Co je to?
Výraz, termín, definice slova Statutární orgán. Co znamená odborný pojem Statutární orgán z kategorie Právo?

Co je to Statutární orgán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Statutární orgán

Statutární orgán je označení pro osoby, které mají oprávnění k jednání ve jménu právnické osoby, například za různé spolky či sdružení. Může se jednat o jednu nebo více osob.
Pravomoci statutárního orgánu, jeho složení, ustanovení a zodpovědnost jsou definovány v občanském zákoníku, dále v zákoně o obchodních korporacích. Zakotveny jsou ve smlouvě a stanovách.


Co je to Statutární orgán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Statutární orgán. Co znamená odborný pojem Statutární orgán z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Statutární orgán? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Statutární orgán je v sekci Právo

Klíčová slova: co to je, co znamená, pojem, význam, Právo, odborný výraz, přesný výraz, význam slova, odborné názvosloví, názvosloví, význam pojmu, Právo, přesný význam, formulace, definice, terminus technicus, vysvětlení, Statutární orgán


Pojem Statutární orgán je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Statutární orgán zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Statutární orgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Statutární orgán ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Statutární orgán ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Statutární orgán na Google.cz

Hledat videa s názvem Statutární orgán na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Statutární orgán ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Statutární orgán například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Statutární orgán? resp. jaký je význam slova Statutární orgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Statutární orgán, odpověď na dotaz co je to Statutární orgán?. Víte např. kdo to je Drvoštěp? Znáte a víte kdo je Elton John? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.