Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mikroklima. Co znamená odborný pojem Mikroklima z kategorie Příroda?

Co je to Mikroklima? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mikroklima

Mikroklima je pojmenování klimatu oblasti s malou rozlohou. Toto klima se odlišuje od klimatických podmínek blízkého okolí. K odlišnostem došlo vlivem okolí a místních zvláštností, takže toto klima je v dané oblasti neočekávané.
Podmínkami a zvláštnostmi mohou být například nadmořská výška oblasti, povrch, jeho utváření a tvar, vegetace, vodní plochy a vodní poměry a podobně.


Co je to Mikroklima? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mikroklima. Co znamená odborný pojem Mikroklima z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Mikroklima patří do kategorie příroda

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz, terminologie, terminus technicus, termín, názvosloví, význam, příroda, synonymum, význam slova, co to je, pojem, co znamená, wiki, slovník, Mikroklima


Pojem Mikroklima je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Mikroklima?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mikroklima je označení pro klima (relativně) malé oblasti, které se vlivem různých místních specifik a specifik okolí liší od klimatu okolí, resp. od klimatu, které by člověk v dané zeměpisné oblasti očekával. Mikroklima hodně závisí na podmínkách panujících v dané oblasti a jejím okolí. Důležité pro tvorbu výrazně specifických mikroklimat jsou například utváření povrchu v oblasti, její nadmořská výška, hydrologické poměry, stav vegetace a tvar povrchu a rozsah a uspořádání vodních ploch v okolí. Příkladem velmi specifického mikroklimatu může být mikroklima Niagarského poloostrova, který těží z ochranného působení Niagarského rozhraní a je pod velkým vlivem Velkých jezer - což mu zaručuje vlhčí klima a mírné zimy, čímž se místní podmínky silně podobají spíše subtropům.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Mikroklima ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Mikroklima ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Mikroklima ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mikroklima ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Mikroklima ve Wikislovníku

Hledat heslo Mikroklima ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroklima například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Mikroklima? resp. co znamená Mikroklima? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroklima, odpověď na dotaz co je to Mikroklima?. Víte např. kdo to je Myšpulín? Znáte a víte kdo je Ester Geislerová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Mikroklima i v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.