Co je to?
Výraz, termín, definice slova Marmoleum. Co znamená odborný pojem Marmoleum z kategorie Materiály?

Co je to Marmoleum? Význam slova

Co znamená termín Marmoleum? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Marmoleum je oblíbená a ekologická, avšak poměrně drahá podlahová krytina. Jedná se o přírodní linoleum, jehož hlavní složkou je lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka, vápenec, juta a další suroviny. Marmoleum má dlouhou životnost (udává se až 70 let) a jeho výroba je šetrná k přírodě.


Co je to Marmoleum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Marmoleum. Co znamená odborný pojem Marmoleum z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Marmoleum se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, přesný význam, terminologie, wiki, synonymum, slovník, odborný výraz, co je to Marmoleum?, odborné názvosloví, slovo, lexikon, co to je, Materiály, termín, formulace, přesný výraz, definice


Pojem Marmoleum je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Marmoleum můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Marmoleum je jedna z obchodních značek pro přírodní linoleum z pryskyřice, lněného oleje, dřevité nebo korkové moučky, juty, vápence a přírodních barviv. Hlavní složka – lněný olej – se extrahuje ze lnu a rozpouští se s borovicovou pryskyřicí. Potom se přidá dřevitá moučka získaná ze dřeva, které vyrostlo v obnovitelných lesích, čímž se výrobku dodá plnivo a zároveň se zlepší barvy vytvořené ekologicky šetrnými barvivy. Vápenec se používá k vytvoření jemné struktury a juta pro rub podlahoviny. Nejčastěji se vyrábí v tloušťce 2 až 3,2 mm. Látka má dlouhou životnost, která se pohybuje okolo 50–70 let a má příznivé vlivy proti šíření bakterií. Díky přírodním látkám používaným na výrobu se jedná čistě o ekologický výrobek, který je odbouratelný přírodními procesy.

Další informační zdroje o slovu Marmoleum

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marmoleum ve Wikimedia Commons

Najít výraz Marmoleum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Marmoleum ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Marmoleum ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Marmoleum ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Marmoleum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marmoleum například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Marmoleum? resp. co to je Marmoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marmoleum, odpověď na dotaz co je to Marmoleum?. Víte např. kdo to je Ivan Langer? Znáte a víte kdo je Richard Wagner? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.