Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektronka. Co znamená odborný pojem Elektronka z kategorie Technika?

Co je to Elektronka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Elektronka?

Elektronka je druh elektronické součástky, která funguje díky vedení elektřiny v prostředí vakua. Jde o trubici, která je hermeticky uzavřena, a ve které se nacházejí elektrody, Z trubice se odsaje vzduch a prostřednictvím elektrod se dovnitř zavede elektrický proud.
Trubice může být vyrobena ze skla, keramiky nebo kovu. V elektronce se mohou nacházet katody, anody nebo mřížky.


Co je to Elektronka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektronka. Co znamená odborný pojem Elektronka z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Elektronka s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Elektronka se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, pojem, slovo, odborné názvosloví, lexikon, terminologie, termín, slovník, Elektronka, přesný význam, heslo, význam, definice pojmu, co to je, wiki, názvosloví, co znamená


Pojem Elektronka je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elektronka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Elektronka je elektrotechnická součástka využívající pro svoji činnost vedení elektrického proudu ve vakuu.

Další zdroje informací o slovu Elektronka

Zkusit najít slovo Elektronka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Elektronka na Youtube

Najít slovo Elektronka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektronka ve Wikimedia Commons

Najít pojem Elektronka na Google.cz

Vyhledat slovo Elektronka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronka například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Elektronka? resp. co označuje slovo Elektronka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronka, odpověď na dotaz co je to Elektronka?. Víte např. kdo to je Energetik? Znáte a víte kdo je Ratko Mladić? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.