Co je to?
Definice odborného termínu, slova Steampunk. Co znamená pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Co je to Steampunk? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Steampunk?

Steampunk spadá do literárních pojmů. Jde o podskupinu žánru sci-fi nebo fantasy. Označení pochází z 80.let 20.století a vztahuje se ke kyberpunku. Zaměřuje se na společnost, která využívá jako hlavní zdroj energie páru.
Příběhy se často odehrávají v historických kulisách a představuje se zde řada vynálezů. Steampunk zasáhl i do dalších sfér života, například do módy.


Co je to Steampunk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Steampunk. Co znamená pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Steampunk můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Steampunk je v sekci Literatura

Klíčová slova: co znamená, popis, Literatura, co je to Steampunk?, pojem, definice, wiki, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, terminus technicus, co to je, termín, slovník, informace, heslo, význam


Pojem Steampunk je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Steampunk? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Steampunk je podžánr sci-fi či fantasy. Název, vzniklý v 80. letech 20. století, odkazuje na kyberpunk jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie, která charakterizuje technologie tvořící kulisy děl tohoto žánru.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Steampunk ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Steampunk ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Steampunk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Steampunk ve Wikizdrojích

Hledat pojem Steampunk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Steampunk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Steampunk například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Steampunk? resp. co je to Steampunk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steampunk, odpověď na dotaz co je to Steampunk?. Víte např. kdo to je Richard Brabec? Znáte a víte kdo je Kurva? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.