Co je to?
Odborný výraz, definice slova Revoluce. Co znamená pojem Revoluce z kategorie Politika?

Co je Revoluce? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Revoluce?

Revoluce je jiné označení pro povstání lidu za účelem svržení vládnoucí třídy a změny politického systému. Jedná se o masovou akci, která nerespektuje právo. Při této změně moci se mění předchozí řád jak na úrovni politické, tak i sociální, a také se hroutí stát.
Revoluce bývá označována i jako státní převrat vedený zvnitřku. V širším pojetí se jako revoluce označuje i nějaká zásadní změna, která se politiky týkat nemusí – například změna historická či vědecká.


Co je to Revoluce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Revoluce. Co znamená pojem Revoluce z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Revoluce s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Revoluce se nachází v sekci politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, Revoluce, slovo, přesný význam, co znamená, wiki, význam, slovník, informace, lexikon, pojem, význam pojmu, význam slova, heslo, vysvětlení, co to je, popis, terminus technicus


Pojem Revoluce je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Revoluce? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Revoluce (z lat. revolvere – převracet) je lidové povstání, jehož součástí je mimoprávní akce mas, kterou se usiluje o změnu politického systému, nikoli jen vládnoucí elity. Podle jiné definice je to „rychlá změna státní moci“ provázená zhroucením státu. Podle Ottova slovníku je revoluce „násilný převrat, který se děje ... silami vnitřního rozkladu“.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Revoluce ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Revoluce ve Wikizdrojích

Najít výraz Revoluce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Revoluce na Youtube

Zkusit najít termín Revoluce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Revoluce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Revoluce například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Revoluce? resp. jaký je význam pojmu Revoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revoluce, odpověď na dotaz co je to Revoluce?. Víte např. kdo to je Headhunter? Znáte a víte kdo je Dagmar Pecková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.