Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krátkozrakost. Co znamená odborný pojem Krátkozrakost z kategorie Nemoce?

Co je to Krátkozrakost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Krátkozrakost

Krátkozrakost je typ oční vady, která vzniká zvětšením osy oka nebo zvýšenou lomivostí optického systému oka. Touto vadou trpí jedna třetina lidí. Postižný nevidí ostře na dálku, protože paprsky, které procházejí okem, se zkříží již před sítnicí, kde je ohnisko a vznikne tam ostrý obraz.
Krátkozrakost se projevuje bolestmi hlavy, rozmazaným viděním nebo častým mhouřením očí. Ke korekci se využívají různé druhy brýlí nebo kontaktních čoček.


Co je to Krátkozrakost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krátkozrakost. Co znamená odborný pojem Krátkozrakost z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Krátkozrakost s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Krátkozrakost se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: slovník, slovo, terminologie, formulace, přesný výraz, lexikon, popis, termín, terminus technicus, synonymum, názvosloví, definice pojmu, Krátkozrakost, odborné názvosloví, heslo, co znamená, význam, význam slova


Pojem Krátkozrakost je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Krátkozrakost?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krátkozrakost (lat. myopia, z řeckého mυωπία) je oční vada, při které se paprsky světla usměrněné čočkou lidského oka sbíhají už před sítnicí a na sítnici tedy nevzniká ostrý obraz. Hlavním příznakem myopie je tedy neostré nebo zamlžené vidění do delší vzdálenosti. Zpravidla je toho příčinou příliš dlouhé oko, výjimečně může být příčinou zvýšená lomivost optického aparátu oka. Špatná schopnost vidění do dálky vedla k označení „krátkozrakost“.

Zkuste zjistit více informací o slovu Krátkozrakost v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Krátkozrakost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Krátkozrakost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Krátkozrakost ve Wikizdrojích

Hledat slovo Krátkozrakost na Google.cz

Hledat termín Krátkozrakost ve Wikislovníku

Najít termín Krátkozrakost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Krátkozrakost například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Krátkozrakost? resp. jaká je definice termínu Krátkozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krátkozrakost, odpověď na dotaz co je to Krátkozrakost?. Víte např. kdo to je Malíř? Znáte a víte kdo je Snowden? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?