Co je to?
Definice výrazu, termínu Gastroskopie. Co znamená odborný pojem Gastroskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Gastroskopie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Gastroskopie?

Gastroskopie je název endoskopické vyšetřovací metody. Zavedením fibroskopu, hadičky s kamerou a zdrojem světla, kterou lékař přes pacientova ústa zavede přes jícen až do žaludku a ke dvanáctníku. Prohlédne si tak vnitřní stěny těchto orgánů a může zjistit případné změny.
Tento způsob vyšetření se používá při trávicích potížích, problémech se žáhou a bolestech břicha. Gastroskopie je prováděna nalačno, aby se žaludek roztáhl, fouká se do něj v průběhu vyšetření vzduch.


Co je to Gastroskopie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gastroskopie. Co znamená odborný pojem Gastroskopie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Gastroskopie můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Gastroskopie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, formulace, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, termín, Lékařství, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, Lékařství, co je to Gastroskopie?, lexikon, slovo, synonymum, co znamená, význam slova, pojem


Pojem Gastroskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Gastroskopie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gastroskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Gastroskopie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Gastroskopie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Gastroskopie ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Gastroskopie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastroskopie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Gastroskopie? resp. co označuje slovo Gastroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastroskopie, odpověď na dotaz co je to Gastroskopie?. Víte např. kdo to je Jiří Baťa? Znáte a víte kdo je Papež? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.