Co je to?
Výraz, termín, definice slova THC. Co znamená odborný pojem THC z kategorie Chemie?

Co je to THC? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu THC

THC je zkratka pro tetrahydrokanabinol, psychoaktivní látkou nacházející se v konopí, ze kterého se připravuje marihuana. Ta se získává usušením konopného květenství. Pokud je konopí kvalitní, může mít marihuana v sušině až 20% THC.
Podíl THC se zjišťuje při testech na drogy. THC je kanabinoid, jedinou rostlinou, která tyto látky vytváří, je právě konopí. Legální využití a užívání konopí a THC je v ČR možné pouze na lékařský předpis.


Co je to THC? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova THC. Co znamená odborný pojem THC z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova THC můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo THC je v sekci chemie

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, slovo, odborné názvosloví, formulace, wiki, význam slova, informace, terminologie, heslo, termín, popis, chemie, přesný význam, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, co to je


Pojem THC je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu THC můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tetrahydrocannabinol (zkráceně THC, též delta-9-tetrahydrocannabinol) je jeden z více než osmdesáti kanabinoidů a je hlavní psychoaktivní látkou nacházející se především v květenství konopí. V čisté formě má THC podobu průhledných krystalků, které se po zahřání stanou lepkavými. THC je špatně rozpustný ve vodě, avšak je dobře rozpustý v organických rozpouštedlech (např. ethanolu či hexanu) a tucích. Existující syntetické izomery THC se jmenují dronabinol (obchodní název Marinol) a nabilone (obchodní název Cesamet).

Pro další informace o termínu THC zkuste tyto odkazy

Najít výraz THC ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín THC ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo THC ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo THC na Google.cz

Najít termín THC ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín THC ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo THC například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je THC? resp. jaký je přesný význam slova THC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu THC, odpověď na dotaz co je to THC?. Víte např. kdo to je Prozaik? Znáte a víte kdo je Podlejzák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.