Co je to?
Definice výrazu Statutární orgán. Co znamená odborný pojem Statutární orgán z kategorie Právo?

Co je Statutární orgán? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Statutární orgán?

Statutární orgán je označení pro osoby, které mají oprávnění k jednání ve jménu právnické osoby, například za různé spolky či sdružení. Může se jednat o jednu nebo více osob.
Pravomoci statutárního orgánu, jeho složení, ustanovení a zodpovědnost jsou definovány v občanském zákoníku, dále v zákoně o obchodních korporacích. Zakotveny jsou ve smlouvě a stanovách.


Co je to Statutární orgán? Význam slova, termín, Definice výrazu Statutární orgán. Co znamená odborný pojem Statutární orgán z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Statutární orgán můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Statutární orgán je v sekci právo

Klíčová slova: slovo, názvosloví, význam, pojem, definice pojmu, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, slovník, právo, přesný výraz, definice, přesný význam, formulace, wiki, význam pojmu, heslo, co to je


Pojem Statutární orgán je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Statutární orgán? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Statutární orgán tvoří osoby oprávněné jednat za právnickou osobu (sdružení, spolek apod.).
Statutárním orgánem může být jedna osoba (například jednatel společnosti s ručením omezeným, ředitel státního podniku nebo farář katolické farnosti) nebo kolektiv, například představenstvo akciové společnosti či družstva. Bližší podrobnosti, jako je složení, ustanovování, pravomoci a odpovědnost těchto osob, stanoví občanský zákoník, případně také zákon o obchodních korporacích, a stanovy či jiná zakladatelská smlouva dané korporace.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Statutární orgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Statutární orgán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Statutární orgán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Statutární orgán ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Statutární orgán ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Statutární orgán na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Statutární orgán například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Statutární orgán? resp. co se skrývá pod slovem Statutární orgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Statutární orgán, odpověď na dotaz co je to Statutární orgán?. Víte např. kdo to je Mark Twain? Znáte a víte kdo je Charles Ponzi? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.