Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dokumentární platba. Co znamená pojem Dokumentární platba z kategorie Bankovnictví?

Co to je Dokumentární platba? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dokumentární platba?

Dokumentární platba je druh platby, která se váže na dokumentaci k určitému obchodu. Jedná se o bezpečný způsob platby, který je však dražší než obvyklý druh platby. Dokumentární platbou je například dokumentární akreditiv nebo dokumentární inkaso.
Dokumentární inkaso je bezhotovostní platba, při níž veškerou obchodní dokumentaci zajištuje banka vývozce. Příjemci je zboží vydáno až po zaplacení pohledávky. Dokumentární akreditiv zajišťuje platbu, popřípadě i zprostředkování.


Odborný termín, výraz, slovo Dokumentární platba. Co znamená pojem Dokumentární platba z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dokumentární platba je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, Dokumentární platba, formulace, popis, přesný výraz, pojem, vysvětlení, odborný výraz, informace, co je to Dokumentární platba?, význam, definice pojmu, lexikon, názvosloví, co znamená, význam pojmu, slovo, synonymum


Pojem Dokumentární platba je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dokumentární platba?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dokumentární platba je platba, která je určitým způsobem vázána na dokumenty související s daným obchodem. Může se jednat o dokumentární inkaso nebo dokumentární akreditiv. Obecně jsou dokumentární platby dražší a bezpečnější než hladké platby.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Dokumentární platba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Dokumentární platba na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokumentární platba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Dokumentární platba na Youtube

Vyhledat termín Dokumentární platba ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dokumentární platba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokumentární platba například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Dokumentární platba? resp. co znamená Dokumentární platba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokumentární platba, odpověď na dotaz co je to Dokumentární platba?. Víte např. kdo to je Robert Kiyosaki? Znáte a víte kdo je Košíkář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.