Co je to?
Definice výrazu, termínu Volatilita. Co znamená odborný pojem Volatilita z kategorie Ekonomie?

Co je to Volatilita? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Volatilita

Volatilita je ekonomický termín pro označení míry kolísání hodnoty aktiv či výnosové míry. Většinou jde o významnou odchylku za určitý časový úsek. Tak je možno určit míru rizika konkrétní investice obvykle v přepočtu na roční hodnotu.
Jako volatilita se označuje také nestálost nebo změna. Existuje více druhů této míry – volatilita historická, budoucí, korelovaná nebo implikovaná.


Co je to Volatilita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Volatilita. Co znamená odborný pojem Volatilita z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Volatilita s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Volatilita se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, informace, heslo, slovník, ekonomie, přesný výraz, názvosloví, co je to Volatilita?, terminologie, lexikon, popis, termín, ekonomie, formulace, přesný význam, wiki, vysvětlení


Pojem Volatilita je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Volatilita? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Volatilita označuje míru kolísání hodnoty aktiva nebo jeho výnosové míry (obvykle jako směrodatnou odchylku těchto změn během určitého časového úseku). Jedná se o nástroj, pomocí kterého lze předpokládat potenciální nárůst či pokles hodnoty aktiva v budoucnosti na základě změn hodnot tohoto aktiva v minulosti. Volatilita vyjadřuje míru rizika investice do určitého aktiva, obvykle se přepočítává na roční volatilitu a může se udávat buď v absolutních hodnotách či relativně. Čím vyšší volatilita je, tím větší je riziko poklesu, ale zároveň i potenciál nárůstu hodnoty aktiva. Při nízké hodnotě volatility se snižuje riziko investice, jako je tomu například u investice do dluhopisů.

Pro další informace o termínu Volatilita zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Volatilita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Volatilita ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Volatilita na Google.cz

Hledat slovo Volatilita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Volatilita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Volatilita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Volatilita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Volatilita? resp. jaká je definice termínu Volatilita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Volatilita, odpověď na dotaz co je to Volatilita?. Víte např. kdo to je Obchodní analytik? Znáte a víte kdo je William James? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Volatilita i jinde než v sekci než v ekonomie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.