Co je to?
Definice výrazu Krátkozrakost. Co znamená odborný pojem Krátkozrakost z kategorie Nemoce?

Co to je Krátkozrakost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Krátkozrakost

Krátkozrakost je typ oční vady, která vzniká zvětšením osy oka nebo zvýšenou lomivostí optického systému oka. Touto vadou trpí jedna třetina lidí. Postižný nevidí ostře na dálku, protože paprsky, které procházejí okem, se zkříží již před sítnicí, kde je ohnisko a vznikne tam ostrý obraz.
Krátkozrakost se projevuje bolestmi hlavy, rozmazaným viděním nebo častým mhouřením očí. Ke korekci se využívají různé druhy brýlí nebo kontaktních čoček.


Co je to Krátkozrakost? Význam slova, termín, Definice výrazu Krátkozrakost. Co znamená odborný pojem Krátkozrakost z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Krátkozrakost? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Krátkozrakost je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co znamená, Krátkozrakost, synonymum, lexikon, Nemoce, Nemoce, co to je, slovo, pojem, informace, slovník, definice pojmu, terminologie, definice, formulace, wiki, názvosloví, význam pojmu


Pojem Krátkozrakost je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Krátkozrakost? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krátkozrakost (lat. myopia, z řeckého mυωπία) je oční vada, při které se paprsky světla usměrněné čočkou lidského oka sbíhají už před sítnicí a na sítnici tedy nevzniká ostrý obraz. Hlavním příznakem myopie je tedy neostré nebo zamlžené vidění do delší vzdálenosti. Zpravidla je toho příčinou příliš dlouhé oko, výjimečně může být příčinou zvýšená lomivost optického aparátu oka. Špatná schopnost vidění do dálky vedla k označení „krátkozrakost“.

Jiné zdroje informací o pojmu Krátkozrakost

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krátkozrakost ve Wikimedia Commons

Najít termín Krátkozrakost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Krátkozrakost ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Krátkozrakost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Krátkozrakost na Google.cz

Najít výraz Krátkozrakost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Krátkozrakost například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Krátkozrakost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Krátkozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krátkozrakost, odpověď na dotaz co je to Krátkozrakost?. Víte např. kdo to je Ortodontista? Znáte a víte kdo je Nicole Kidman? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Krátkozrakost v jiné sekci než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?