Co je to?
Definice výrazu Úroková sazba. Co znamená odborný pojem Úroková sazba z kategorie Bankovnictví?

Co to je Úroková sazba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Úroková sazba

Úroková sazba znamená vyjádření úroku. Ten se uvádí v procentech z půjčené částky za určité období, většinou se jedná o jeden rok. Výše úrokové sazby vychází z doby, na kterou se peníze půjčují nebo ukládají, a také z výše vypůjčené částky.
Úroková sazba může být pevná nebo pohyblivá. Pevná znamená neměnnou výši úroků po celou dobu půjčky nebo vkladu. Pohyblivá sazba se může měnit a upravovat.


Co je to Úroková sazba? Význam slova, termín, Definice výrazu Úroková sazba. Co znamená odborný pojem Úroková sazba z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Úroková sazba? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Úroková sazba se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Úroková sazba, popis, co to je, odborný výraz, lexikon, terminus technicus, informace, termín, definice, slovo, terminologie, význam slova, co znamená, pojem, názvosloví, wiki, slovník, odborné názvosloví


Pojem Úroková sazba je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úroková sazba? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úroková sazba je procentní vyjádření zvýšení půjčené částky za určité časové období. Úroková sazba určuje kolik z jistiny musí dlužník za předem smluvně stanovenou dobu věřiteli za půjčku či úvěr zaplatit.
Procentní vyjádření úrokové sazby vyčísluje, jakou částku finanční instituci, která úvěr (zápůjčku) poskytla, zaplatí dlužník navíc. Ve většině případů se jedná o procento fixní (stálé), ale může být někdy i úroková sazba proměnlivá, tzn. že poskytující finanční instituce může toto procento v průběhu úvěru měnit, snižovat či zvyšovat. Tento údaj je udáván ke konci určeného období, převážně ke konci kalendářního roku, avšak pouze po dobu splácení úvěru. Neobsahuje však poplatek za vyřízení úvěru, poplatek za vedení úvěrového účtu, případně další poplatky poskytujícího finančního ústavu, proto je pro klienta důležitějším údajem tzv. RPSN (roční procentní sazba nákladů) – čili částka všech výše uvedených poplatků a nákladů, které zaplatíme poskytovateli úvěru nad rámec splátky navíc.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Úroková sazba na Youtube

Vyhledat termín Úroková sazba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Úroková sazba ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Úroková sazba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Úroková sazba ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Úroková sazba ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Úroková sazba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Úroková sazba? resp. co přesně označuje termín Úroková sazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úroková sazba, odpověď na dotaz co je to Úroková sazba?. Víte např. kdo to je Zdeněk Bakala? Znáte a víte kdo je Likvidátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..