Co je to?
Definice odborného termínu, slova Steampunk. Co znamená pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Co je to Steampunk? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Steampunk

Steampunk spadá do literárních pojmů. Jde o podskupinu žánru sci-fi nebo fantasy. Označení pochází z 80.let 20.století a vztahuje se ke kyberpunku. Zaměřuje se na společnost, která využívá jako hlavní zdroj energie páru.
Příběhy se často odehrávají v historických kulisách a představuje se zde řada vynálezů. Steampunk zasáhl i do dalších sfér života, například do módy.


Co je to Steampunk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Steampunk. Co znamená pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Steampunk se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Steampunk se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, Literatura, Literatura, co to je, terminologie, přesný význam, synonymum, význam, lexikon, slovo, co je to Steampunk?, formulace, informace, terminus technicus, slovník


Pojem Steampunk je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Steampunk? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Steampunk je podžánr sci-fi či fantasy. Název, vzniklý v 80. letech 20. století, odkazuje na kyberpunk jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie, která charakterizuje technologie tvořící kulisy děl tohoto žánru.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Steampunk ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Steampunk ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Steampunk ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Steampunk ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Steampunk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Steampunk na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Steampunk například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Steampunk? resp. jaký je význam pojmu Steampunk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steampunk, odpověď na dotaz co je to Steampunk?. Víte např. kdo to je Jan Grolich? Znáte a víte kdo je Hobit? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Steampunk i v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.