Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Logická indukce. Co znamená pojem Logická indukce z kategorie Filozofie?

Co to je Logická indukce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Logická indukce?

Logická indukce neboli generalizace znamená, že z nějakých částečných poznatků je vyvozován obecný závěr. V praxi vypadá logická indukce tak, že pokud pro většinu předmětů určité skupiny platí stejná skutečnost, lze vyvodit závěr, že stejná skutečnost bude platit pro všechny předměty této skupiny.
Indukce může být úplná a neúplná. Neúplné indukce jsou základem mnoha vědeckých oborů i přírodních zákonů, jsou také podstatou předsudků.


Co je to Logická indukce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Logická indukce. Co znamená pojem Logická indukce z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Logická indukce s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Logická indukce patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: slovník, terminologie, Filozofie, informace, lexikon, odborné názvosloví, co to je, Logická indukce, význam slova, definice, co je to Logická indukce?, přesný význam, popis, pojem, odborný výraz, terminus technicus, synonymum, heslo


Pojem Logická indukce je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Logická indukce

Najít slovo Logická indukce ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Logická indukce ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Logická indukce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Logická indukce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Logická indukce na Youtube

Najít termín Logická indukce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Logická indukce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Logická indukce? resp. jaký je význam pojmu Logická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Logická indukce, odpověď na dotaz co je to Logická indukce?. Víte např. kdo to je Maur? Znáte a víte kdo je Kulak? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.