Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jakostní víno. Co znamená pojem Jakostní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Jakostní víno? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Jakostní víno?

Jakostní víno je označení pro takové víno, které pochází z vinných hroznů z určené oblasti. Hrozny musí být vypěstovány na vinici, která je pro jakostní víno vhodná. Oblast a podmínky jsou pevně stanoveny. Víno musí být v tomto místě i vyrobeno. Vinice nesmí mít větší výnos než 14 tun na hektar půdy a nejnižší možná cukernatost hroznů je 15 stupňů normovaného moštoměru. |U hroznů nebo moštu s hodnotou nižší než 19 stupňů je dovoleno přislazení řepným cukrem. Na označení jakostního vína nesmí chybět název vinařské oblasti, odkud hrozny pocházejí.
Víno lze dostat ve dvou druzích, odrůdové jakostní víno má na obalu i název odrůdy vína. Při výrobě musí být použito nejméně 85 % této odrůdy. Známkové jakostní víno může procházet z více odrůd jakostních vín. Zvláštním druhem je jakostní víno s přívlastkem. Na jeho pěstování a výrobu se kladou další požadavky a toto označení přiděluje pouze Státní zemědělská a potravinářská inspekce.


Co je to Jakostní víno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jakostní víno. Co znamená pojem Jakostní víno z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Jakostní víno sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jakostní víno je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: přesný význam, formulace, význam pojmu, odborný výraz, význam, wiki, terminus technicus, popis, synonymum, slovník, definice pojmu, význam slova, Nápoje, co to je, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, definice


Pojem Jakostní víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Jakostní víno?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jakostní víno se vyrábí z vinných hroznů, sklizených na vinici vhodné pro jakostní víno stanovené oblasti a v téže oblasti musí být víno i vyrobeno. Cukernatost hroznů musí být nejméně 15 °NM a výnos vinice nesmí překročit 14 t/ha. Hrozny či mošt pod 19°NM se mohou dosladit řepným cukrem. Jakostní víno bývá kromě základních údajů označeno názvem vinařské oblasti, ve které byly sklizeny hrozny pro jeho výrobu. Je vyráběno ve dvou druzích:
♦ Odrůdové jakostní víno s určeným názvem odrůdy vína na obalu, ze které bylo vyrobeno a musí obsahovat nejméně 85 % vína vyrobeného z této odrůdy.
♦ Známkové jakostní víno, které smí být vyráběno smísením odrůdových jakostních vín.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Jakostní víno na Youtube

Vyhledat termín Jakostní víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jakostní víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Jakostní víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Jakostní víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Jakostní víno ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakostní víno například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Jakostní víno? resp. jaká je definice termínu Jakostní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jakostní víno, odpověď na dotaz co je to Jakostní víno?. Víte např. kdo to je Vodohospodář? Znáte a víte kdo je Lužičký Srb? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.