Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svatý grál. Co znamená odborný pojem Svatý grál z kategorie Náboženství?

Co je to Svatý grál? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Svatý grál

Svatý grál je pojmenování legendárního poháru, který používal k pití při poslední večeři Ježíš Kristus. Je zařazen mezi relikvie. Svatý grál má mít údajně nadpřirozenou moc. Hledači pokladů i někteří vědci po něm pátrají již od pradávných dob. Do tohoto poháru měl Josef z Arimatie zachytit krev ukřižovaného Krista.
Grál byl podle pověstí chráněn řádem templářů. Jiná legenda hovoří o grálu na dvoře krále Artuše. Nejstarší pověst o Svatém grálu je spjata s keltskými pověstmi a opět s králem Artušem.


Co je to Svatý grál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Svatý grál. Co znamená odborný pojem Svatý grál z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Svatý grál sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Svatý grál je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: slovo, heslo, termín, informace, odborné názvosloví, Náboženství, význam, pojem, co je to Svatý grál?, přesný význam, lexikon, přesný výraz, formulace, názvosloví, co znamená, definice pojmu, wiki, Náboženství


Pojem Svatý grál je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Svatý grál píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svatý grál je pohár či nádoba, ze které údajně pil Ježíš Kristus při Poslední večeři. Tato relikvie má mít zázračnou moc a po celá staletí po ní lidé pátrají.

Svatý grál

Jedna z možných podob svatého grálu. Autor: bluebudgie, zdroj: Pixabay
Jedna z možných podob svatého grálu. Autor: bluebudgie, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Svatý grál ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svatý grál ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Svatý grál ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Svatý grál ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Svatý grál ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Svatý grál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatý grál například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Svatý grál? resp. co přesně znamená slovo Svatý grál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svatý grál, odpověď na dotaz co je to Svatý grál?. Víte např. kdo to je Žárlivec? Znáte a víte kdo je Sponzor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.