Co je to?
Definice odborného termínu, slova Elektronka. Co znamená pojem Elektronka z kategorie Technika?

Co je to Elektronka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Elektronka?

Elektronka je druh elektronické součástky, která funguje díky vedení elektřiny v prostředí vakua. Jde o trubici, která je hermeticky uzavřena, a ve které se nacházejí elektrody, Z trubice se odsaje vzduch a prostřednictvím elektrod se dovnitř zavede elektrický proud.
Trubice může být vyrobena ze skla, keramiky nebo kovu. V elektronce se mohou nacházet katody, anody nebo mřížky.


Co je to Elektronka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Elektronka. Co znamená pojem Elektronka z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Elektronka patří do kategorie Technika

Klíčová slova: Elektronka, slovník, přesný výraz, terminus technicus, informace, definice pojmu, terminologie, význam slova, Technika, názvosloví, Technika, odborný výraz, přesný význam, význam, definice, heslo, vysvětlení, co znamená


Pojem Elektronka je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Elektronka dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Elektronka je elektrotechnická součástka využívající pro svoji činnost vedení elektrického proudu ve vakuu.

Další informační zdroje

Hledat termín Elektronka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Elektronka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Elektronka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Elektronka na Youtube

Zkusit najít pojem Elektronka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Elektronka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Elektronka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Elektronka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronka, odpověď na dotaz co je to Elektronka?. Víte např. kdo to je Žurnalista? Znáte a víte kdo je Chlívák? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.