Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Analgosedace. Co znamená pojem Analgosedace z kategorie Lékařství?

Co je Analgosedace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Analgosedace?

Analgosedace je název pro bezbolestné ošetření. Jde o jeden z druhů anesteziologické techniky, která je zcela bezpečná, pacient je při ní v klidu, bez stresu a pospává. Nepamatuje si na to, že probíhal lékařský zákrok, ale sám dýchá a tento typ anestezie lépe snáší. K vyvolání tohoto stavu se používá kombinace sedativ a analgetik. Vnímání je oslabené, svaly uvolněné a bolest utlumená. Analgosedace je vhodná pro pacienty, kteří se obávají lékařského zákroku. Často je využívána ve stomatologii pro ty, kdo se bojí nebo mají dávivý reflex, nebo při složitějších zákrocích.
Předem je nutno projít vyšetřením nebo mít potvrzení o zdravotním stavu od svého lékaře. Pacient také nesmí být nachlazený nebo mít jinou nemoc. Před zákrokem se nesmí minimálně šest hodin jíst a čtyři hodiny pít. Po ošetření je potřeba vyčkat hodinu v čekárně a zařídit si doprovod domů. Následovat by měl klidový režim, jídla by měla být lehká a k pití dostatek vody. Anestetika se vylučují ještě několik hodin.


Co je to Analgosedace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Analgosedace. Co znamená pojem Analgosedace z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Analgosedace? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Analgosedace se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: wiki, přesný význam, význam pojmu, informace, odborný výraz, formulace, termín, Analgosedace, význam, definice pojmu, lékařství, popis, význam slova, vysvětlení, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, co je to Analgosedace?


Pojem Analgosedace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Analgosedace

Vyhledat slovo Analgosedace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Analgosedace ve Wikipedii

Hledat výraz Analgosedace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Analgosedace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Analgosedace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Analgosedace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Analgosedace například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Analgosedace? resp. co přesně označuje termín Analgosedace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Analgosedace, odpověď na dotaz co je to Analgosedace?. Víte např. kdo to je Kritik? Znáte a víte kdo je Dan Horyna? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.