Co je to?
Definice výrazu cv. Co znamená odborný pojem cv z kategorie Zkratky?

Co to je cv? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu cv

CV je latinskou zkratkou slov curriculum vitae, která znamenají životopis. Životopis neboli CV je základním požadavkem, uchází-li se člověk o práci. Životopis by měl být stručný, výstižný, přehledný. Všechny tyto požadavky splňuje strukturovaný životopis, lze jej doplnit fotografií. U některých pracovních nabídek bývá kromě životopisu vyžadován i motivační dopis.


Co je to cv? Význam slova, termín, Definice výrazu cv. Co znamená odborný pojem cv z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem cv s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz cv patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: popis, přesný výraz, slovník, cv, názvosloví, definice pojmu, co je to cv?, co to je, význam slova, termín, formulace, lexikon, wiki, slovo, terminologie, odborné názvosloví, zkratky, přesný význam


Pojem cv je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín cv? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zkratka CV (Curriculum vitae - latinsky „běh života“) znamená akademický nebo profesní životopis, který se přikládá k žádostem o zaměstnání, k článkům v odborných časopisech, žádostem o granty a podobně. Obsahuje hlavní životní data, průběh vzdělání, zastávaná místa, případně i další údaje, pokud mají význam vzhledem k danému účelu. Součástí akademického CV bývá seznam publikací, grantů, přednášek a stáží.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo cv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem cv ve vyhledávači Yandex

Najít slovo cv ve Wikislovníku

Najít termín cv ve Wikizdrojích

Najít výraz cv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem cv ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo cv například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte co znamená slovo cv? resp. jaký je význam slova cv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu cv, odpověď na dotaz co je to cv?. Víte např. kdo to je Milan Kubek? Znáte a víte kdo je Imám? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz cv i v jiné sekci než je kategorie zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.