Co je to?
Výraz, termín, definice slova Analgosedace. Co znamená odborný pojem Analgosedace z kategorie Lékařství?

Co je to Analgosedace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Analgosedace?

Analgosedace je název pro bezbolestné ošetření. Jde o jeden z druhů anesteziologické techniky, která je zcela bezpečná, pacient je při ní v klidu, bez stresu a pospává. Nepamatuje si na to, že probíhal lékařský zákrok, ale sám dýchá a tento typ anestezie lépe snáší. K vyvolání tohoto stavu se používá kombinace sedativ a analgetik. Vnímání je oslabené, svaly uvolněné a bolest utlumená. Analgosedace je vhodná pro pacienty, kteří se obávají lékařského zákroku. Často je využívána ve stomatologii pro ty, kdo se bojí nebo mají dávivý reflex, nebo při složitějších zákrocích.
Předem je nutno projít vyšetřením nebo mít potvrzení o zdravotním stavu od svého lékaře. Pacient také nesmí být nachlazený nebo mít jinou nemoc. Před zákrokem se nesmí minimálně šest hodin jíst a čtyři hodiny pít. Po ošetření je potřeba vyčkat hodinu v čekárně a zařídit si doprovod domů. Následovat by měl klidový režim, jídla by měla být lehká a k pití dostatek vody. Anestetika se vylučují ještě několik hodin.


Co je to Analgosedace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Analgosedace. Co znamená odborný pojem Analgosedace z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Analgosedace s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Analgosedace je v kategorii lékařství

Klíčová slova: heslo, názvosloví, terminologie, lexikon, význam pojmu, Analgosedace, vysvětlení, význam, definice, synonymum, odborný výraz, wiki, co je to Analgosedace?, informace, co znamená, termín, formulace, pojem


Pojem Analgosedace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Analgosedace v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Analgosedace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Analgosedace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Analgosedace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Analgosedace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Analgosedace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Analgosedace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Analgosedace například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Analgosedace? resp. co se skrývá pod slovem Analgosedace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Analgosedace, odpověď na dotaz co je to Analgosedace?. Víte např. kdo to je Pomocný kuchař? Znáte a víte kdo je Ludvík Jagellonský? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.