znamená, pojem, popis, terminologie, Hokejbal, význam pojmu, definice, definice pojmu, wiki, přesný význam, lexikon, slovník, synonymum, termín, názvosloví, význam slova, význam, přesný výraz


Pojem Hokejbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Hokejbal můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hokejbal je jeden z nejpříbuznějších sportů lednímu hokeji. V zahraničí je znám také jako street hockey, street ball hockey či hockeyball. Hlavním rozdílem mezi ledním hokejem a hokejbalem je, že hráči po hřišti nejezdí na bruslích, nýbrž se pohybují po hřišti během ve sportovní obuvi. Nehraje se s pukem, ale se speciálním plastovým míčkem oranžové barvy, který se hráči snaží dostat do soupeřovy branky za pomocí hokejek. Povrch hřiště je tvořen asfaltem, případně betonem nebo speciálním plastovým povrchem. Hrací plocha je ohraničena mantinely z tvrzeného plastu.

Další informace o pojmu Hokejbal hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Hokejbal ve Wikislovníku

Najít slovo Hokejbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hokejbal na Google obrázcích

Hledat výraz Hokejbal ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Hokejbal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Hokejbal ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hokejbal například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Hokejbal? resp. co je to Hokejbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hokejbal, odpověď na dotaz co je to Hokejbal?. Víte např. kdo to je Skopčák? Znáte a víte kdo je Meg Ryan? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Hokejbal v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je sport. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.