Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jakostní víno. Co znamená odborný pojem Jakostní víno z kategorie Nápoje?

Co je to Jakostní víno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Jakostní víno

Jakostní víno je označení pro takové víno, které pochází z vinných hroznů z určené oblasti. Hrozny musí být vypěstovány na vinici, která je pro jakostní víno vhodná. Oblast a podmínky jsou pevně stanoveny. Víno musí být v tomto místě i vyrobeno. Vinice nesmí mít větší výnos než 14 tun na hektar půdy a nejnižší možná cukernatost hroznů je 15 stupňů normovaného moštoměru. |U hroznů nebo moštu s hodnotou nižší než 19 stupňů je dovoleno přislazení řepným cukrem. Na označení jakostního vína nesmí chybět název vinařské oblasti, odkud hrozny pocházejí.
Víno lze dostat ve dvou druzích, odrůdové jakostní víno má na obalu i název odrůdy vína. Při výrobě musí být použito nejméně 85 % této odrůdy. Známkové jakostní víno může procházet z více odrůd jakostních vín. Zvláštním druhem je jakostní víno s přívlastkem. Na jeho pěstování a výrobu se kladou další požadavky a toto označení přiděluje pouze Státní zemědělská a potravinářská inspekce.


Co je to Jakostní víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jakostní víno. Co znamená odborný pojem Jakostní víno z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Jakostní víno? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Jakostní víno je v sekci nápoje

Klíčová slova: heslo, terminologie, lexikon, popis, co je to Jakostní víno?, odborný výraz, terminus technicus, co to je, význam slova, formulace, informace, definice pojmu, slovník, nápoje, wiki, termín, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Jakostní víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jakostní víno? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Jakostní víno se vyrábí z vinných hroznů, sklizených na vinici vhodné pro jakostní víno stanovené oblasti a v téže oblasti musí být víno i vyrobeno. Cukernatost hroznů musí být nejméně 15 °NM a výnos vinice nesmí překročit 14 t/ha. Hrozny či mošt pod 19°NM se mohou dosladit řepným cukrem. Jakostní víno bývá kromě základních údajů označeno názvem vinařské oblasti, ve které byly sklizeny hrozny pro jeho výrobu. Je vyráběno ve dvou druzích:
♦ Odrůdové jakostní víno s určeným názvem odrůdy vína na obalu, ze které bylo vyrobeno a musí obsahovat nejméně 85 % vína vyrobeného z této odrůdy.
♦ Známkové jakostní víno, které smí být vyráběno smísením odrůdových jakostních vín.

Více informací o slovu Jakostní víno doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Jakostní víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Jakostní víno ve Wikizdrojích

Hledat slovo Jakostní víno ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jakostní víno ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jakostní víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Jakostní víno na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakostní víno například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Jakostní víno? resp. co to je Jakostní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jakostní víno, odpověď na dotaz co je to Jakostní víno?. Víte např. kdo to je Preceptor? Znáte a víte kdo je Alexander Tomský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.