Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svatý grál. Co znamená odborný pojem Svatý grál z kategorie Náboženství?

Co je to Svatý grál? Význam slova

Co znamená termín Svatý grál? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Svatý grál je pojmenování legendárního poháru, který používal k pití při poslední večeři Ježíš Kristus. Je zařazen mezi relikvie. Svatý grál má mít údajně nadpřirozenou moc. Hledači pokladů i někteří vědci po něm pátrají již od pradávných dob. Do tohoto poháru měl Josef z Arimatie zachytit krev ukřižovaného Krista.
Grál byl podle pověstí chráněn řádem templářů. Jiná legenda hovoří o grálu na dvoře krále Artuše. Nejstarší pověst o Svatém grálu je spjata s keltskými pověstmi a opět s králem Artušem.


Co je to Svatý grál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Svatý grál. Co znamená odborný pojem Svatý grál z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Svatý grál doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Svatý grál se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, Svatý grál, vysvětlení, synonymum, popis, co to je, slovo, slovník, co znamená, přesný výraz, formulace, přesný význam, význam, termín, lexikon, heslo, co je to Svatý grál?, pojem


Pojem Svatý grál je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Svatý grál? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Svatý grál je pohár či nádoba, ze které údajně pil Ježíš Kristus při Poslední večeři. Tato relikvie má mít zázračnou moc a po celá staletí po ní lidé pátrají.

Svatý grál

Jedna z možných podob svatého grálu. Autor: bluebudgie, zdroj: Pixabay
Jedna z možných podob svatého grálu. Autor: bluebudgie, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Svatý grál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Svatý grál na Google.cz

Vyhledat výraz Svatý grál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Svatý grál ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svatý grál ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svatý grál ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatý grál například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili jaká je definice slova Svatý grál? resp. co znamená Svatý grál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svatý grál, odpověď na dotaz co je to Svatý grál?. Víte např. kdo to je Děvkař? Znáte a víte kdo je Jaro Slávik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.