Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ovar. Co znamená pojem Ovar z kategorie Jídlo?

Co je to Ovar? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ovar?

Ovar je pojmenování vařeného pokrmu z vepřového masa. Jedná se o tučné maso nižší kvality, které se připravuje jednoduše uvařením v osolené vodě. Na ovar se používá lalok, plecko, krkovička, jazyk, hlava nebo i koleno. Všechno maso musí být zbaveno štětin a důkladně umyto. Pak se osolí a vaří se tak dlouho, až maso odpadává od kostí. Nesmí však být rozvařené. Okamžitě po vytažení z vody se krájí na tenké plátky a dále dochucuje.
Stejně jako ovarové koleno se ovar podává s hořčicí, křenem a dalšími dochucovadly. Ovar je neoddělitelně spojen se zabijačkou, protože jeho příprava je snadná a rychlá, takže může být podáván během výroby dalších zabijačkových pochutin. Musí se konzumovat rychle, aby příliš nezchladl, jinak již nebude mít tu správnou chuť.


Co je to Ovar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ovar. Co znamená pojem Ovar z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ovar s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ovar je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, pojem, heslo, odborný výraz, co to je, co znamená, názvosloví, slovo, Jídlo, Jídlo, Ovar, význam pojmu, přesný výraz, termín, synonymum, význam slova, formulace


Pojem Ovar je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ovar? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ovar je jednoduché jídlo z tučnějšího vepřového masa.
Jedná se o kusy obvykle méně kvalitního masa, uvařeného ve slané vodě. Ovar se připravuje z vařené hlavy, jazyka, krkovičky, plece a laloku. Taktéž se připravuje i ovarové koleno. Maso určené k vaření se zbaví štětin a pečlivě vypere v pitné vodě. Mírně se osolí a vaří ve větším hrnci tak dlouho, aby bylo možno oddělit kosti. Maso se nesmí rozvařit. Ihned po uvaření se pokrm nakrájí na úhledné plátky, přisolí a může se i mírně popepřit. Podává se s křenem, hořčicí nebo křenovou omáčkou. Podobně se připravuje i ovarové koleno.

Pro další informace o termínu Ovar zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Ovar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Ovar ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ovar na Youtube

Vyhledat výraz Ovar ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ovar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Ovar na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ovar například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ovar? resp. jaká je definice termínu Ovar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovar, odpověď na dotaz co je to Ovar?. Víte např. kdo to je Uhlíř? Znáte a víte kdo je Alfred Hitchcock? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?