Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lumbago. Co znamená pojem Lumbago z kategorie Nemoce?

Co to je Lumbago? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lumbago?

Lumbago, jinak také ústřel nebo houser, je silná bolest v oblasti páteře, pacient se nemůže narovnat, protože prochladl nebo udělal nějaký nevhodný pohyb, jako je rychlá otočka či zvednutí něčeho těžkého. Zvýší se tak svalové napětí a dojde k poškození svalů, kloubů, vazů nebo kloubních pouzder bederní páteře.
Léčením lumbaga jsou léky proti bolesti, uvolňování svalů, rehabilitační cvičení a především fyzický klid.


Co je to Lumbago? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lumbago. Co znamená pojem Lumbago z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lumbago se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, informace, co je to Lumbago?, slovník, definice pojmu, názvosloví, termín, význam slova, Nemoce, formulace, vysvětlení, definice, pojem, synonymum, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Lumbago je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Lumbago ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Lumbago ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Lumbago ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lumbago ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Lumbago ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Lumbago ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumbago například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Lumbago? resp. jaký je význam pojmu Lumbago? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbago, odpověď na dotaz co je to Lumbago?. Víte např. kdo to je Rabín? Znáte a víte kdo je Děvka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.