Co je to?
Definice výrazu, termínu Mikroklima. Co znamená odborný pojem Mikroklima z kategorie Příroda?

Co je to Mikroklima? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mikroklima?

Mikroklima je pojmenování klimatu oblasti s malou rozlohou. Toto klima se odlišuje od klimatických podmínek blízkého okolí. K odlišnostem došlo vlivem okolí a místních zvláštností, takže toto klima je v dané oblasti neočekávané.
Podmínkami a zvláštnostmi mohou být například nadmořská výška oblasti, povrch, jeho utváření a tvar, vegetace, vodní plochy a vodní poměry a podobně.


Co je to Mikroklima? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mikroklima. Co znamená odborný pojem Mikroklima z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mikroklima se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, přesný význam, informace, wiki, lexikon, význam slova, vysvětlení, přesný výraz, definice, terminus technicus, slovo, heslo, Mikroklima, terminologie, termín, Příroda, odborné názvosloví


Pojem Mikroklima je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mikroklima píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mikroklima je označení pro klima (relativně) malé oblasti, které se vlivem různých místních specifik a specifik okolí liší od klimatu okolí, resp. od klimatu, které by člověk v dané zeměpisné oblasti očekával. Mikroklima hodně závisí na podmínkách panujících v dané oblasti a jejím okolí. Důležité pro tvorbu výrazně specifických mikroklimat jsou například utváření povrchu v oblasti, její nadmořská výška, hydrologické poměry, stav vegetace a tvar povrchu a rozsah a uspořádání vodních ploch v okolí. Příkladem velmi specifického mikroklimatu může být mikroklima Niagarského poloostrova, který těží z ochranného působení Niagarského rozhraní a je pod velkým vlivem Velkých jezer - což mu zaručuje vlhčí klima a mírné zimy, čímž se místní podmínky silně podobají spíše subtropům.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Mikroklima ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Mikroklima ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mikroklima ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Mikroklima ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Mikroklima ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Mikroklima na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroklima například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mikroklima? resp. co znamená Mikroklima? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroklima, odpověď na dotaz co je to Mikroklima?. Víte např. kdo to je Sunnita? Znáte a víte kdo je Geolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.