Co je to?
Odborný výraz, definice slova Proaktivní přístup. Co znamená slovo Proaktivní přístup z kategorie Psychologie?

Co je Proaktivní přístup? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Proaktivní přístup

Proaktivní přístup je pojem často zaměňovaný se slovem aktivní, je však zaměřený spíše na nastavení mysli. Jde o přístup člověka ke věcem a činnostem. Člověk se zamýšlí nad tím, co on sám může udělat pro dosažení určitého výsledku, cíle. Jedná se tedy také o osobní odpovědnost, kdy se jedinec sám cítí být zodpovědný za to, že dojde k nějaké pozitivní změně v jeho životě, kariéře, práci, vztazích, rodině, financích a dalších oblastech. Proaktivní přístup znamená myslet dopředu a snažit se udělat něco ještě dříve, než určitá situace nastane.
Není možno tvrdit, že jedinec může být pouze proaktivní, vždy se uplatňuje jak přístup proaktivní, tak reaktivní. Míra proaktivity záleží na osobnosti člověka na oblasti, které se jednání dotýká. Je potřeba mít na paměti, že pro proaktivní přístup je typické to, že činnost jedince nevychází z vnější situace, ale od jedince samotného a vede buď k dosažení nějakého cíle, nebo naopak k tomu, aby nějaké činnosti bylo zabráněno. Motivace u nich přichází z vlastního nitra, nikoli z okolí a vedou ke splnění představy o budoucnosti.


Odborný výraz, definice slova Proaktivní přístup. Co znamená slovo Proaktivní přístup z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Proaktivní přístup) můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Proaktivní přístup patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, informace, přesný výraz, slovník, psychologie, odborné názvosloví, odborný výraz, co to je, vysvětlení, definice, terminologie, heslo, psychologie, co znamená, význam, termín, pojem


Pojem Proaktivní přístup je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proaktivní přístup ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Proaktivní přístup ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Proaktivní přístup ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Proaktivní přístup ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Proaktivní přístup ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proaktivní přístup ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Proaktivní přístup například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Proaktivní přístup? resp. co znamená Proaktivní přístup? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proaktivní přístup, odpověď na dotaz co je to Proaktivní přístup?. Víte např. kdo to je Josef Vinklář? Znáte a víte kdo je George Michael? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.