Co je to?
Výraz, termín, definice slova Steampunk. Co znamená odborný pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Co je to Steampunk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Steampunk?

Steampunk spadá do literárních pojmů. Jde o podskupinu žánru sci-fi nebo fantasy. Označení pochází z 80.let 20.století a vztahuje se ke kyberpunku. Zaměřuje se na společnost, která využívá jako hlavní zdroj energie páru.
Příběhy se často odehrávají v historických kulisách a představuje se zde řada vynálezů. Steampunk zasáhl i do dalších sfér života, například do módy.


Co je to Steampunk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Steampunk. Co znamená odborný pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Steampunk se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Steampunk patří do kategorie literatura

Klíčová slova: terminus technicus, Steampunk, co znamená, popis, wiki, přesný význam, definice pojmu, informace, názvosloví, co to je, heslo, literatura, vysvětlení, slovník, význam, přesný výraz, lexikon, význam pojmu


Pojem Steampunk je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Steampunk?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Steampunk je podžánr sci-fi či fantasy. Název, vzniklý v 80. letech 20. století, odkazuje na kyberpunk jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie, která charakterizuje technologie tvořící kulisy děl tohoto žánru.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Steampunk ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Steampunk na Google.cz

Zkusit najít slovo Steampunk ve Wikislovníku

Najít heslo Steampunk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Steampunk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Steampunk na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Steampunk například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Steampunk? resp. jaká je definice slova Steampunk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steampunk, odpověď na dotaz co je to Steampunk?. Víte např. kdo to je Geolog? Znáte a víte kdo je Olga Hepnarová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.