Co je to?
Definice výrazu, termínu Volatilita. Co znamená odborný pojem Volatilita z kategorie Ekonomie?

Co je to Volatilita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Volatilita

Volatilita je ekonomický termín pro označení míry kolísání hodnoty aktiv či výnosové míry. Většinou jde o významnou odchylku za určitý časový úsek. Tak je možno určit míru rizika konkrétní investice obvykle v přepočtu na roční hodnotu.
Jako volatilita se označuje také nestálost nebo změna. Existuje více druhů této míry – volatilita historická, budoucí, korelovaná nebo implikovaná.


Co je to Volatilita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Volatilita. Co znamená odborný pojem Volatilita z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Volatilita patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, termín, lexikon, popis, slovník, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, terminologie, význam, co znamená, definice, přesný výraz, pojem, wiki, názvosloví, slovo


Pojem Volatilita je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Volatilita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Volatilita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Volatilita ve Wikislovníku

Najít výraz Volatilita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Volatilita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Volatilita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Volatilita například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Volatilita? resp. jaká je definice termínu Volatilita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Volatilita, odpověď na dotaz co je to Volatilita?. Víte např. kdo to je Neurolog? Znáte a víte kdo je Idealista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.