Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo THC. Co znamená pojem THC z kategorie Chemie?

Co to je THC? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu THC?

THC je zkratka pro tetrahydrokanabinol, psychoaktivní látkou nacházející se v konopí, ze kterého se připravuje marihuana. Ta se získává usušením konopného květenství. Pokud je konopí kvalitní, může mít marihuana v sušině až 20% THC.
Podíl THC se zjišťuje při testech na drogy. THC je kanabinoid, jedinou rostlinou, která tyto látky vytváří, je právě konopí. Legální využití a užívání konopí a THC je v ČR možné pouze na lékařský předpis.


Co je to THC? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo THC. Co znamená pojem THC z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text THC s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem THC se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: Chemie, přesný význam, odborné názvosloví, terminologie, vysvětlení, slovo, informace, názvosloví, odborný výraz, pojem, co to je, přesný výraz, THC, wiki, terminus technicus, co znamená, formulace, význam slova


Pojem THC je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu THC?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tetrahydrocannabinol (zkráceně THC, též delta-9-tetrahydrocannabinol) je jeden z více než osmdesáti kanabinoidů a je hlavní psychoaktivní látkou nacházející se především v květenství konopí. V čisté formě má THC podobu průhledných krystalků, které se po zahřání stanou lepkavými. THC je špatně rozpustný ve vodě, avšak je dobře rozpustý v organických rozpouštedlech (např. ethanolu či hexanu) a tucích. Existující syntetické izomery THC se jmenují dronabinol (obchodní název Marinol) a nabilone (obchodní název Cesamet).

Zkuste zjistit více informací o slovu THC v následujících zdrojích

Najít heslo THC ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem THC na Youtube

Zkusit najít výraz THC ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo THC ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz THC ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem THC ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo THC například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to THC? resp. co znamená výraz THC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu THC, odpověď na dotaz co je to THC?. Víte např. kdo to je Druh? Znáte a víte kdo je Pecivál? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.