Co je to?
Definice odborného termínu, slova Statutární orgán. Co znamená pojem Statutární orgán z kategorie Právo?

Co je to Statutární orgán? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Statutární orgán?

Statutární orgán je označení pro osoby, které mají oprávnění k jednání ve jménu právnické osoby, například za různé spolky či sdružení. Může se jednat o jednu nebo více osob.
Pravomoci statutárního orgánu, jeho složení, ustanovení a zodpovědnost jsou definovány v občanském zákoníku, dále v zákoně o obchodních korporacích. Zakotveny jsou ve smlouvě a stanovách.


Co je to Statutární orgán? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Statutární orgán. Co znamená pojem Statutární orgán z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Statutární orgán? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Statutární orgán je v kategorii právo

Klíčová slova: co je to Statutární orgán?, co znamená, odborný výraz, formulace, informace, definice pojmu, vysvětlení, význam, přesný význam, právo, terminus technicus, právo, slovo, lexikon, wiki, definice, terminologie, význam pojmu


Pojem Statutární orgán je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Statutární orgán?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Statutární orgán tvoří osoby oprávněné jednat za právnickou osobu (sdružení, spolek apod.).
Statutárním orgánem může být jedna osoba (například jednatel společnosti s ručením omezeným, ředitel státního podniku nebo farář katolické farnosti) nebo kolektiv, například představenstvo akciové společnosti či družstva. Bližší podrobnosti, jako je složení, ustanovování, pravomoci a odpovědnost těchto osob, stanoví občanský zákoník, případně také zákon o obchodních korporacích, a stanovy či jiná zakladatelská smlouva dané korporace.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Statutární orgán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Statutární orgán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Statutární orgán na Google.cz

Hledat videa s názvem Statutární orgán na Youtube

Zkusit najít slovo Statutární orgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Statutární orgán ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Statutární orgán například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Statutární orgán? resp. jaká je definice slova Statutární orgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Statutární orgán, odpověď na dotaz co je to Statutární orgán?. Víte např. kdo to je Matyáš Korvín? Znáte a víte kdo je Přemysl Otakar I? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Statutární orgán i v jiné sekci než v právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.