Co je to?
Definice výrazu, termínu Lumbago. Co znamená odborný pojem Lumbago z kategorie Nemoce?

Co je Lumbago? Význam slova

Co znamená termín Lumbago? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lumbago, jinak také ústřel nebo houser, je silná bolest v oblasti páteře, pacient se nemůže narovnat, protože prochladl nebo udělal nějaký nevhodný pohyb, jako je rychlá otočka či zvednutí něčeho těžkého. Zvýší se tak svalové napětí a dojde k poškození svalů, kloubů, vazů nebo kloubních pouzder bederní páteře.
Léčením lumbaga jsou léky proti bolesti, uvolňování svalů, rehabilitační cvičení a především fyzický klid.


Co je to Lumbago? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lumbago. Co znamená odborný pojem Lumbago z kategorie Nemoce?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Lumbago? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Lumbago je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, slovník, popis, odborné názvosloví, pojem, wiki, Lumbago, formulace, vysvětlení, synonymum, co znamená, nemoce, přesný výraz, lexikon, nemoce, slovo, termín


Pojem Lumbago je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Lumbago

Vyhledat termín Lumbago ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Lumbago ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Lumbago ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Lumbago ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lumbago ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Lumbago na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumbago například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Lumbago? resp. jaký je význam pojmu Lumbago? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbago, odpověď na dotaz co je to Lumbago?. Víte např. kdo to je Nina Divíšková? Znáte a víte kdo je Niki Lauda? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.