Co je to?
Definice výrazu, termínu Gastroskopie. Co znamená odborný pojem Gastroskopie z kategorie Lékařství?

Co je Gastroskopie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Gastroskopie

Gastroskopie je název endoskopické vyšetřovací metody. Zavedením fibroskopu, hadičky s kamerou a zdrojem světla, kterou lékař přes pacientova ústa zavede přes jícen až do žaludku a ke dvanáctníku. Prohlédne si tak vnitřní stěny těchto orgánů a může zjistit případné změny.
Tento způsob vyšetření se používá při trávicích potížích, problémech se žáhou a bolestech břicha. Gastroskopie je prováděna nalačno, aby se žaludek roztáhl, fouká se do něj v průběhu vyšetření vzduch.


Co je to Gastroskopie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gastroskopie. Co znamená odborný pojem Gastroskopie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Gastroskopie s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Gastroskopie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, pojem, formulace, lékařství, termín, popis, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, definice, Gastroskopie, terminus technicus, význam pojmu, informace, co znamená, vysvětlení, terminologie


Pojem Gastroskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gastroskopie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gastroskopie je lékařská vyšetřovací metoda, která využívá optického přístroje -–endoskopu (nazývaného gastroskop) k vyšetření horní části zažívacího traktu – jícnu, žaludku a horní části dvanáctníku. Dnes je hlavní vyšetřovací metodou při podezření na nemoci těchto orgánů. V současné době je možné pomocí gastroskopu také provést řadu léčebných zákroků.

Hledejte výraz Gastroskopie v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Gastroskopie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gastroskopie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Gastroskopie na Youtube

Vyhledat pojem Gastroskopie na Google.cz

Hledat výraz Gastroskopie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Gastroskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastroskopie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Gastroskopie? resp. co označuje slovo Gastroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastroskopie, odpověď na dotaz co je to Gastroskopie?. Víte např. kdo to je Charlie Chaplin? Znáte a víte kdo je Barbora Krejčíková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Gastroskopie i v jiné kategorii než je sekce lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.