Co je to?
Definice výrazu, termínu Revoluce. Co znamená odborný pojem Revoluce z kategorie Politika?

Co je to Revoluce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Revoluce?

Revoluce je jiné označení pro povstání lidu za účelem svržení vládnoucí třídy a změny politického systému. Jedná se o masovou akci, která nerespektuje právo. Při této změně moci se mění předchozí řád jak na úrovni politické, tak i sociální, a také se hroutí stát.
Revoluce bývá označována i jako státní převrat vedený zvnitřku. V širším pojetí se jako revoluce označuje i nějaká zásadní změna, která se politiky týkat nemusí – například změna historická či vědecká.


Co je to Revoluce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Revoluce. Co znamená odborný pojem Revoluce z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Revoluce sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Revoluce je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Revoluce?, přesný význam, Politika, co to je, slovník, heslo, termín, význam, definice pojmu, lexikon, terminus technicus, terminologie, odborné názvosloví, význam slova, co znamená, definice, informace


Pojem Revoluce je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Revoluce? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Revoluce (z lat. revolvere – převracet) je lidové povstání, jehož součástí je mimoprávní akce mas, kterou se usiluje o změnu politického systému, nikoli jen vládnoucí elity. Podle jiné definice je to „rychlá změna státní moci“ provázená zhroucením státu. Podle Ottova slovníku je revoluce „násilný převrat, který se děje ... silami vnitřního rozkladu“.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Revoluce ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Revoluce ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Revoluce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Revoluce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Revoluce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Revoluce ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Revoluce například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Revoluce? resp. jaký je význam slova Revoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revoluce, odpověď na dotaz co je to Revoluce?. Víte např. kdo to je Ivan Vladimirovič Mičurin? Znáte a víte kdo je Šotouš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.