Co je to?
Definice výrazu, termínu Blistr. Co znamená odborný pojem Blistr z kategorie Různé?

Co je to Blistr? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Blistr?

Blistr je název pevného a trvalého obalu, který se používá především pro uložení drobného zboží. Správně zvolený blistr chrání zboží před zaprášením i mechanickým poškozením. Blistr je vhodný například pro hračky, drobnou elektroniku, nářadí, léky a další druhy spotřebního zboží.
Tyto obaly se často vyrábějí z transparentního materiálu, takže zboží získá velmi atraktivní vzhled. Blistry mohou být zasouvací, natavovací, zaklapávací nebo svařené.


Co je to Blistr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Blistr. Co znamená odborný pojem Blistr z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Blistr? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Blistr patří do sekce Různé

Klíčová slova: Různé, přesný výraz, pojem, definice pojmu, definice, význam pojmu, heslo, význam slova, význam, slovo, přesný význam, Blistr, lexikon, co znamená, popis, terminologie, co je to Blistr?, terminus technicus


Pojem Blistr je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Blistr?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blistr (z angl. blister, puchýřek) je balení drobných výrobků pomocí tvarované průhledné folie proti lepenkové kartě nebo protlačovací hliníkové fólii (typicky u léků). Tvarovaná fólie může být k lepenkové podložce přilepena, termoplasticky přivařena, připevněna sponkami atd. Podložka bývá potištěna údaji o výrobku a výrobci, o datu použitelnosti nebo reklamou a stručným návodem k použití. Používá se pro maloobchodní prodej zejména v samoobsluhách a obchodních domech, u léků jako standardní způsob balení, i když se blistry často ještě vkládají do krabiček po dvou, pěti, deseti atd. kusech.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Blistr na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blistr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blistr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Blistr ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Blistr ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Blistr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Blistr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Blistr? resp. co označuje slovo Blistr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blistr, odpověď na dotaz co je to Blistr?. Víte např. kdo to je Bodyguard? Znáte a víte kdo je Konduktér? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Různé). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.