Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blistr. Co znamená odborný pojem Blistr z kategorie Různé?

Co je to Blistr? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Blistr?

Blistr je název pevného a trvalého obalu, který se používá především pro uložení drobného zboží. Správně zvolený blistr chrání zboží před zaprášením i mechanickým poškozením. Blistr je vhodný například pro hračky, drobnou elektroniku, nářadí, léky a další druhy spotřebního zboží.
Tyto obaly se často vyrábějí z transparentního materiálu, takže zboží získá velmi atraktivní vzhled. Blistry mohou být zasouvací, natavovací, zaklapávací nebo svařené.

Co je to Blistr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blistr. Co znamená odborný pojem Blistr z kategorie Různé?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Blistr? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Blistr se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: co je to Blistr?, terminologie, terminus technicus, definice, slovník, vysvětlení, význam pojmu, různé, Blistr, přesný význam, co znamená, slovo, termín, definice pojmu, formulace, pojem, odborný výraz, popis


Pojem Blistr je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Blistr píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blistr (z angl. blister, puchýřek) je balení drobných výrobků pomocí tvarované průhledné folie proti lepenkové kartě nebo protlačovací hliníkové fólii (typicky u léků). Tvarovaná fólie může být k lepenkové podložce přilepena, termoplasticky přivařena, připevněna sponkami atd. Podložka bývá potištěna údaji o výrobku a výrobci, o datu použitelnosti nebo reklamou a stručným návodem k použití. Používá se pro maloobchodní prodej zejména v samoobsluhách a obchodních domech, u léků jako standardní způsob balení, i když se blistry často ještě vkládají do krabiček po dvou, pěti, deseti atd. kusech.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Blistr na Youtube

Hledat pojem Blistr ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Blistr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blistr ve Wikimedia Commons

Najít heslo Blistr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Blistr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Blistr například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Blistr? resp. jaký je význam slova Blistr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blistr, odpověď na dotaz co je to Blistr?. Víte např. kdo to je Petra Jungmanová? Znáte a víte kdo je Libor Bouček? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Blistr v jiné sekci než různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.