Co je to?
Výraz, termín, definice slova cv. Co znamená odborný pojem cv z kategorie Zkratky?

Co je to cv? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu cv

CV je latinskou zkratkou slov curriculum vitae, která znamenají životopis. Životopis neboli CV je základním požadavkem, uchází-li se člověk o práci. Životopis by měl být stručný, výstižný, přehledný. Všechny tyto požadavky splňuje strukturovaný životopis, lze jej doplnit fotografií. U některých pracovních nabídek bývá kromě životopisu vyžadován i motivační dopis.


Co je to cv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova cv. Co znamená odborný pojem cv z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova cv můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín cv je v kategorii zkratky

Klíčová slova: cv, vysvětlení, informace, zkratky, definice, slovo, synonymum, co znamená, terminus technicus, význam, heslo, termín, přesný význam, formulace, co to je, terminologie, co je to cv?, slovník


Pojem cv je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem cv? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zkratka CV (Curriculum vitae - latinsky „běh života“) znamená akademický nebo profesní životopis, který se přikládá k žádostem o zaměstnání, k článkům v odborných časopisech, žádostem o granty a podobně. Obsahuje hlavní životní data, průběh vzdělání, zastávaná místa, případně i další údaje, pokud mají význam vzhledem k danému účelu. Součástí akademického CV bývá seznam publikací, grantů, přednášek a stáží.

Další informační zdroje o slovu cv

Zkusit najít slovo cv ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem cv ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem cv ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín cv na Google.cz

Hledat videa s názvem cv na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo cv ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo cv například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená cv? resp. co se vlastně skrývá pod slovem cv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu cv, odpověď na dotaz co je to cv?. Víte např. kdo to je Julia Roberts? Znáte a víte kdo je Filozof? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je zkratky. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.