Co je to?
Definice výrazu Marmoleum. Co znamená odborný pojem Marmoleum z kategorie Materiály?

Co je Marmoleum? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Marmoleum

Marmoleum je oblíbená a ekologická, avšak poměrně drahá podlahová krytina. Jedná se o přírodní linoleum, jehož hlavní složkou je lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka, vápenec, juta a další suroviny. Marmoleum má dlouhou životnost (udává se až 70 let) a jeho výroba je šetrná k přírodě.


Co je to Marmoleum? Význam slova, termín, Definice výrazu Marmoleum. Co znamená odborný pojem Marmoleum z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Marmoleum je v sekci materiály

Klíčová slova: formulace, synonymum, odborný výraz, vysvětlení, materiály, heslo, wiki, co znamená, popis, význam, Marmoleum, názvosloví, odborné názvosloví, co je to Marmoleum?, lexikon, definice, informace, slovo


Pojem Marmoleum je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Marmoleum?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Marmoleum je jedna z obchodních značek pro přírodní linoleum z pryskyřice, lněného oleje, dřevité nebo korkové moučky, juty, vápence a přírodních barviv. Hlavní složka – lněný olej – se extrahuje ze lnu a rozpouští se s borovicovou pryskyřicí. Potom se přidá dřevitá moučka získaná ze dřeva, které vyrostlo v obnovitelných lesích, čímž se výrobku dodá plnivo a zároveň se zlepší barvy vytvořené ekologicky šetrnými barvivy. Vápenec se používá k vytvoření jemné struktury a juta pro rub podlahoviny. Nejčastěji se vyrábí v tloušťce 2 až 3,2 mm. Látka má dlouhou životnost, která se pohybuje okolo 50–70 let a má příznivé vlivy proti šíření bakterií. Díky přírodním látkám používaným na výrobu se jedná čistě o ekologický výrobek, který je odbouratelný přírodními procesy.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Marmoleum na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Marmoleum ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Marmoleum ve Wikislovníku

Najít heslo Marmoleum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Marmoleum ve Wikizdrojích

Hledat termín Marmoleum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marmoleum například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Marmoleum? resp. co znamená výraz Marmoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marmoleum, odpověď na dotaz co je to Marmoleum?. Víte např. kdo to je Tereza Dočkalová? Znáte a víte kdo je Dan Bárta? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Marmoleum i v jiné sekci než je kategorie materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.