Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úroková sazba. Co znamená slovo Úroková sazba z kategorie Bankovnictví?

Co je Úroková sazba? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Úroková sazba

Úroková sazba znamená vyjádření úroku. Ten se uvádí v procentech z půjčené částky za určité období, většinou se jedná o jeden rok. Výše úrokové sazby vychází z doby, na kterou se peníze půjčují nebo ukládají, a také z výše vypůjčené částky.
Úroková sazba může být pevná nebo pohyblivá. Pevná znamená neměnnou výši úroků po celou dobu půjčky nebo vkladu. Pohyblivá sazba se může měnit a upravovat.


Co je to Úroková sazba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úroková sazba. Co znamená slovo Úroková sazba z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Úroková sazba patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, co to je, pojem, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, definice, synonymum, význam slova, bankovnictví, slovo, formulace, bankovnictví, Úroková sazba, terminologie, slovník, co znamená


Pojem Úroková sazba je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Úroková sazba?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Úroková sazba je procentní vyjádření zvýšení půjčené částky za určité časové období. Úroková sazba určuje kolik z jistiny musí dlužník za předem smluvně stanovenou dobu věřiteli za půjčku či úvěr zaplatit.
Procentní vyjádření úrokové sazby vyčísluje, jakou částku finanční instituci, která úvěr (zápůjčku) poskytla, zaplatí dlužník navíc. Ve většině případů se jedná o procento fixní (stálé), ale může být někdy i úroková sazba proměnlivá, tzn. že poskytující finanční instituce může toto procento v průběhu úvěru měnit, snižovat či zvyšovat. Tento údaj je udáván ke konci určeného období, převážně ke konci kalendářního roku, avšak pouze po dobu splácení úvěru. Neobsahuje však poplatek za vyřízení úvěru, poplatek za vedení úvěrového účtu, případně další poplatky poskytujícího finančního ústavu, proto je pro klienta důležitějším údajem tzv. RPSN (roční procentní sazba nákladů) – čili částka všech výše uvedených poplatků a nákladů, které zaplatíme poskytovateli úvěru nad rámec splátky navíc.

Pro více informací o heslu Úroková sazba zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Úroková sazba na Youtube

Hledat výraz Úroková sazba ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Úroková sazba ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Úroková sazba ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úroková sazba ve Wikimedia Commons

Najít slovo Úroková sazba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úroková sazba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Úroková sazba? resp. co označuje slovo Úroková sazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úroková sazba, odpověď na dotaz co je to Úroková sazba?. Víte např. kdo to je Chazan? Znáte a víte kdo je Michael Schumacher? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Úroková sazba i jinde než v sekci než v bankovnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..