Co je to?
Definice odborného termínu, slova Steampunk. Co znamená pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Co je to Steampunk? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Steampunk?

Steampunk spadá do literárních pojmů. Jde o podskupinu žánru sci-fi nebo fantasy. Označení pochází z 80.let 20.století a vztahuje se ke kyberpunku. Zaměřuje se na společnost, která využívá jako hlavní zdroj energie páru.
Příběhy se často odehrávají v historických kulisách a představuje se zde řada vynálezů. Steampunk zasáhl i do dalších sfér života, například do módy.


Co je to Steampunk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Steampunk. Co znamená pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Steampunk je v kategorii Literatura

Klíčová slova: názvosloví, co to je, slovo, odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, formulace, slovník, synonymum, heslo, Steampunk, wiki, přesný význam, význam pojmu, popis, přesný výraz, termín, lexikon


Pojem Steampunk je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Steampunk? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Steampunk je podžánr sci-fi či fantasy. Název, vzniklý v 80. letech 20. století, odkazuje na kyberpunk jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie, která charakterizuje technologie tvořící kulisy děl tohoto žánru.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Steampunk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Steampunk ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Steampunk na Google.cz

Vyhledat slovo Steampunk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Steampunk ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Steampunk na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Steampunk například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Steampunk? resp. co se skrývá pod slovem Steampunk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steampunk, odpověď na dotaz co je to Steampunk?. Víte např. kdo to je Premiér? Znáte a víte kdo je Kurva? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.