Co je to?
Výraz, termín, definice slova Steampunk. Co znamená odborný pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Co je Steampunk?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Steampunk?

Steampunk spadá do literárních pojmů. Jde o podskupinu žánru sci-fi nebo fantasy. Označení pochází z 80.let 20.století a vztahuje se ke kyberpunku. Zaměřuje se na společnost, která využívá jako hlavní zdroj energie páru.
Příběhy se často odehrávají v historických kulisách a představuje se zde řada vynálezů. Steampunk zasáhl i do dalších sfér života, například do módy.


Co je to Steampunk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Steampunk. Co znamená odborný pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Steampunk můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Steampunk je v kategorii literatura

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, synonymum, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, co je to Steampunk?, význam, informace, lexikon, slovník, názvosloví, formulace, odborné názvosloví, slovo, heslo, definice, literatura


Pojem Steampunk je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Steampunk můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Steampunk je podžánr sci-fi či fantasy. Název, vzniklý v 80. letech 20. století, odkazuje na kyberpunk jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie, která charakterizuje technologie tvořící kulisy děl tohoto žánru.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Steampunk na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Steampunk ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Steampunk ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Steampunk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Steampunk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Steampunk ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Steampunk například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka už zajisté víte jaký je přesný význam slova Steampunk? resp. co vlastně znamená slovo Steampunk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steampunk, odpověď na dotaz co je to Steampunk?. Víte např. kdo to je Josip Broz Tito? Znáte a víte kdo je Josef Vrtal? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Steampunk i jinde než v sekci než v literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.