Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dokumentární platba. Co znamená pojem Dokumentární platba z kategorie Bankovnictví?

Co to je Dokumentární platba? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dokumentární platba?

Dokumentární platba je druh platby, která se váže na dokumentaci k určitému obchodu. Jedná se o bezpečný způsob platby, který je však dražší než obvyklý druh platby. Dokumentární platbou je například dokumentární akreditiv nebo dokumentární inkaso.
Dokumentární inkaso je bezhotovostní platba, při níž veškerou obchodní dokumentaci zajištuje banka vývozce. Příjemci je zboží vydáno až po zaplacení pohledávky. Dokumentární akreditiv zajišťuje platbu, popřípadě i zprostředkování.


Odborný termín, výraz, slovo Dokumentární platba. Co znamená pojem Dokumentární platba z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Dokumentární platba) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dokumentární platba patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: informace, termín, Dokumentární platba, slovo, definice, wiki, význam slova, formulace, názvosloví, popis, slovník, Bankovnictví, Bankovnictví, odborný výraz, přesný význam, terminologie, přesný výraz, význam


Pojem Dokumentární platba je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dokumentární platba?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokumentární platba je platba, která je určitým způsobem vázána na dokumenty související s daným obchodem. Může se jednat o dokumentární inkaso nebo dokumentární akreditiv. Obecně jsou dokumentární platby dražší a bezpečnější než hladké platby.

Další informační zdroje

Najít heslo Dokumentární platba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dokumentární platba ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokumentární platba ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Dokumentární platba ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Dokumentární platba ve Wikislovníku

Hledat heslo Dokumentární platba ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokumentární platba například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dokumentární platba? resp. co přesně označuje termín Dokumentární platba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokumentární platba, odpověď na dotaz co je to Dokumentární platba?. Víte např. kdo to je Lenka Vlasáková? Znáte a víte kdo je Pazgřivec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.