Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dokumentární platba. Co znamená odborný pojem Dokumentární platba z kategorie Bankovnictví?

Co je to Dokumentární platba? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dokumentární platba?

Dokumentární platba je druh platby, která se váže na dokumentaci k určitému obchodu. Jedná se o bezpečný způsob platby, který je však dražší než obvyklý druh platby. Dokumentární platbou je například dokumentární akreditiv nebo dokumentární inkaso.
Dokumentární inkaso je bezhotovostní platba, při níž veškerou obchodní dokumentaci zajištuje banka vývozce. Příjemci je zboží vydáno až po zaplacení pohledávky. Dokumentární akreditiv zajišťuje platbu, popřípadě i zprostředkování.


Co je to Dokumentární platba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dokumentární platba. Co znamená odborný pojem Dokumentární platba z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dokumentární platba doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Dokumentární platba se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, přesný výraz, synonymum, formulace, definice, slovník, přesný význam, wiki, terminus technicus, slovo, vysvětlení, popis, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, co je to Dokumentární platba?


Pojem Dokumentární platba je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dokumentární platba? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokumentární platba je platba, která je určitým způsobem vázána na dokumenty související s daným obchodem. Může se jednat o dokumentární inkaso nebo dokumentární akreditiv. Obecně jsou dokumentární platby dražší a bezpečnější než hladké platby.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dokumentární platba ve Wikimedia Commons

Najít heslo Dokumentární platba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Dokumentární platba ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokumentární platba ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Dokumentární platba ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Dokumentární platba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokumentární platba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dokumentární platba? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dokumentární platba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokumentární platba, odpověď na dotaz co je to Dokumentární platba?. Víte např. kdo to je Bud Spencer? Znáte a víte kdo je Padouch? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.