Co je to?
Definice výrazu Steampunk. Co znamená odborný pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Co to je Steampunk? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Steampunk?

Steampunk spadá do literárních pojmů. Jde o podskupinu žánru sci-fi nebo fantasy. Označení pochází z 80.let 20.století a vztahuje se ke kyberpunku. Zaměřuje se na společnost, která využívá jako hlavní zdroj energie páru.
Příběhy se často odehrávají v historických kulisách a představuje se zde řada vynálezů. Steampunk zasáhl i do dalších sfér života, například do módy.


Co je to Steampunk? Význam slova, termín, Definice výrazu Steampunk. Co znamená odborný pojem Steampunk z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Steampunk? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Steampunk patří do sekce literatura

Klíčová slova: Steampunk, význam slova, význam pojmu, co znamená, literatura, wiki, definice, termín, lexikon, informace, synonymum, odborný výraz, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, vysvětlení, definice pojmu, slovník


Pojem Steampunk je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Steampunk píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Steampunk je podžánr sci-fi či fantasy. Název, vzniklý v 80. letech 20. století, odkazuje na kyberpunk jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie, která charakterizuje technologie tvořící kulisy děl tohoto žánru.

Více informací o pojmu Steampunk lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Steampunk ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Steampunk ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Steampunk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Steampunk ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Steampunk na Google.cz

Hledat videa s názvem Steampunk na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Steampunk například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Steampunk? resp. co znamená výraz Steampunk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Steampunk, odpověď na dotaz co je to Steampunk?. Víte např. kdo to je Michal Pavlata? Znáte a víte kdo je Hana Lipovská? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.