Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svátost. Co znamená odborný pojem Svátost z kategorie Náboženství?

Co je to Svátost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Svátost?

Svátost je název křesťanského obřadu. Pochází z latinského slova, které označuje nějaký posvátný úkon neb posvátnou věc. Svátosti údajně zavedl sám Ježíš Kristus a symbolizují Boží milosti, které nejsou viditelné a hmatatelné. Jednotlivé křesťanské církve nemají jednotný počet svátostí, shodují se na sedmi základních. Ty se týkají narození člověka, počátku dospělosti, viny a odpuštění, slavení, nemocí, utrpení i smrti. Doprovázejí křesťany při všech důležitých krocích života. Jde o křest, biřmování, eucharistii, svátost smíření, svátost nemocných, manželství, kněžské svěcení. Někdy je ke svátostem řazen i křesťanský pohřeb.
Křest znamená modlitbu s politím svěcenou vodou nebo ponořením do vody. Biřmování znamená křesťanskou dospělost a přijetí daru Ducha svatého. Eucharistie čili svaté přijímání může být obřadem přijetí boha v podobě chleba a vína nebo i samotná mše. Svátost smíření neboli zpověď znamená očištění od hříchů. Svátost manželství znamená uzavření sňatku v kostele a věrnost na celý život.


Co je to Svátost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Svátost. Co znamená odborný pojem Svátost z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Svátost s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Svátost se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: termín, co znamená, definice pojmu, informace, přesný význam, synonymum, co je to Svátost?, terminologie, pojem, formulace, význam, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, wiki, náboženství, co to je, popis


Pojem Svátost je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Svátost?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Svátost (z lat. pojmu sacramentum – „posvátná věc, posvátný úkon, přísaha“, který je ekvivalentem staršího řec. μυστήριον mystérion – „tajemství“) nebo v rámci pravoslavné církve svatá Tajina je důležitý křesťanský obřad, často takový, jejž podle názoru teologů ustanovil Ježíš Kristus a který prostřednictvím viditelného symbolu zprostředkuje neviditelnou Boží milost. Křesťanské církve nejsou ohledně pohledu na svátosti a jejich počet jednotné; svátostí, které uznávají katolické církve, pravoslaví a církev československá husitská, je sedm:
♦ Křest
♦ Biřmování
♦ Eucharistie
♦ Svátost smíření
♦ Svátost nemocných
♦ Manželství
♦ Kněžství (svěcení kněžstva)

Jiné informační zdroje o pojmu Svátost

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svátost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Svátost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Svátost na Google.cz

Vyhledat termín Svátost ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Svátost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Svátost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svátost například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Svátost? resp. co přesně označuje termín Svátost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svátost, odpověď na dotaz co je to Svátost?. Víte např. kdo to je Emil Hácha? Znáte a víte kdo je Biskup? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!