Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektronka. Co znamená slovo Elektronka z kategorie Technika?

Co je Elektronka? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Elektronka?

Elektronka je druh elektronické součástky, která funguje díky vedení elektřiny v prostředí vakua. Jde o trubici, která je hermeticky uzavřena, a ve které se nacházejí elektrody, Z trubice se odsaje vzduch a prostřednictvím elektrod se dovnitř zavede elektrický proud.
Trubice může být vyrobena ze skla, keramiky nebo kovu. V elektronce se mohou nacházet katody, anody nebo mřížky.


Co je to Elektronka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elektronka. Co znamená slovo Elektronka z kategorie Technika?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Elektronka) můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Elektronka patří do kategorie technika

Klíčová slova: termín, slovo, formulace, odborné názvosloví, vysvětlení, definice, co je to Elektronka?, informace, popis, synonymum, technika, význam slova, Elektronka, co znamená, terminus technicus, wiki, přesný výraz, názvosloví


Pojem Elektronka je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Elektronka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronka je elektrotechnická součástka využívající pro svoji činnost vedení elektrického proudu ve vakuu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Elektronka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Elektronka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Elektronka ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Elektronka na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Elektronka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektronka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronka například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Elektronka? resp. co je to Elektronka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronka, odpověď na dotaz co je to Elektronka?. Víte např. kdo to je Zrůda? Znáte a víte kdo je Josef Oplt? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Elektronka v jiné sekci než technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.