Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ovar. Co znamená pojem Ovar z kategorie Jídlo?

Co je to Ovar? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ovar

Ovar je pojmenování vařeného pokrmu z vepřového masa. Jedná se o tučné maso nižší kvality, které se připravuje jednoduše uvařením v osolené vodě. Na ovar se používá lalok, plecko, krkovička, jazyk, hlava nebo i koleno. Všechno maso musí být zbaveno štětin a důkladně umyto. Pak se osolí a vaří se tak dlouho, až maso odpadává od kostí. Nesmí však být rozvařené. Okamžitě po vytažení z vody se krájí na tenké plátky a dále dochucuje.
Stejně jako ovarové koleno se ovar podává s hořčicí, křenem a dalšími dochucovadly. Ovar je neoddělitelně spojen se zabijačkou, protože jeho příprava je snadná a rychlá, takže může být podáván během výroby dalších zabijačkových pochutin. Musí se konzumovat rychle, aby příliš nezchladl, jinak již nebude mít tu správnou chuť.


Co je to Ovar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ovar. Co znamená pojem Ovar z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ovar se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ovar patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, Ovar, slovo, wiki, lexikon, přesný výraz, popis, definice, vysvětlení, terminus technicus, Jídlo, odborný výraz, formulace, synonymum, terminologie, Jídlo, informace, co je to Ovar?


Pojem Ovar je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ovar? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ovar je jednoduché jídlo z tučnějšího vepřového masa.
Jedná se o kusy obvykle méně kvalitního masa, uvařeného ve slané vodě. Ovar se připravuje z vařené hlavy, jazyka, krkovičky, plece a laloku. Taktéž se připravuje i ovarové koleno. Maso určené k vaření se zbaví štětin a pečlivě vypere v pitné vodě. Mírně se osolí a vaří ve větším hrnci tak dlouho, aby bylo možno oddělit kosti. Maso se nesmí rozvařit. Ihned po uvaření se pokrm nakrájí na úhledné plátky, přisolí a může se i mírně popepřit. Podává se s křenem, hořčicí nebo křenovou omáčkou. Podobně se připravuje i ovarové koleno.

Další zdroje informací o slovu Ovar

Zkusit najít pojem Ovar ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Ovar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ovar ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ovar ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ovar ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ovar ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ovar například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Ovar? resp. jaký je přesný význam slova Ovar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovar, odpověď na dotaz co je to Ovar?. Víte např. kdo to je Domovník? Znáte a víte kdo je Alfred Hitchcock? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?