Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přátelství. Co znamená pojem Přátelství z kategorie Psychologie?

Co je Přátelství? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Přátelství

Přátelství je pojem z oblasti sociologie. Jde o vzájemný vztah mezi dvěma nebo více osobami, který vznikl na základ vzájemných sympatií, není však založen na sexuální přitažlivosti. Hlavními znaky tohoto mezilidského vztahu jsou náklonnost a porozumění mezi zúčastněnými osobami. Přátelství znamená vzájemné chování plné porozumění, ohleduplnosti a touhy po tom, aby se příteli vše dařilo a aby se mu vedlo co nejlépe. Aby tento vztah fungoval, musí k sobě být lidé upřímní, musí si vzájemně důvěřovat a být schopni vcítit se do emocí toho druhého.
Přítel vyslechne přítele, aniž by jeho názory hodnotil nebo ho za ně odsuzoval. Přátelé spolu tráví co nejvíce času a také si pomáhají bez nároků na odměnu. Přátelství je skoro totožné s láskou, ovšem neobsahuje sexuální přitažlivost. Existuje však i falešné přátelství, kdy se jeden ze zúčastněných jako přítel pouze tváří, ale v obdobích potíží nebo životních krizí se přátelsky nezachová, což druhého vždy citově velmi zraní.


Co je to Přátelství? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přátelství. Co znamená pojem Přátelství z kategorie Psychologie?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Přátelství doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Přátelství se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, Přátelství, wiki, odborný výraz, co znamená, slovo, vysvětlení, slovník, definice pojmu, pojem, co to je, formulace, lexikon, definice, psychologie, názvosloví, přesný výraz


Pojem Přátelství je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přátelství? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přátelství je podle on-line Sociologické encyklopedie Sociologického ústavu AV ČR reciproční vztah spojující dvě anebo více osob na základě vzájemných sympatií, které nemají sexuální charakter. Jedná se o mezilidský vztah vyznačující se vzájemnou náklonností a porozuměním. Lidé v přátelském vztahu se vůči svým protějškům chovají ohleduplně a chtějí pro své přátele to nejlepší. Důležitá je také vzájemná upřímnost, důvěra a schopnost empatie; přátelé se svým protějškům mohou svěřit se svými pocity a názory bez strachu, že by za ně byli odsuzováni. V přátelství je také běžná vzájemná nezištná pomoc a touha trávit se svým protějškem co nejvíce času.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Přátelství ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Přátelství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Přátelství ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Přátelství ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Přátelství na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přátelství ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Přátelství například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Přátelství? resp. jaká je definice slova Přátelství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přátelství, odpověď na dotaz co je to Přátelství?. Víte např. kdo to je Thibaut Pinot? Znáte a víte kdo je Joulupukki? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Přátelství hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.