Co je to?
Definice výrazu Proaktivní přístup. Co znamená odborný pojem Proaktivní přístup z kategorie Psychologie?

Co je Proaktivní přístup?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Proaktivní přístup

Proaktivní přístup je pojem často zaměňovaný se slovem aktivní, je však zaměřený spíše na nastavení mysli. Jde o přístup člověka ke věcem a činnostem. Člověk se zamýšlí nad tím, co on sám může udělat pro dosažení určitého výsledku, cíle. Jedná se tedy také o osobní odpovědnost, kdy se jedinec sám cítí být zodpovědný za to, že dojde k nějaké pozitivní změně v jeho životě, kariéře, práci, vztazích, rodině, financích a dalších oblastech. Proaktivní přístup znamená myslet dopředu a snažit se udělat něco ještě dříve, než určitá situace nastane.
Není možno tvrdit, že jedinec může být pouze proaktivní, vždy se uplatňuje jak přístup proaktivní, tak reaktivní. Míra proaktivity záleží na osobnosti člověka na oblasti, které se jednání dotýká. Je potřeba mít na paměti, že pro proaktivní přístup je typické to, že činnost jedince nevychází z vnější situace, ale od jedince samotného a vede buď k dosažení nějakého cíle, nebo naopak k tomu, aby nějaké činnosti bylo zabráněno. Motivace u nich přichází z vlastního nitra, nikoli z okolí a vedou ke splnění představy o budoucnosti.


Co je to Proaktivní přístup? Význam slova, termín, Definice výrazu Proaktivní přístup. Co znamená odborný pojem Proaktivní přístup z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Proaktivní přístup je v sekci psychologie

Klíčová slova: heslo, co to je, odborný výraz, psychologie, vysvětlení, přesný význam, co znamená, wiki, termín, psychologie, terminologie, terminus technicus, slovník, přesný výraz, názvosloví, formulace, význam pojmu, co je to Proaktivní přístup?


Pojem Proaktivní přístup je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Proaktivní přístup ve Wikislovníku

Najít výraz Proaktivní přístup ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proaktivní přístup ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Proaktivní přístup na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proaktivní přístup ve Wikimedia Commons

Najít pojem Proaktivní přístup ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Proaktivní přístup například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co to je Proaktivní přístup? resp. jaká je definice termínu Proaktivní přístup? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proaktivní přístup, odpověď na dotaz co je to Proaktivní přístup?. Víte např. kdo to je Republikán? Znáte a víte kdo je Šárka Kašpárková? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, oko detail, proaktivní přístup, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.