Co je to?
Definice výrazu, termínu Revoluce. Co znamená odborný pojem Revoluce z kategorie Politika?

Co je to Revoluce? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Revoluce

Revoluce je jiné označení pro povstání lidu za účelem svržení vládnoucí třídy a změny politického systému. Jedná se o masovou akci, která nerespektuje právo. Při této změně moci se mění předchozí řád jak na úrovni politické, tak i sociální, a také se hroutí stát.
Revoluce bývá označována i jako státní převrat vedený zvnitřku. V širším pojetí se jako revoluce označuje i nějaká zásadní změna, která se politiky týkat nemusí – například změna historická či vědecká.


Co je to Revoluce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Revoluce. Co znamená odborný pojem Revoluce z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Revoluce sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Revoluce je v kategorii Politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, odborný výraz, význam slova, co to je, slovo, Revoluce, význam, heslo, přesný význam, co je to Revoluce?, synonymum, termín, definice, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, co znamená


Pojem Revoluce je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Revoluce?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Revoluce (z lat. revolvere – převracet) je lidové povstání, jehož součástí je mimoprávní akce mas, kterou se usiluje o změnu politického systému, nikoli jen vládnoucí elity. Podle jiné definice je to „rychlá změna státní moci“ provázená zhroucením státu. Podle Ottova slovníku je revoluce „násilný převrat, který se děje ... silami vnitřního rozkladu“.

Další informační zdroje o slovu Revoluce

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Revoluce ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Revoluce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Revoluce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Revoluce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Revoluce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Revoluce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Revoluce například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Revoluce? resp. jaký je přesný význam slova Revoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revoluce, odpověď na dotaz co je to Revoluce?. Víte např. kdo to je Pragmatik? Znáte a víte kdo je Šprt? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.