Co je to?
Výraz, termín, definice slova Revoluce. Co znamená odborný pojem Revoluce z kategorie Politika?

Co je to Revoluce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Revoluce

Revoluce je jiné označení pro povstání lidu za účelem svržení vládnoucí třídy a změny politického systému. Jedná se o masovou akci, která nerespektuje právo. Při této změně moci se mění předchozí řád jak na úrovni politické, tak i sociální, a také se hroutí stát.
Revoluce bývá označována i jako státní převrat vedený zvnitřku. V širším pojetí se jako revoluce označuje i nějaká zásadní změna, která se politiky týkat nemusí – například změna historická či vědecká.


Co je to Revoluce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Revoluce. Co znamená odborný pojem Revoluce z kategorie Politika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Revoluce se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: slovník, slovo, přesný výraz, význam, přesný význam, odborný výraz, informace, co to je, co je to Revoluce?, Revoluce, význam slova, definice pojmu, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, popis, názvosloví


Pojem Revoluce je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Revoluce? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Revoluce (z lat. revolvere – převracet) je lidové povstání, jehož součástí je mimoprávní akce mas, kterou se usiluje o změnu politického systému, nikoli jen vládnoucí elity. Podle jiné definice je to „rychlá změna státní moci“ provázená zhroucením státu. Podle Ottova slovníku je revoluce „násilný převrat, který se děje ... silami vnitřního rozkladu“.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Revoluce na Google.cz

Vyhledat heslo Revoluce ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Revoluce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Revoluce na Youtube

Vyhledat termín Revoluce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Revoluce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Revoluce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Revoluce? resp. jaká je definice termínu Revoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revoluce, odpověď na dotaz co je to Revoluce?. Víte např. kdo to je Tomáš Petříček? Znáte a víte kdo je Josef Ladislav Píč? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.