Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Svátost. Co znamená pojem Svátost z kategorie Náboženství?

Co je Svátost?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Svátost?

Svátost je název křesťanského obřadu. Pochází z latinského slova, které označuje nějaký posvátný úkon neb posvátnou věc. Svátosti údajně zavedl sám Ježíš Kristus a symbolizují Boží milosti, které nejsou viditelné a hmatatelné. Jednotlivé křesťanské církve nemají jednotný počet svátostí, shodují se na sedmi základních. Ty se týkají narození člověka, počátku dospělosti, viny a odpuštění, slavení, nemocí, utrpení i smrti. Doprovázejí křesťany při všech důležitých krocích života. Jde o křest, biřmování, eucharistii, svátost smíření, svátost nemocných, manželství, kněžské svěcení. Někdy je ke svátostem řazen i křesťanský pohřeb.
Křest znamená modlitbu s politím svěcenou vodou nebo ponořením do vody. Biřmování znamená křesťanskou dospělost a přijetí daru Ducha svatého. Eucharistie čili svaté přijímání může být obřadem přijetí boha v podobě chleba a vína nebo i samotná mše. Svátost smíření neboli zpověď znamená očištění od hříchů. Svátost manželství znamená uzavření sňatku v kostele a věrnost na celý život.


Co je to Svátost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Svátost. Co znamená pojem Svátost z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Svátost s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Svátost se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: formulace, co to je, názvosloví, odborné názvosloví, vysvětlení, význam, wiki, odborný výraz, synonymum, co znamená, náboženství, definice, co je to Svátost?, termín, význam pojmu, slovník, definice pojmu, slovo


Pojem Svátost je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Svátost?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Svátost (z lat. pojmu sacramentum – „posvátná věc, posvátný úkon, přísaha“, který je ekvivalentem staršího řec. μυστήριον mystérion – „tajemství“) nebo v rámci pravoslavné církve svatá Tajina je důležitý křesťanský obřad, často takový, jejž podle názoru teologů ustanovil Ježíš Kristus a který prostřednictvím viditelného symbolu zprostředkuje neviditelnou Boží milost. Křesťanské církve nejsou ohledně pohledu na svátosti a jejich počet jednotné; svátostí, které uznávají katolické církve, pravoslaví a církev československá husitská, je sedm:
♦ Křest
♦ Biřmování
♦ Eucharistie
♦ Svátost smíření
♦ Svátost nemocných
♦ Manželství
♦ Kněžství (svěcení kněžstva)

Pro více informací o heslu Svátost zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Svátost ve Wikislovníku

Hledat výraz Svátost na Google obrázcích

Zkusit najít termín Svátost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Svátost ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Svátost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Svátost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Svátost například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaký je význam slova Svátost? resp. jaká je definice termínu Svátost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svátost, odpověď na dotaz co je to Svátost?. Víte např. kdo to je Kateřina Marie Tichá? Znáte a víte kdo je Egon Kulhánek? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, kaple, svátost, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!