Co je to?
Odborný výraz, definice slova Agonie. Co znamená pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Co je Agonie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Agonie?

Agonie je posledním stadiem života organizmu, život při ní přechází z života do smrti. Nejedná se o rychlou změnu, ale o zpomalení a postupné vyhasínání zásadních životních funkcí. K tomu dochází nejen z důvodu vysokého věku a stárnutí organizmu, ale i kvůli různým nemocem. Urychlit tento proces může i snížená imunita nebo slabá konstituce těla.
Většinou dojde nejdříve k narušení funkce dýchání a snížení srdeční činnosti. Srdce i plíce pracují nepravidelně, krev se neokysličuje dostatečně, nervová činnost a mozek vykazují poruchy a dochází ke stavu bezvědomí. Snižuje se tělesná teplota, chladnout a tuhnout začínají okrajové části těla. Oči zapadají a pokožka bledne. Svalové záškuby se vyskytují těsně před okamžikem smrti. V závěru agonie se zastaví dýchání a srdeční činnost a dochází ke klinické smrti.


Co je to Agonie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Agonie. Co znamená pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Agonie s vašimi přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Agonie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, terminologie, názvosloví, Agonie, informace, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, slovo, co to je, lexikon, odborné názvosloví, wiki, vysvětlení, definice, formulace, lékařství


Pojem Agonie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Agonie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agonie je přechod organismu ze života do smrti. Zpravidla nejde o přechod náhlý a přesně ohraničený, ale o postupný proces uvadání a ustávání životních funkcí. Agonie trvá různě dlouhou dobu v závislosti na druhu nemoci, věku i konstituci. Pozoruje se především při nenásilných způsobech úmrtí.

Hledejte výraz Agonie v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Agonie ve Wikislovníku

Hledat heslo Agonie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agonie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Agonie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Agonie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Agonie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Agonie například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Agonie? resp. co vlastně znamená slovo Agonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agonie, odpověď na dotaz co je to Agonie?. Víte např. kdo to je Kristýna Plíšková? Znáte a víte kdo je Domovník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Pokuste se najít termín Agonie i v jiné kategorii než v lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.