Co je to?
Definice výrazu Svěrka. Co znamená odborný pojem Svěrka z kategorie Nástroje?

Co to je Svěrka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Svěrka

Svěrka je pojmenování dílenského ručního nářadí. Používá se především k zafixování předmětů, když je potřeba s nimi pracovat nebo je spojovat. S její pomocí mohu být sevřeny také předměty, se kterými je potřeba pohybovat. Truhláři nazývají svěrku také ztužidlem nebo knechtem, toto nářadí jim pomáhá hlavně při stažení dílů dřeva při lepení.
Svěrky používají také zámečníci. Tvarově připomínají menší kloubový svěráček, který je svírán šroubem a opatřen křídlovou maticí. Nejčastější tvarová varianta se podobá písmenu C, rameno může být posuvné nebo pevné a prochází jím šroub.


Co je to Svěrka? Význam slova, termín, Definice výrazu Svěrka. Co znamená odborný pojem Svěrka z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Svěrka? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Svěrka se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: heslo, slovník, popis, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, co je to Svěrka?, Svěrka, názvosloví, nástroje, formulace, nástroje, odborný výraz, termín, synonymum, co znamená


Pojem Svěrka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Svěrka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svěrka je dílenské ruční pracovní nářadí sloužící k sevření předmětů při manipulaci s nimi nebo k jejich vzájemné fixaci, např. při obrábění nebo sváření. Truhlářská svěrka neboli ztužidlo (slangově „knecht“) pak například slouží mimo jiné i ke stahování dřevěných dílů při lepení.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svěrka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svěrka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Svěrka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Svěrka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Svěrka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Svěrka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Svěrka například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Svěrka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Svěrka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svěrka, odpověď na dotaz co je to Svěrka?. Víte např. kdo to je Koudelník? Znáte a víte kdo je Psychotik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Svěrka v jiné sekci než nástroje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.