Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ovar. Co znamená odborný pojem Ovar z kategorie Jídlo?

Co je to Ovar? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ovar

Ovar je pojmenování vařeného pokrmu z vepřového masa. Jedná se o tučné maso nižší kvality, které se připravuje jednoduše uvařením v osolené vodě. Na ovar se používá lalok, plecko, krkovička, jazyk, hlava nebo i koleno. Všechno maso musí být zbaveno štětin a důkladně umyto. Pak se osolí a vaří se tak dlouho, až maso odpadává od kostí. Nesmí však být rozvařené. Okamžitě po vytažení z vody se krájí na tenké plátky a dále dochucuje.
Stejně jako ovarové koleno se ovar podává s hořčicí, křenem a dalšími dochucovadly. Ovar je neoddělitelně spojen se zabijačkou, protože jeho příprava je snadná a rychlá, takže může být podáván během výroby dalších zabijačkových pochutin. Musí se konzumovat rychle, aby příliš nezchladl, jinak již nebude mít tu správnou chuť.


Co je to Ovar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ovar. Co znamená odborný pojem Ovar z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ovar se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Ovar se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, termín, slovník, význam, definice, význam pojmu, informace, slovo, lexikon, synonymum, terminologie, terminus technicus, jídlo, přesný význam, odborné názvosloví, Ovar, co znamená, jídlo


Pojem Ovar je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ovar? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ovar je jednoduché jídlo z tučnějšího vepřového masa.
Jedná se o kusy obvykle méně kvalitního masa, uvařeného ve slané vodě. Ovar se připravuje z vařené hlavy, jazyka, krkovičky, plece a laloku. Taktéž se připravuje i ovarové koleno. Maso určené k vaření se zbaví štětin a pečlivě vypere v pitné vodě. Mírně se osolí a vaří ve větším hrnci tak dlouho, aby bylo možno oddělit kosti. Maso se nesmí rozvařit. Ihned po uvaření se pokrm nakrájí na úhledné plátky, přisolí a může se i mírně popepřit. Podává se s křenem, hořčicí nebo křenovou omáčkou. Podobně se připravuje i ovarové koleno.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Ovar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Ovar na Google.cz

Vyhledat výraz Ovar ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ovar ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Ovar ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ovar na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ovar například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ovar? resp. co je to Ovar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovar, odpověď na dotaz co je to Ovar?. Víte např. kdo to je Choreograf? Znáte a víte kdo je Weeb? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?