Co je to?
Odborný výraz, definice slova Svěrka. Co znamená pojem Svěrka z kategorie Nástroje?

Co je Svěrka?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Svěrka

Svěrka je pojmenování dílenského ručního nářadí. Používá se především k zafixování předmětů, když je potřeba s nimi pracovat nebo je spojovat. S její pomocí mohu být sevřeny také předměty, se kterými je potřeba pohybovat. Truhláři nazývají svěrku také ztužidlem nebo knechtem, toto nářadí jim pomáhá hlavně při stažení dílů dřeva při lepení.
Svěrky používají také zámečníci. Tvarově připomínají menší kloubový svěráček, který je svírán šroubem a opatřen křídlovou maticí. Nejčastější tvarová varianta se podobá písmenu C, rameno může být posuvné nebo pevné a prochází jím šroub.


Co je to Svěrka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Svěrka. Co znamená pojem Svěrka z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Svěrka doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Svěrka se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, nástroje, co to je, Svěrka, wiki, terminologie, nástroje, význam, slovo, heslo, co je to Svěrka?, definice, popis, názvosloví, význam pojmu, termín, slovník, lexikon


Pojem Svěrka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Svěrka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Svěrka je dílenské ruční pracovní nářadí sloužící k sevření předmětů při manipulaci s nimi nebo k jejich vzájemné fixaci, např. při obrábění nebo sváření. Truhlářská svěrka neboli ztužidlo (slangově „knecht“) pak například slouží mimo jiné i ke stahování dřevěných dílů při lepení.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Svěrka ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Svěrka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Svěrka ve Wikizdrojích

Hledat výraz Svěrka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Svěrka na Google obrázcích

Hledat termín Svěrka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Svěrka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Svěrka? resp. co znamená Svěrka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svěrka, odpověď na dotaz co je to Svěrka?. Víte např. kdo to je Zrůda? Znáte a víte kdo je Extremista? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Svěrka i v jiné sekci než je kategorie nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, buldozer, svěrka, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.