Co je to?
Definice výrazu Krátkozrakost. Co znamená odborný pojem Krátkozrakost z kategorie Nemoce?

Co to je Krátkozrakost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Krátkozrakost

Krátkozrakost je typ oční vady, která vzniká zvětšením osy oka nebo zvýšenou lomivostí optického systému oka. Touto vadou trpí jedna třetina lidí. Postižný nevidí ostře na dálku, protože paprsky, které procházejí okem, se zkříží již před sítnicí, kde je ohnisko a vznikne tam ostrý obraz.
Krátkozrakost se projevuje bolestmi hlavy, rozmazaným viděním nebo častým mhouřením očí. Ke korekci se využívají různé druhy brýlí nebo kontaktních čoček.


Co je to Krátkozrakost? Význam slova, termín, Definice výrazu Krátkozrakost. Co znamená odborný pojem Krátkozrakost z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Krátkozrakost s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krátkozrakost se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: informace, pojem, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, definice pojmu, význam pojmu, význam slova, popis, co je to Krátkozrakost?, definice, terminologie, Nemoce, co to je, slovník, terminus technicus, termín, heslo


Pojem Krátkozrakost je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Krátkozrakost? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Krátkozrakost (lat. myopia, z řeckého mυωπία) je oční vada, při které se paprsky světla usměrněné čočkou lidského oka sbíhají už před sítnicí a na sítnici tedy nevzniká ostrý obraz. Hlavním příznakem myopie je tedy neostré nebo zamlžené vidění do delší vzdálenosti. Zpravidla je toho příčinou příliš dlouhé oko, výjimečně může být příčinou zvýšená lomivost optického aparátu oka. Špatná schopnost vidění do dálky vedla k označení „krátkozrakost“.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Krátkozrakost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Krátkozrakost ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Krátkozrakost na Youtube

Hledat slovo Krátkozrakost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Krátkozrakost ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krátkozrakost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Krátkozrakost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Krátkozrakost? resp. jaká je definice termínu Krátkozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krátkozrakost, odpověď na dotaz co je to Krátkozrakost?. Víte např. kdo to je Finanční arbitr? Znáte a víte kdo je Nicole Kidman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Krátkozrakost i v jiných kategoriích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?