Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jakostní víno. Co znamená slovo Jakostní víno z kategorie Nápoje?

Co je Jakostní víno?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jakostní víno

Jakostní víno je označení pro takové víno, které pochází z vinných hroznů z určené oblasti. Hrozny musí být vypěstovány na vinici, která je pro jakostní víno vhodná. Oblast a podmínky jsou pevně stanoveny. Víno musí být v tomto místě i vyrobeno. Vinice nesmí mít větší výnos než 14 tun na hektar půdy a nejnižší možná cukernatost hroznů je 15 stupňů normovaného moštoměru. |U hroznů nebo moštu s hodnotou nižší než 19 stupňů je dovoleno přislazení řepným cukrem. Na označení jakostního vína nesmí chybět název vinařské oblasti, odkud hrozny pocházejí.
Víno lze dostat ve dvou druzích, odrůdové jakostní víno má na obalu i název odrůdy vína. Při výrobě musí být použito nejméně 85 % této odrůdy. Známkové jakostní víno může procházet z více odrůd jakostních vín. Zvláštním druhem je jakostní víno s přívlastkem. Na jeho pěstování a výrobu se kladou další požadavky a toto označení přiděluje pouze Státní zemědělská a potravinářská inspekce.


Co je to Jakostní víno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jakostní víno. Co znamená slovo Jakostní víno z kategorie Nápoje?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento text (Jakostní víno) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Jakostní víno patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: terminologie, co to je, definice pojmu, slovník, nápoje, význam slova, význam pojmu, lexikon, synonymum, odborný výraz, co znamená, terminus technicus, význam, nápoje, wiki, co je to Jakostní víno?, heslo, odborné názvosloví


Pojem Jakostní víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Jakostní víno?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jakostní víno se vyrábí z vinných hroznů, sklizených na vinici vhodné pro jakostní víno stanovené oblasti a v téže oblasti musí být víno i vyrobeno. Cukernatost hroznů musí být nejméně 15 °NM a výnos vinice nesmí překročit 14 t/ha. Hrozny či mošt pod 19°NM se mohou dosladit řepným cukrem. Jakostní víno bývá kromě základních údajů označeno názvem vinařské oblasti, ve které byly sklizeny hrozny pro jeho výrobu. Je vyráběno ve dvou druzích:
♦ Odrůdové jakostní víno s určeným názvem odrůdy vína na obalu, ze které bylo vyrobeno a musí obsahovat nejméně 85 % vína vyrobeného z této odrůdy.
♦ Známkové jakostní víno, které smí být vyráběno smísením odrůdových jakostních vín.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Jakostní víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Jakostní víno ve Wikizdrojích

Najít slovo Jakostní víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Jakostní víno na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jakostní víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Jakostní víno ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakostní víno například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte co to je Jakostní víno? resp. jaká je definice termínu Jakostní víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jakostní víno, odpověď na dotaz co je to Jakostní víno?. Víte např. kdo to je Karel Kahovec? Znáte a víte kdo je Kombatant? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Jakostní víno hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Barevná sklenka, jakostní víno, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.