Co je to?
Odborný výraz, definice slova Marmoleum. Co znamená pojem Marmoleum z kategorie Materiály?

Co je Marmoleum?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Marmoleum

Marmoleum je oblíbená a ekologická, avšak poměrně drahá podlahová krytina. Jedná se o přírodní linoleum, jehož hlavní složkou je lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka, vápenec, juta a další suroviny. Marmoleum má dlouhou životnost (udává se až 70 let) a jeho výroba je šetrná k přírodě.


Co je to Marmoleum? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Marmoleum. Co znamená pojem Marmoleum z kategorie Materiály?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marmoleum s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Marmoleum se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: definice, význam pojmu, co to je, přesný výraz, informace, význam slova, Marmoleum, pojem, formulace, přesný význam, význam, odborný výraz, terminologie, odborné názvosloví, slovník, popis, termín, slovo


Pojem Marmoleum je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Marmoleum?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Marmoleum je jedna z obchodních značek pro přírodní linoleum z pryskyřice, lněného oleje, dřevité nebo korkové moučky, juty, vápence a přírodních barviv. Hlavní složka – lněný olej – se extrahuje ze lnu a rozpouští se s borovicovou pryskyřicí. Potom se přidá dřevitá moučka získaná ze dřeva, které vyrostlo v obnovitelných lesích, čímž se výrobku dodá plnivo a zároveň se zlepší barvy vytvořené ekologicky šetrnými barvivy. Vápenec se používá k vytvoření jemné struktury a juta pro rub podlahoviny. Nejčastěji se vyrábí v tloušťce 2 až 3,2 mm. Látka má dlouhou životnost, která se pohybuje okolo 50–70 let a má příznivé vlivy proti šíření bakterií. Díky přírodním látkám používaným na výrobu se jedná čistě o ekologický výrobek, který je odbouratelný přírodními procesy.

Hledejte výraz Marmoleum v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Marmoleum na Youtube

Najít slovo Marmoleum ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Marmoleum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marmoleum ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Marmoleum na Google obrázcích

Vyhledat heslo Marmoleum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Marmoleum například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Marmoleum? resp. co je to Marmoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marmoleum, odpověď na dotaz co je to Marmoleum?. Víte např. kdo to je Lukáš Mathé? Znáte a víte kdo je Tomáš Klus? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, surový jasan, marmoleum, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.