Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dokumentární platba. Co znamená pojem Dokumentární platba z kategorie Bankovnictví?

Co je Dokumentární platba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dokumentární platba

Dokumentární platba je druh platby, která se váže na dokumentaci k určitému obchodu. Jedná se o bezpečný způsob platby, který je však dražší než obvyklý druh platby. Dokumentární platbou je například dokumentární akreditiv nebo dokumentární inkaso.
Dokumentární inkaso je bezhotovostní platba, při níž veškerou obchodní dokumentaci zajištuje banka vývozce. Příjemci je zboží vydáno až po zaplacení pohledávky. Dokumentární akreditiv zajišťuje platbu, popřípadě i zprostředkování.


Co je to Dokumentární platba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dokumentární platba. Co znamená pojem Dokumentární platba z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dokumentární platba s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Dokumentární platba se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: informace, terminologie, definice, slovník, synonymum, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, význam, pojem, termín, názvosloví, přesný význam, Dokumentární platba, co to je, formulace, bankovnictví


Pojem Dokumentární platba je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dokumentární platba?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokumentární platba je platba, která je určitým způsobem vázána na dokumenty související s daným obchodem. Může se jednat o dokumentární inkaso nebo dokumentární akreditiv. Obecně jsou dokumentární platby dražší a bezpečnější než hladké platby.

Pro více informací o heslu Dokumentární platba zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Dokumentární platba ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokumentární platba ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Dokumentární platba na Google.cz

Vyhledat pojem Dokumentární platba ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Dokumentární platba ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dokumentární platba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokumentární platba například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dokumentární platba? resp. co znamená výraz Dokumentární platba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokumentární platba, odpověď na dotaz co je to Dokumentární platba?. Víte např. kdo to je Anděl? Znáte a víte kdo je Ivan Jonák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.