Co je to?
Definice výrazu, termínu Mrtvice. Co znamená odborný pojem Mrtvice z kategorie Nemoce?

Co je to Mrtvice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mrtvice?

Mrtvice může být buď mozková, nebo srdeční (infarkt myokardu). Mozková mrtvice vzniká poruchou prokrvení určité oblasti mozkové tkáně, kdy se toto postižení dále rozšiřuje. K mozkové mrtvici dochází při uzávěru mozkové tepny či při krvácení z mozkové cévy. V každém případě je nutná okamžitá lékařská pomoc.
Srdeční mrtvice znamená přerušení krevního zásobování některé části srdce. Příčinou bývá většinou krevní sraženina nebo vzduchová bublina. I při podezření na srdeční mrtvici je nutno přivolat rychlou záchrannou službu.


Co je to Mrtvice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mrtvice. Co znamená odborný pojem Mrtvice z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Mrtvice s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mrtvice patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: synonymum, co je to Mrtvice?, význam pojmu, Nemoce, pojem, přesný výraz, heslo, definice pojmu, formulace, vysvětlení, názvosloví, informace, wiki, terminus technicus, odborný výraz, definice, termín, terminologie


Pojem Mrtvice je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mrtvice píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mrtvice může být:
♦ apoplexie, náhlé ochrnutí těla (lékařství)
♦ cévní mozková příhoda, též mozková mrtvice
♦ infarkt myokardu, též srdeční mrtvice
♦ černá mrtvice – anthrax, slezinná sněť u zvířat

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Mrtvice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Mrtvice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mrtvice na Youtube

Hledat výraz Mrtvice ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Mrtvice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mrtvice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrtvice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mrtvice? resp. jaký je význam slova Mrtvice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrtvice, odpověď na dotaz co je to Mrtvice?. Víte např. kdo to je Pan Tau? Znáte a víte kdo je Vladimír Špidla? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.