Co je to?
Definice výrazu, termínu Volatilita. Co znamená odborný pojem Volatilita z kategorie Ekonomie?

Co je to Volatilita? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Volatilita

Volatilita je ekonomický termín pro označení míry kolísání hodnoty aktiv či výnosové míry. Většinou jde o významnou odchylku za určitý časový úsek. Tak je možno určit míru rizika konkrétní investice obvykle v přepočtu na roční hodnotu.
Jako volatilita se označuje také nestálost nebo změna. Existuje více druhů této míry – volatilita historická, budoucí, korelovaná nebo implikovaná.


Co je to Volatilita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Volatilita. Co znamená odborný pojem Volatilita z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Volatilita doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Volatilita se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, popis, terminologie, formulace, terminus technicus, definice, přesný výraz, slovník, synonymum, co je to Volatilita?, Volatilita, co znamená, odborné názvosloví, wiki, Ekonomie, heslo, lexikon, odborný výraz


Pojem Volatilita je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Volatilita?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Volatilita označuje míru kolísání hodnoty aktiva nebo jeho výnosové míry (obvykle jako směrodatnou odchylku těchto změn během určitého časového úseku). Jedná se o nástroj, pomocí kterého lze předpokládat potenciální nárůst či pokles hodnoty aktiva v budoucnosti na základě změn hodnot tohoto aktiva v minulosti. Volatilita vyjadřuje míru rizika investice do určitého aktiva, obvykle se přepočítává na roční volatilitu a může se udávat buď v absolutních hodnotách či relativně. Čím vyšší volatilita je, tím větší je riziko poklesu, ale zároveň i potenciál nárůstu hodnoty aktiva. Při nízké hodnotě volatility se snižuje riziko investice, jako je tomu například u investice do dluhopisů.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Volatilita na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Volatilita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Volatilita na Google.cz

Najít slovo Volatilita ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Volatilita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Volatilita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Volatilita například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Volatilita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Volatilita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Volatilita, odpověď na dotaz co je to Volatilita?. Víte např. kdo to je Bačkora? Znáte a víte kdo je Idealista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Volatilita hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.