Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektronka. Co znamená odborný pojem Elektronka z kategorie Technika?

Co je to Elektronka? Význam slova

Co znamená termín Elektronka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Elektronka je druh elektronické součástky, která funguje díky vedení elektřiny v prostředí vakua. Jde o trubici, která je hermeticky uzavřena, a ve které se nacházejí elektrody, Z trubice se odsaje vzduch a prostřednictvím elektrod se dovnitř zavede elektrický proud.
Trubice může být vyrobena ze skla, keramiky nebo kovu. V elektronce se mohou nacházet katody, anody nebo mřížky.


Co je to Elektronka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektronka. Co znamená odborný pojem Elektronka z kategorie Technika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Elektronka sdílet s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Elektronka patří do sekce technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, termín, odborný výraz, wiki, přesný význam, lexikon, co znamená, slovo, formulace, definice, význam slova, technika, slovník, pojem, vysvětlení, názvosloví, význam pojmu


Pojem Elektronka je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elektronka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Elektronka je elektrotechnická součástka využívající pro svoji činnost vedení elektrického proudu ve vakuu.

Jiné informační zdroje o pojmu Elektronka

Najít termín Elektronka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektronka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Elektronka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Elektronka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Elektronka na Youtube

Najít pojem Elektronka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronka například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Elektronka? resp. co je to Elektronka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronka, odpověď na dotaz co je to Elektronka?. Víte např. kdo to je Tydýt? Znáte a víte kdo je Alyson Hannigan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.