Co je to?
Definice výrazu, termínu Mikroklima. Co znamená odborný pojem Mikroklima z kategorie Příroda?

Co je to Mikroklima? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mikroklima

Mikroklima je pojmenování klimatu oblasti s malou rozlohou. Toto klima se odlišuje od klimatických podmínek blízkého okolí. K odlišnostem došlo vlivem okolí a místních zvláštností, takže toto klima je v dané oblasti neočekávané.
Podmínkami a zvláštnostmi mohou být například nadmořská výška oblasti, povrch, jeho utváření a tvar, vegetace, vodní plochy a vodní poměry a podobně.


Co je to Mikroklima? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mikroklima. Co znamená odborný pojem Mikroklima z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mikroklima doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mikroklima se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: formulace, Příroda, Příroda, vysvětlení, definice pojmu, terminologie, termín, názvosloví, co je to Mikroklima?, význam, popis, slovo, pojem, přesný význam, odborný výraz, terminus technicus, co to je, Mikroklima


Pojem Mikroklima je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mikroklima?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mikroklima je označení pro klima (relativně) malé oblasti, které se vlivem různých místních specifik a specifik okolí liší od klimatu okolí, resp. od klimatu, které by člověk v dané zeměpisné oblasti očekával. Mikroklima hodně závisí na podmínkách panujících v dané oblasti a jejím okolí. Důležité pro tvorbu výrazně specifických mikroklimat jsou například utváření povrchu v oblasti, její nadmořská výška, hydrologické poměry, stav vegetace a tvar povrchu a rozsah a uspořádání vodních ploch v okolí. Příkladem velmi specifického mikroklimatu může být mikroklima Niagarského poloostrova, který těží z ochranného působení Niagarského rozhraní a je pod velkým vlivem Velkých jezer - což mu zaručuje vlhčí klima a mírné zimy, čímž se místní podmínky silně podobají spíše subtropům.

Pro více informací o heslu Mikroklima zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Mikroklima ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Mikroklima ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Mikroklima ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Mikroklima ve Wikislovníku

Hledat heslo Mikroklima ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Mikroklima ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroklima například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Mikroklima? resp. jaká je definice slova Mikroklima? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroklima, odpověď na dotaz co je to Mikroklima?. Víte např. kdo to je Parsifal? Znáte a víte kdo je Zlatý slavík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.