Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úroková sazba. Co znamená pojem Úroková sazba z kategorie Bankovnictví?

Co je Úroková sazba?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Úroková sazba?

Úroková sazba znamená vyjádření úroku. Ten se uvádí v procentech z půjčené částky za určité období, většinou se jedná o jeden rok. Výše úrokové sazby vychází z doby, na kterou se peníze půjčují nebo ukládají, a také z výše vypůjčené částky.
Úroková sazba může být pevná nebo pohyblivá. Pevná znamená neměnnou výši úroků po celou dobu půjčky nebo vkladu. Pohyblivá sazba se může měnit a upravovat.


Co je to Úroková sazba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úroková sazba. Co znamená pojem Úroková sazba z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Úroková sazba se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, informace, odborný výraz, terminologie, wiki, význam slova, Úroková sazba, přesný výraz, pojem, bankovnictví, odborné názvosloví, slovo, význam, co znamená, formulace, význam pojmu, co to je, přesný význam


Pojem Úroková sazba je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úroková sazba? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Úroková sazba je procentní vyjádření zvýšení půjčené částky za určité časové období. Úroková sazba určuje kolik z jistiny musí dlužník za předem smluvně stanovenou dobu věřiteli za půjčku či úvěr zaplatit.
Procentní vyjádření úrokové sazby vyčísluje, jakou částku finanční instituci, která úvěr (zápůjčku) poskytla, zaplatí dlužník navíc. Ve většině případů se jedná o procento fixní (stálé), ale může být někdy i úroková sazba proměnlivá, tzn. že poskytující finanční instituce může toto procento v průběhu úvěru měnit, snižovat či zvyšovat. Tento údaj je udáván ke konci určeného období, převážně ke konci kalendářního roku, avšak pouze po dobu splácení úvěru. Neobsahuje však poplatek za vyřízení úvěru, poplatek za vedení úvěrového účtu, případně další poplatky poskytujícího finančního ústavu, proto je pro klienta důležitějším údajem tzv. RPSN (roční procentní sazba nákladů) – čili částka všech výše uvedených poplatků a nákladů, které zaplatíme poskytovateli úvěru nad rámec splátky navíc.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Úroková sazba na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úroková sazba ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Úroková sazba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Úroková sazba ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Úroková sazba ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Úroková sazba ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Úroková sazba například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Úroková sazba? resp. jaká je definice slova Úroková sazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úroková sazba, odpověď na dotaz co je to Úroková sazba?. Víte např. kdo to je Jiří Žáček? Znáte a víte kdo je Kobe Bryant? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je bankovnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, mince květina, Úroková sazba, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..