Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úroková sazba. Co znamená odborný pojem Úroková sazba z kategorie Bankovnictví?

Co je to Úroková sazba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Úroková sazba?

Úroková sazba znamená vyjádření úroku. Ten se uvádí v procentech z půjčené částky za určité období, většinou se jedná o jeden rok. Výše úrokové sazby vychází z doby, na kterou se peníze půjčují nebo ukládají, a také z výše vypůjčené částky.
Úroková sazba může být pevná nebo pohyblivá. Pevná znamená neměnnou výši úroků po celou dobu půjčky nebo vkladu. Pohyblivá sazba se může měnit a upravovat.


Co je to Úroková sazba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úroková sazba. Co znamená odborný pojem Úroková sazba z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Úroková sazba? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Úroková sazba je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: wiki, slovo, názvosloví, co je to Úroková sazba?, lexikon, odborný výraz, pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, význam slova, bankovnictví, vysvětlení, definice pojmu, definice, význam, formulace, význam pojmu, co znamená


Pojem Úroková sazba je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úroková sazba? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Úroková sazba je procentní vyjádření zvýšení půjčené částky za určité časové období. Úroková sazba určuje kolik z jistiny musí dlužník za předem smluvně stanovenou dobu věřiteli za půjčku či úvěr zaplatit.
Procentní vyjádření úrokové sazby vyčísluje, jakou částku finanční instituci, která úvěr (zápůjčku) poskytla, zaplatí dlužník navíc. Ve většině případů se jedná o procento fixní (stálé), ale může být někdy i úroková sazba proměnlivá, tzn. že poskytující finanční instituce může toto procento v průběhu úvěru měnit, snižovat či zvyšovat. Tento údaj je udáván ke konci určeného období, převážně ke konci kalendářního roku, avšak pouze po dobu splácení úvěru. Neobsahuje však poplatek za vyřízení úvěru, poplatek za vedení úvěrového účtu, případně další poplatky poskytujícího finančního ústavu, proto je pro klienta důležitějším údajem tzv. RPSN (roční procentní sazba nákladů) – čili částka všech výše uvedených poplatků a nákladů, které zaplatíme poskytovateli úvěru nad rámec splátky navíc.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Úroková sazba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úroková sazba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Úroková sazba na Youtube

Najít pojem Úroková sazba ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Úroková sazba ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úroková sazba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Úroková sazba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Úroková sazba? resp. co znamená Úroková sazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úroková sazba, odpověď na dotaz co je to Úroková sazba?. Víte např. kdo to je Docent? Znáte a víte kdo je Alexandr Lukašenko? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..