Co je to?
Definice výrazu, termínu Agonie. Co znamená odborný pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Co je to Agonie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Agonie?

Agonie je posledním stadiem života organizmu, život při ní přechází z života do smrti. Nejedná se o rychlou změnu, ale o zpomalení a postupné vyhasínání zásadních životních funkcí. K tomu dochází nejen z důvodu vysokého věku a stárnutí organizmu, ale i kvůli různým nemocem. Urychlit tento proces může i snížená imunita nebo slabá konstituce těla.
Většinou dojde nejdříve k narušení funkce dýchání a snížení srdeční činnosti. Srdce i plíce pracují nepravidelně, krev se neokysličuje dostatečně, nervová činnost a mozek vykazují poruchy a dochází ke stavu bezvědomí. Snižuje se tělesná teplota, chladnout a tuhnout začínají okrajové části těla. Oči zapadají a pokožka bledne. Svalové záškuby se vyskytují těsně před okamžikem smrti. V závěru agonie se zastaví dýchání a srdeční činnost a dochází ke klinické smrti.


Co je to Agonie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Agonie. Co znamená odborný pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Agonie s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Agonie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: co je to Agonie?, názvosloví, význam slova, co znamená, pojem, wiki, definice, slovo, Lékařství, terminologie, popis, odborné názvosloví, co to je, heslo, přesný význam, synonymum, význam, formulace


Pojem Agonie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Agonie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Agonie je přechod organismu ze života do smrti. Zpravidla nejde o přechod náhlý a přesně ohraničený, ale o postupný proces uvadání a ustávání životních funkcí. Agonie trvá různě dlouhou dobu v závislosti na druhu nemoci, věku i konstituci. Pozoruje se především při nenásilných způsobech úmrtí.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agonie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Agonie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Agonie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Agonie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Agonie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Agonie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Agonie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Agonie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Agonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agonie, odpověď na dotaz co je to Agonie?. Víte např. kdo to je Alexander Graham Bell? Znáte a víte kdo je Odhadce? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.