Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hokejbal. Co znamená odborný pojem Hokejbal z kategorie Sport?

Co je to Hokejbal? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hokejbal?

Hokejbal je druh sportu, který se velice podobá lednímu hokeji. Má i další názvy jako je hockeyball či street hockey. Hráči se při něm pohybují po hřišti ve sportovních botách a do branky soupeře se hokejkou snaží vstřelit míček. Ten má oranžovou barvu. Hřiště podobné hokejovému je opatřeno povrchem z asfaltu, betonu nebo plastu. Je ohraničeno mantinely.
Pravidla hokejbalu se také podobají hokejovým. Oproti hokeji se však může rozšiřovat a zmenšovat útočné pásmo. Navíc je zde zakázán bodyček. Tým na hřišti má 6 hráčů včetně brankáře. Hraje se 3x15 minut, počítá se čistý čas. Po každé třetině je pauza deset minut. V případě nerozhodného výsledku se hra prodlužuje.


Co je to Hokejbal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hokejbal. Co znamená odborný pojem Hokejbal z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Hokejbal) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hokejbal patří do kategorie Sport

Klíčová slova: termín, definice pojmu, synonymum, co je to Hokejbal?, popis, wiki, formulace, co to je, Sport, informace, odborné názvosloví, terminologie, význam, co znamená, Sport, Hokejbal, význam slova, význam pojmu


Pojem Hokejbal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hokejbal? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hokejbal je jeden z nejpříbuznějších sportů lednímu hokeji. V zahraničí je znám také jako street hockey, street ball hockey či hockeyball. Hlavním rozdílem mezi ledním hokejem a hokejbalem je, že hráči po hřišti nejezdí na bruslích, nýbrž se pohybují po hřišti během ve sportovní obuvi. Nehraje se s pukem, ale se speciálním plastovým míčkem oranžové barvy, který se hráči snaží dostat do soupeřovy branky za pomocí hokejek. Povrch hřiště je tvořen asfaltem, případně betonem nebo speciálním plastovým povrchem. Hrací plocha je ohraničena mantinely z tvrzeného plastu.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Hokejbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Hokejbal na Google.cz

Hledat videa s názvem Hokejbal na Youtube

Zkusit najít slovo Hokejbal ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hokejbal ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hokejbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hokejbal například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Hokejbal? resp. co označuje slovo Hokejbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hokejbal, odpověď na dotaz co je to Hokejbal?. Víte např. kdo to je Cukrář? Znáte a víte kdo je Albert Einstein? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.