Co je to?
Definice výrazu, termínu Agonie. Co znamená odborný pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Co je to Agonie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Agonie

Agonie je posledním stadiem života organizmu, život při ní přechází z života do smrti. Nejedná se o rychlou změnu, ale o zpomalení a postupné vyhasínání zásadních životních funkcí. K tomu dochází nejen z důvodu vysokého věku a stárnutí organizmu, ale i kvůli různým nemocem. Urychlit tento proces může i snížená imunita nebo slabá konstituce těla.
Většinou dojde nejdříve k narušení funkce dýchání a snížení srdeční činnosti. Srdce i plíce pracují nepravidelně, krev se neokysličuje dostatečně, nervová činnost a mozek vykazují poruchy a dochází ke stavu bezvědomí. Snižuje se tělesná teplota, chladnout a tuhnout začínají okrajové části těla. Oči zapadají a pokožka bledne. Svalové záškuby se vyskytují těsně před okamžikem smrti. V závěru agonie se zastaví dýchání a srdeční činnost a dochází ke klinické smrti.


Co je to Agonie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Agonie. Co znamená odborný pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Agonie? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Agonie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, informace, odborný výraz, definice, přesný význam, význam pojmu, Lékařství, názvosloví, synonymum, Agonie, slovník, slovo, popis, pojem, co znamená, formulace, definice pojmu


Pojem Agonie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Agonie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Agonie je přechod organismu ze života do smrti. Zpravidla nejde o přechod náhlý a přesně ohraničený, ale o postupný proces uvadání a ustávání životních funkcí. Agonie trvá různě dlouhou dobu v závislosti na druhu nemoci, věku i konstituci. Pozoruje se především při nenásilných způsobech úmrtí.

Pro více informací o heslu Agonie zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Agonie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Agonie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Agonie na Google.cz

Hledat pojem Agonie ve Wikislovníku

Najít pojem Agonie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agonie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Agonie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Agonie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Agonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agonie, odpověď na dotaz co je to Agonie?. Víte např. kdo to je Jimmy Carter? Znáte a víte kdo je Optik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Agonie v jiné sekci než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.