Co je to?
Definice odborného termínu, slova Svěrka. Co znamená pojem Svěrka z kategorie Nástroje?

Co je Svěrka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Svěrka?

Svěrka je pojmenování dílenského ručního nářadí. Používá se především k zafixování předmětů, když je potřeba s nimi pracovat nebo je spojovat. S její pomocí mohu být sevřeny také předměty, se kterými je potřeba pohybovat. Truhláři nazývají svěrku také ztužidlem nebo knechtem, toto nářadí jim pomáhá hlavně při stažení dílů dřeva při lepení.
Svěrky používají také zámečníci. Tvarově připomínají menší kloubový svěráček, který je svírán šroubem a opatřen křídlovou maticí. Nejčastější tvarová varianta se podobá písmenu C, rameno může být posuvné nebo pevné a prochází jím šroub.


Co je to Svěrka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Svěrka. Co znamená pojem Svěrka z kategorie Nástroje?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Svěrka patří do sekce nástroje

Klíčová slova: nástroje, popis, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, pojem, terminologie, informace, heslo, definice, terminus technicus, vysvětlení, význam, odborné názvosloví, význam slova, nástroje, slovník, lexikon


Pojem Svěrka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Svěrka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Svěrka je dílenské ruční pracovní nářadí sloužící k sevření předmětů při manipulaci s nimi nebo k jejich vzájemné fixaci, např. při obrábění nebo sváření. Truhlářská svěrka neboli ztužidlo (slangově „knecht“) pak například slouží mimo jiné i ke stahování dřevěných dílů při lepení.

Pro více informací o heslu Svěrka zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Svěrka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svěrka ve Wikimedia Commons

Najít heslo Svěrka ve Wikislovníku

Hledat frázi Svěrka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Svěrka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svěrka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Svěrka například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Svěrka? resp. co označuje slovo Svěrka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svěrka, odpověď na dotaz co je to Svěrka?. Víte např. kdo to je Dement? Znáte a víte kdo je Herodes Veliký? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Svěrka i v jiné části webu než je kategorie nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.