Co je to?
Definice odborného termínu, slova Elektronka. Co znamená pojem Elektronka z kategorie Technika?

Co je to Elektronka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Elektronka?

Elektronka je druh elektronické součástky, která funguje díky vedení elektřiny v prostředí vakua. Jde o trubici, která je hermeticky uzavřena, a ve které se nacházejí elektrody, Z trubice se odsaje vzduch a prostřednictvím elektrod se dovnitř zavede elektrický proud.
Trubice může být vyrobena ze skla, keramiky nebo kovu. V elektronce se mohou nacházet katody, anody nebo mřížky.


Co je to Elektronka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Elektronka. Co znamená pojem Elektronka z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Elektronka? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elektronka je v sekci Technika

Klíčová slova: lexikon, heslo, vysvětlení, formulace, co to je, slovo, Technika, slovník, definice, význam, pojem, popis, co je to Elektronka?, Elektronka, přesný význam, Technika, terminus technicus, odborný výraz


Pojem Elektronka je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Elektronka dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronka je elektrotechnická součástka využívající pro svoji činnost vedení elektrického proudu ve vakuu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Elektronka na Google.cz

Vyhledat termín Elektronka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektronka ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Elektronka ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Elektronka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Elektronka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Elektronka? resp. jaká je definice termínu Elektronka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronka, odpověď na dotaz co je to Elektronka?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Chlívák? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.