Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dokumentární platba. Co znamená odborný pojem Dokumentární platba z kategorie Bankovnictví?

Co je to Dokumentární platba? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dokumentární platba?

Dokumentární platba je druh platby, která se váže na dokumentaci k určitému obchodu. Jedná se o bezpečný způsob platby, který je však dražší než obvyklý druh platby. Dokumentární platbou je například dokumentární akreditiv nebo dokumentární inkaso.
Dokumentární inkaso je bezhotovostní platba, při níž veškerou obchodní dokumentaci zajištuje banka vývozce. Příjemci je zboží vydáno až po zaplacení pohledávky. Dokumentární akreditiv zajišťuje platbu, popřípadě i zprostředkování.


Co je to Dokumentární platba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dokumentární platba. Co znamená odborný pojem Dokumentární platba z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Dokumentární platba můžete sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Dokumentární platba je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, bankovnictví, co to je, heslo, význam slova, synonymum, terminus technicus, wiki, definice, formulace, slovo, pojem, co znamená, popis, co je to Dokumentární platba?, vysvětlení, Dokumentární platba, význam


Pojem Dokumentární platba je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dokumentární platba? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokumentární platba je platba, která je určitým způsobem vázána na dokumenty související s daným obchodem. Může se jednat o dokumentární inkaso nebo dokumentární akreditiv. Obecně jsou dokumentární platby dražší a bezpečnější než hladké platby.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Dokumentární platba na Google.cz

Najít heslo Dokumentární platba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dokumentární platba na Youtube

Zkusit najít slovo Dokumentární platba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dokumentární platba ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Dokumentární platba ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokumentární platba například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dokumentární platba? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dokumentární platba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokumentární platba, odpověď na dotaz co je to Dokumentární platba?. Víte např. kdo to je Občan? Znáte a víte kdo je Žid? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.