Co je to?
Definice výrazu, termínu Blistr. Co znamená odborný pojem Blistr z kategorie Různé?

Co je Blistr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Blistr

Blistr je název pevného a trvalého obalu, který se používá především pro uložení drobného zboží. Správně zvolený blistr chrání zboží před zaprášením i mechanickým poškozením. Blistr je vhodný například pro hračky, drobnou elektroniku, nářadí, léky a další druhy spotřebního zboží.
Tyto obaly se často vyrábějí z transparentního materiálu, takže zboží získá velmi atraktivní vzhled. Blistry mohou být zasouvací, natavovací, zaklapávací nebo svařené.

Co je to Blistr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Blistr. Co znamená odborný pojem Blistr z kategorie Různé?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Blistr? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Blistr je v kategorii různé

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, informace, co je to Blistr?, co znamená, popis, názvosloví, pojem, význam slova, wiki, synonymum, heslo, co to je


Pojem Blistr je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Blistr? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blistr (z angl. blister, puchýřek) je balení drobných výrobků pomocí tvarované průhledné folie proti lepenkové kartě nebo protlačovací hliníkové fólii (typicky u léků). Tvarovaná fólie může být k lepenkové podložce přilepena, termoplasticky přivařena, připevněna sponkami atd. Podložka bývá potištěna údaji o výrobku a výrobci, o datu použitelnosti nebo reklamou a stručným návodem k použití. Používá se pro maloobchodní prodej zejména v samoobsluhách a obchodních domech, u léků jako standardní způsob balení, i když se blistry často ještě vkládají do krabiček po dvou, pěti, deseti atd. kusech.

Další zdroje informací

Najít heslo Blistr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Blistr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Blistr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Blistr ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blistr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Blistr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Blistr například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Blistr? resp. co přesně označuje termín Blistr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blistr, odpověď na dotaz co je to Blistr?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Jay Z? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.