Co je to?
Výraz, termín, definice slova Agonie. Co znamená odborný pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Co je to Agonie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Agonie?

Agonie je posledním stadiem života organizmu, život při ní přechází z života do smrti. Nejedná se o rychlou změnu, ale o zpomalení a postupné vyhasínání zásadních životních funkcí. K tomu dochází nejen z důvodu vysokého věku a stárnutí organizmu, ale i kvůli různým nemocem. Urychlit tento proces může i snížená imunita nebo slabá konstituce těla.
Většinou dojde nejdříve k narušení funkce dýchání a snížení srdeční činnosti. Srdce i plíce pracují nepravidelně, krev se neokysličuje dostatečně, nervová činnost a mozek vykazují poruchy a dochází ke stavu bezvědomí. Snižuje se tělesná teplota, chladnout a tuhnout začínají okrajové části těla. Oči zapadají a pokožka bledne. Svalové záškuby se vyskytují těsně před okamžikem smrti. V závěru agonie se zastaví dýchání a srdeční činnost a dochází ke klinické smrti.


Co je to Agonie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Agonie. Co znamená odborný pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Agonie? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Agonie je v sekci lékařství

Klíčová slova: termín, definice pojmu, terminologie, význam slova, terminus technicus, přesný význam, popis, informace, pojem, formulace, lexikon, vysvětlení, slovník, co to je, přesný výraz, heslo, význam pojmu, lékařství


Pojem Agonie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Agonie píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Agonie je přechod organismu ze života do smrti. Zpravidla nejde o přechod náhlý a přesně ohraničený, ale o postupný proces uvadání a ustávání životních funkcí. Agonie trvá různě dlouhou dobu v závislosti na druhu nemoci, věku i konstituci. Pozoruje se především při nenásilných způsobech úmrtí.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Agonie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Agonie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Agonie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Agonie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agonie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Agonie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Agonie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Agonie? resp. co přesně označuje termín Agonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agonie, odpověď na dotaz co je to Agonie?. Víte např. kdo to je Operátor CNC? Znáte a víte kdo je Energetik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.