Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blistr. Co znamená odborný pojem Blistr z kategorie Různé?

Co je Blistr?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Blistr?

Blistr je název pevného a trvalého obalu, který se používá především pro uložení drobného zboží. Správně zvolený blistr chrání zboží před zaprášením i mechanickým poškozením. Blistr je vhodný například pro hračky, drobnou elektroniku, nářadí, léky a další druhy spotřebního zboží.
Tyto obaly se často vyrábějí z transparentního materiálu, takže zboží získá velmi atraktivní vzhled. Blistry mohou být zasouvací, natavovací, zaklapávací nebo svařené.

Co je to Blistr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blistr. Co znamená odborný pojem Blistr z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Blistr? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Blistr je v kategorii různé

Klíčová slova: lexikon, co znamená, heslo, odborný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, terminus technicus, různé, názvosloví, Blistr, pojem, různé, termín, formulace, slovo, synonymum, definice


Pojem Blistr je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Blistr?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blistr (z angl. blister, puchýřek) je balení drobných výrobků pomocí tvarované průhledné folie proti lepenkové kartě nebo protlačovací hliníkové fólii (typicky u léků). Tvarovaná fólie může být k lepenkové podložce přilepena, termoplasticky přivařena, připevněna sponkami atd. Podložka bývá potištěna údaji o výrobku a výrobci, o datu použitelnosti nebo reklamou a stručným návodem k použití. Používá se pro maloobchodní prodej zejména v samoobsluhách a obchodních domech, u léků jako standardní způsob balení, i když se blistry často ještě vkládají do krabiček po dvou, pěti, deseti atd. kusech.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Blistr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Blistr ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Blistr ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Blistr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blistr ve Wikimedia Commons

Najít heslo Blistr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Blistr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Blistr? resp. jaký je přesný význam slova Blistr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blistr, odpověď na dotaz co je to Blistr?. Víte např. kdo to je Tunelář? Znáte a víte kdo je Roger Federer? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci různé. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Černý vzorovaný otazník, blistr, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.