Co je to?
Definice výrazu, termínu Gastroskopie. Co znamená odborný pojem Gastroskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Gastroskopie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Gastroskopie?

Gastroskopie je název endoskopické vyšetřovací metody. Zavedením fibroskopu, hadičky s kamerou a zdrojem světla, kterou lékař přes pacientova ústa zavede přes jícen až do žaludku a ke dvanáctníku. Prohlédne si tak vnitřní stěny těchto orgánů a může zjistit případné změny.
Tento způsob vyšetření se používá při trávicích potížích, problémech se žáhou a bolestech břicha. Gastroskopie je prováděna nalačno, aby se žaludek roztáhl, fouká se do něj v průběhu vyšetření vzduch.


Co je to Gastroskopie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gastroskopie. Co znamená odborný pojem Gastroskopie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Gastroskopie? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gastroskopie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: synonymum, význam, pojem, slovník, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, Lékařství, význam slova, heslo, termín, informace, slovo, Gastroskopie, co je to Gastroskopie?, formulace, terminologie, Lékařství


Pojem Gastroskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gastroskopie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gastroskopie je lékařská vyšetřovací metoda, která využívá optického přístroje -–endoskopu (nazývaného gastroskop) k vyšetření horní části zažívacího traktu – jícnu, žaludku a horní části dvanáctníku. Dnes je hlavní vyšetřovací metodou při podezření na nemoci těchto orgánů. V současné době je možné pomocí gastroskopu také provést řadu léčebných zákroků.

Více informací o pojmu Gastroskopie lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Gastroskopie na Google.cz

Zkusit najít heslo Gastroskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Gastroskopie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gastroskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Gastroskopie ve Wikizdrojích

Hledat výraz Gastroskopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastroskopie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Gastroskopie? resp. jaký je přesný význam slova Gastroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastroskopie, odpověď na dotaz co je to Gastroskopie?. Víte např. kdo to je Cristiano Ronaldo? Znáte a víte kdo je Epikúros? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Gastroskopie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.