Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jakostní víno. Co znamená pojem Jakostní víno z kategorie Nápoje?

Co je Jakostní víno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Jakostní víno?

Jakostní víno je označení pro takové víno, které pochází z vinných hroznů z určené oblasti. Hrozny musí být vypěstovány na vinici, která je pro jakostní víno vhodná. Oblast a podmínky jsou pevně stanoveny. Víno musí být v tomto místě i vyrobeno. Vinice nesmí mít větší výnos než 14 tun na hektar půdy a nejnižší možná cukernatost hroznů je 15 stupňů normovaného moštoměru. |U hroznů nebo moštu s hodnotou nižší než 19 stupňů je dovoleno přislazení řepným cukrem. Na označení jakostního vína nesmí chybět název vinařské oblasti, odkud hrozny pocházejí.
Víno lze dostat ve dvou druzích, odrůdové jakostní víno má na obalu i název odrůdy vína. Při výrobě musí být použito nejméně 85 % této odrůdy. Známkové jakostní víno může procházet z více odrůd jakostních vín. Zvláštním druhem je jakostní víno s přívlastkem. Na jeho pěstování a výrobu se kladou další požadavky a toto označení přiděluje pouze Státní zemědělská a potravinářská inspekce.


Co je to Jakostní víno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jakostní víno. Co znamená pojem Jakostní víno z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Jakostní víno se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: popis, terminologie, heslo, synonymum, nápoje, vysvětlení, wiki, názvosloví, pojem, termín, slovo, odborný výraz, informace, co je to Jakostní víno?, odborné názvosloví, co to je, terminus technicus, Jakostní víno


Pojem Jakostní víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jakostní víno? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jakostní víno se vyrábí z vinných hroznů, sklizených na vinici vhodné pro jakostní víno stanovené oblasti a v téže oblasti musí být víno i vyrobeno. Cukernatost hroznů musí být nejméně 15 °NM a výnos vinice nesmí překročit 14 t/ha. Hrozny či mošt pod 19°NM se mohou dosladit řepným cukrem. Jakostní víno bývá kromě základních údajů označeno názvem vinařské oblasti, ve které byly sklizeny hrozny pro jeho výrobu. Je vyráběno ve dvou druzích:
♦ Odrůdové jakostní víno s určeným názvem odrůdy vína na obalu, ze které bylo vyrobeno a musí obsahovat nejméně 85 % vína vyrobeného z této odrůdy.
♦ Známkové jakostní víno, které smí být vyráběno smísením odrůdových jakostních vín.

Zkuste zjistit více informací o slovu Jakostní víno v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Jakostní víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Jakostní víno na Youtube

Zkusit najít výraz Jakostní víno ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Jakostní víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Jakostní víno ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Jakostní víno na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakostní víno například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte jaká je definice termínu Jakostní víno? resp. co to je Jakostní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jakostní víno, odpověď na dotaz co je to Jakostní víno?. Víte např. kdo to je Pískle? Znáte a víte kdo je Množitel? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.