Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svatý grál. Co znamená odborný pojem Svatý grál z kategorie Náboženství?

Co je to Svatý grál? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Svatý grál?

Svatý grál je pojmenování legendárního poháru, který používal k pití při poslední večeři Ježíš Kristus. Je zařazen mezi relikvie. Svatý grál má mít údajně nadpřirozenou moc. Hledači pokladů i někteří vědci po něm pátrají již od pradávných dob. Do tohoto poháru měl Josef z Arimatie zachytit krev ukřižovaného Krista.
Grál byl podle pověstí chráněn řádem templářů. Jiná legenda hovoří o grálu na dvoře krále Artuše. Nejstarší pověst o Svatém grálu je spjata s keltskými pověstmi a opět s králem Artušem.


Co je to Svatý grál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Svatý grál. Co znamená odborný pojem Svatý grál z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Svatý grál s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Svatý grál patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, synonymum, přesný význam, termín, terminus technicus, lexikon, co to je, odborné názvosloví, náboženství, názvosloví, informace, slovník, Svatý grál, náboženství, terminologie, co je to Svatý grál?, definice


Pojem Svatý grál je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Svatý grál dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svatý grál je pohár či nádoba, ze které údajně pil Ježíš Kristus při Poslední večeři. Tato relikvie má mít zázračnou moc a po celá staletí po ní lidé pátrají.

Svatý grál

Jedna z možných podob svatého grálu. Autor: bluebudgie, zdroj: Pixabay
Jedna z možných podob svatého grálu. Autor: bluebudgie, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Svatý grál lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Svatý grál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Svatý grál na Youtube

Najít výraz Svatý grál na Google.cz

Zkusit najít pojem Svatý grál ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Svatý grál ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svatý grál ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatý grál například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Svatý grál? resp. co znamená Svatý grál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svatý grál, odpověď na dotaz co je to Svatý grál?. Víte např. kdo to je OSVČ? Znáte a víte kdo je Otrokář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Svatý grál hledat i v jiných kategoriích (než náboženství) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.