Co je to?
Definice výrazu Krátkozrakost. Co znamená odborný pojem Krátkozrakost z kategorie Nemoce?

Co to je Krátkozrakost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Krátkozrakost?

Krátkozrakost je typ oční vady, která vzniká zvětšením osy oka nebo zvýšenou lomivostí optického systému oka. Touto vadou trpí jedna třetina lidí. Postižný nevidí ostře na dálku, protože paprsky, které procházejí okem, se zkříží již před sítnicí, kde je ohnisko a vznikne tam ostrý obraz.
Krátkozrakost se projevuje bolestmi hlavy, rozmazaným viděním nebo častým mhouřením očí. Ke korekci se využívají různé druhy brýlí nebo kontaktních čoček.


Co je to Krátkozrakost? Význam slova, termín, Definice výrazu Krátkozrakost. Co znamená odborný pojem Krátkozrakost z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Krátkozrakost můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krátkozrakost je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Krátkozrakost, co znamená, definice, slovník, formulace, pojem, slovo, význam pojmu, co to je, Nemoce, Nemoce, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, co je to Krátkozrakost?, přesný výraz, termín


Pojem Krátkozrakost je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krátkozrakost? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Krátkozrakost (lat. myopia, z řeckého mυωπία) je oční vada, při které se paprsky světla usměrněné čočkou lidského oka sbíhají už před sítnicí a na sítnici tedy nevzniká ostrý obraz. Hlavním příznakem myopie je tedy neostré nebo zamlžené vidění do delší vzdálenosti. Zpravidla je toho příčinou příliš dlouhé oko, výjimečně může být příčinou zvýšená lomivost optického aparátu oka. Špatná schopnost vidění do dálky vedla k označení „krátkozrakost“.

Jiné informační zdroje o pojmu Krátkozrakost

Hledat termín Krátkozrakost ve Wikislovníku

Najít heslo Krátkozrakost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Krátkozrakost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Krátkozrakost ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krátkozrakost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Krátkozrakost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Krátkozrakost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Krátkozrakost? resp. co znamená slovo Krátkozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krátkozrakost, odpověď na dotaz co je to Krátkozrakost?. Víte např. kdo to je Pizizubka? Znáte a víte kdo je Osel? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?