Co je to?
Definice výrazu, termínu Agonie. Co znamená odborný pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Co je to Agonie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Agonie

Agonie je posledním stadiem života organizmu, život při ní přechází z života do smrti. Nejedná se o rychlou změnu, ale o zpomalení a postupné vyhasínání zásadních životních funkcí. K tomu dochází nejen z důvodu vysokého věku a stárnutí organizmu, ale i kvůli různým nemocem. Urychlit tento proces může i snížená imunita nebo slabá konstituce těla.
Většinou dojde nejdříve k narušení funkce dýchání a snížení srdeční činnosti. Srdce i plíce pracují nepravidelně, krev se neokysličuje dostatečně, nervová činnost a mozek vykazují poruchy a dochází ke stavu bezvědomí. Snižuje se tělesná teplota, chladnout a tuhnout začínají okrajové části těla. Oči zapadají a pokožka bledne. Svalové záškuby se vyskytují těsně před okamžikem smrti. V závěru agonie se zastaví dýchání a srdeční činnost a dochází ke klinické smrti.


Co je to Agonie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Agonie. Co znamená odborný pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Agonie? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Agonie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, odborný výraz, heslo, synonymum, Agonie, definice pojmu, co znamená, význam pojmu, formulace, termín, Lékařství, popis, odborné názvosloví, co je to Agonie?, význam, co to je, přesný výraz


Pojem Agonie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Agonie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agonie je přechod organismu ze života do smrti. Zpravidla nejde o přechod náhlý a přesně ohraničený, ale o postupný proces uvadání a ustávání životních funkcí. Agonie trvá různě dlouhou dobu v závislosti na druhu nemoci, věku i konstituci. Pozoruje se především při nenásilných způsobech úmrtí.

Hledejte pojem Agonie v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Agonie ve Wikizdrojích

Hledat termín Agonie ve Wikislovníku

Najít slovo Agonie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agonie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Agonie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Agonie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Agonie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Agonie? resp. jaký je přesný význam slova Agonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agonie, odpověď na dotaz co je to Agonie?. Víte např. kdo to je Technical writer? Znáte a víte kdo je Jason Statham? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.