Co je to?
Definice odborného termínu, slova Souhrnné hlášení. Co znamená pojem Souhrnné hlášení z kategorie Účetnictví?

Co je to Souhrnné hlášení? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Souhrnné hlášení

Souhrnné hlášení je formulář, který se podává současně se samotným přiznáním k DPH. Souhrnné hlášení je kontrolní nástroj, díky kterému jednotlivé státy EU zjišťují, zda bylo provedeno zdanění poskytnutého plnění. Souhrnné hlášení musí podat plátce, který dodává zboží nebo poskytuje služby do jiných států Evropské unie.
Má tři části – v oddíle A je identifikován plátce a je určeno období, za kterého se hlášení týká, do oddílu B si plátce vyplňuje vlastní údaje, v oddíle C je identifikována oprávněná osoba a je zde také podpis.


Co je to Souhrnné hlášení? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Souhrnné hlášení. Co znamená pojem Souhrnné hlášení z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Souhrnné hlášení se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Souhrnné hlášení se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: význam, terminologie, odborný výraz, popis, synonymum, lexikon, heslo, terminus technicus, termín, Souhrnné hlášení, odborné názvosloví, informace, co to je, slovo, přesný výraz, co znamená, definice, přesný význam


Pojem Souhrnné hlášení je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Souhrnné hlášení ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Souhrnné hlášení ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Souhrnné hlášení ve Wikislovníku

Vyhledat termín Souhrnné hlášení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Souhrnné hlášení ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Souhrnné hlášení ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Souhrnné hlášení například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Souhrnné hlášení? resp. co přesně označuje termín Souhrnné hlášení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhrnné hlášení, odpověď na dotaz co je to Souhrnné hlášení?. Víte např. kdo to je Čučkař? Znáte a víte kdo je Mešuge? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Souhrnné hlášení i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.