Co je to?
Definice výrazu, termínu Mrtvice. Co znamená odborný pojem Mrtvice z kategorie Nemoce?

Co je to Mrtvice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mrtvice?

Mrtvice může být buď mozková, nebo srdeční (infarkt myokardu). Mozková mrtvice vzniká poruchou prokrvení určité oblasti mozkové tkáně, kdy se toto postižení dále rozšiřuje. K mozkové mrtvici dochází při uzávěru mozkové tepny či při krvácení z mozkové cévy. V každém případě je nutná okamžitá lékařská pomoc.
Srdeční mrtvice znamená přerušení krevního zásobování některé části srdce. Příčinou bývá většinou krevní sraženina nebo vzduchová bublina. I při podezření na srdeční mrtvici je nutno přivolat rychlou záchrannou službu.


Co je to Mrtvice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mrtvice. Co znamená odborný pojem Mrtvice z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Mrtvice) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mrtvice patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, význam, slovo, definice, přesný výraz, Mrtvice, vysvětlení, termín, informace, definice pojmu, přesný význam, co je to Mrtvice?, odborné názvosloví, terminologie, terminus technicus, lexikon, pojem


Pojem Mrtvice je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Mrtvice ve Wikipedii

Hledat heslo Mrtvice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Mrtvice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Mrtvice ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Mrtvice na Google.cz

Vyhledat heslo Mrtvice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrtvice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Mrtvice? resp. co označuje slovo Mrtvice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrtvice, odpověď na dotaz co je to Mrtvice?. Víte např. kdo to je Veronika Žilková? Znáte a víte kdo je Michal Hašek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.