Co je to?
Definice výrazu, termínu Svátost. Co znamená odborný pojem Svátost z kategorie Náboženství?

Co je to Svátost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Svátost?

Svátost je název křesťanského obřadu. Pochází z latinského slova, které označuje nějaký posvátný úkon neb posvátnou věc. Svátosti údajně zavedl sám Ježíš Kristus a symbolizují Boží milosti, které nejsou viditelné a hmatatelné. Jednotlivé křesťanské církve nemají jednotný počet svátostí, shodují se na sedmi základních. Ty se týkají narození člověka, počátku dospělosti, viny a odpuštění, slavení, nemocí, utrpení i smrti. Doprovázejí křesťany při všech důležitých krocích života. Jde o křest, biřmování, eucharistii, svátost smíření, svátost nemocných, manželství, kněžské svěcení. Někdy je ke svátostem řazen i křesťanský pohřeb.
Křest znamená modlitbu s politím svěcenou vodou nebo ponořením do vody. Biřmování znamená křesťanskou dospělost a přijetí daru Ducha svatého. Eucharistie čili svaté přijímání může být obřadem přijetí boha v podobě chleba a vína nebo i samotná mše. Svátost smíření neboli zpověď znamená očištění od hříchů. Svátost manželství znamená uzavření sňatku v kostele a věrnost na celý život.


Co je to Svátost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Svátost. Co znamená odborný pojem Svátost z kategorie Náboženství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Svátost můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Svátost je v sekci náboženství

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, Svátost, heslo, slovo, přesný význam, lexikon, náboženství, význam, termín, informace, pojem, co to je, co je to Svátost?, popis, co znamená, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Svátost je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Svátost? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Svátost (z lat. pojmu sacramentum – „posvátná věc, posvátný úkon, přísaha“, který je ekvivalentem staršího řec. μυστήριον mystérion – „tajemství“) nebo v rámci pravoslavné církve svatá Tajina je důležitý křesťanský obřad, často takový, jejž podle názoru teologů ustanovil Ježíš Kristus a který prostřednictvím viditelného symbolu zprostředkuje neviditelnou Boží milost. Křesťanské církve nejsou ohledně pohledu na svátosti a jejich počet jednotné; svátostí, které uznávají katolické církve, pravoslaví a církev československá husitská, je sedm:
♦ Křest
♦ Biřmování
♦ Eucharistie
♦ Svátost smíření
♦ Svátost nemocných
♦ Manželství
♦ Kněžství (svěcení kněžstva)

Více informací o slovu Svátost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Svátost ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Svátost na Google.cz

Vyhledat slovo Svátost ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svátost ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Svátost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Svátost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Svátost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Svátost? resp. jaký je přesný význam slova Svátost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svátost, odpověď na dotaz co je to Svátost?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Stanley Kubrick? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!