Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo THC. Co znamená pojem THC z kategorie Chemie?

Co to je THC? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu THC?

THC je zkratka pro tetrahydrokanabinol, psychoaktivní látkou nacházející se v konopí, ze kterého se připravuje marihuana. Ta se získává usušením konopného květenství. Pokud je konopí kvalitní, může mít marihuana v sušině až 20% THC.
Podíl THC se zjišťuje při testech na drogy. THC je kanabinoid, jedinou rostlinou, která tyto látky vytváří, je právě konopí. Legální využití a užívání konopí a THC je v ČR možné pouze na lékařský předpis.


Co je to THC? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo THC. Co znamená pojem THC z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu THC? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo THC patří do sekce Chemie

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, názvosloví, slovo, definice pojmu, informace, význam, odborné názvosloví, wiki, přesný výraz, vysvětlení, význam slova, přesný význam, formulace, popis, odborný výraz, Chemie, terminologie


Pojem THC je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu THC?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Tetrahydrocannabinol (zkráceně THC, též delta-9-tetrahydrocannabinol) je jeden z více než osmdesáti kanabinoidů a je hlavní psychoaktivní látkou nacházející se především v květenství konopí. V čisté formě má THC podobu průhledných krystalků, které se po zahřání stanou lepkavými. THC je špatně rozpustný ve vodě, avšak je dobře rozpustý v organických rozpouštedlech (např. ethanolu či hexanu) a tucích. Existující syntetické izomery THC se jmenují dronabinol (obchodní název Marinol) a nabilone (obchodní název Cesamet).

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo THC ve vyhledávači Yandex

Hledat termín THC ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem THC na Youtube

Zkusit najít termín THC ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz THC ve Wikizdrojích

Najít termín THC na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo THC například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je THC? resp. co přesně označuje termín THC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu THC, odpověď na dotaz co je to THC?. Víte např. kdo to je Kriminálník? Znáte a víte kdo je Pecivál? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.