Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ovar. Co znamená pojem Ovar z kategorie Jídlo?

Co je Ovar?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ovar?

Ovar je pojmenování vařeného pokrmu z vepřového masa. Jedná se o tučné maso nižší kvality, které se připravuje jednoduše uvařením v osolené vodě. Na ovar se používá lalok, plecko, krkovička, jazyk, hlava nebo i koleno. Všechno maso musí být zbaveno štětin a důkladně umyto. Pak se osolí a vaří se tak dlouho, až maso odpadává od kostí. Nesmí však být rozvařené. Okamžitě po vytažení z vody se krájí na tenké plátky a dále dochucuje.
Stejně jako ovarové koleno se ovar podává s hořčicí, křenem a dalšími dochucovadly. Ovar je neoddělitelně spojen se zabijačkou, protože jeho příprava je snadná a rychlá, takže může být podáván během výroby dalších zabijačkových pochutin. Musí se konzumovat rychle, aby příliš nezchladl, jinak již nebude mít tu správnou chuť.


Co je to Ovar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ovar. Co znamená pojem Ovar z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Ovar se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, přesný výraz, heslo, synonymum, přesný význam, formulace, odborné názvosloví, Ovar, wiki, co je to Ovar?, názvosloví, termín, odborný výraz, význam slova, slovo, informace, význam


Pojem Ovar je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ovar můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ovar je jednoduché jídlo z tučnějšího vepřového masa.
Jedná se o kusy obvykle méně kvalitního masa, uvařeného ve slané vodě. Ovar se připravuje z vařené hlavy, jazyka, krkovičky, plece a laloku. Taktéž se připravuje i ovarové koleno. Maso určené k vaření se zbaví štětin a pečlivě vypere v pitné vodě. Mírně se osolí a vaří ve větším hrnci tak dlouho, aby bylo možno oddělit kosti. Maso se nesmí rozvařit. Ihned po uvaření se pokrm nakrájí na úhledné plátky, přisolí a může se i mírně popepřit. Podává se s křenem, hořčicí nebo křenovou omáčkou. Podobně se připravuje i ovarové koleno.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Ovar ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ovar na Youtube

Hledat termín Ovar na Google.cz

Hledat heslo Ovar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Ovar ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Ovar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ovar například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ovar? resp. jaká je definice slova Ovar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovar, odpověď na dotaz co je to Ovar?. Víte např. kdo to je Šimon Peres? Znáte a víte kdo je Josef Větrovec? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Ovar i jinde než v sekci než v jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, švestka, ovar, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?