Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jakostní víno. Co znamená pojem Jakostní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Jakostní víno? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jakostní víno

Jakostní víno je označení pro takové víno, které pochází z vinných hroznů z určené oblasti. Hrozny musí být vypěstovány na vinici, která je pro jakostní víno vhodná. Oblast a podmínky jsou pevně stanoveny. Víno musí být v tomto místě i vyrobeno. Vinice nesmí mít větší výnos než 14 tun na hektar půdy a nejnižší možná cukernatost hroznů je 15 stupňů normovaného moštoměru. |U hroznů nebo moštu s hodnotou nižší než 19 stupňů je dovoleno přislazení řepným cukrem. Na označení jakostního vína nesmí chybět název vinařské oblasti, odkud hrozny pocházejí.
Víno lze dostat ve dvou druzích, odrůdové jakostní víno má na obalu i název odrůdy vína. Při výrobě musí být použito nejméně 85 % této odrůdy. Známkové jakostní víno může procházet z více odrůd jakostních vín. Zvláštním druhem je jakostní víno s přívlastkem. Na jeho pěstování a výrobu se kladou další požadavky a toto označení přiděluje pouze Státní zemědělská a potravinářská inspekce.


Co je to Jakostní víno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jakostní víno. Co znamená pojem Jakostní víno z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Jakostní víno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jakostní víno patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: formulace, Nápoje, co znamená, slovo, definice, slovník, wiki, názvosloví, definice pojmu, význam, terminus technicus, přesný výraz, popis, terminologie, co to je, pojem, Nápoje, Jakostní víno


Pojem Jakostní víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Jakostní víno?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jakostní víno se vyrábí z vinných hroznů, sklizených na vinici vhodné pro jakostní víno stanovené oblasti a v téže oblasti musí být víno i vyrobeno. Cukernatost hroznů musí být nejméně 15 °NM a výnos vinice nesmí překročit 14 t/ha. Hrozny či mošt pod 19°NM se mohou dosladit řepným cukrem. Jakostní víno bývá kromě základních údajů označeno názvem vinařské oblasti, ve které byly sklizeny hrozny pro jeho výrobu. Je vyráběno ve dvou druzích:
♦ Odrůdové jakostní víno s určeným názvem odrůdy vína na obalu, ze které bylo vyrobeno a musí obsahovat nejméně 85 % vína vyrobeného z této odrůdy.
♦ Známkové jakostní víno, které smí být vyráběno smísením odrůdových jakostních vín.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jakostní víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Jakostní víno na Google.cz

Vyhledat výraz Jakostní víno ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Jakostní víno ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jakostní víno na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jakostní víno ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakostní víno například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Jakostní víno? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Jakostní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jakostní víno, odpověď na dotaz co je to Jakostní víno?. Víte např. kdo to je Robert Fisk? Znáte a víte kdo je Larry Page? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.