Co je to?
Definice výrazu Synergie. Co znamená odborný pojem Synergie z kategorie Filozofie?

Co to je Synergie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Synergie?

Synergie je v původním významu spolupráce nebo společné působení. Existuje i jako náboženský pojem pro označení spolupráce člověka a Boha. V podstatě se jedná o to, že účinek společného působení několika složek je vyšší, než pouhý součet účinků těchto složek. Se zvyšujícím se počtem navíc účinek společného působení stále roste. Jedná se o tzv. synergický efekt. Tento efekt je využíván např. v lékařství při vzájemném působení léků nebo v manažerské praxi jako jeden z klíčových prvků týmové spolupráce.


Co je to Synergie? Význam slova, termín, Definice výrazu Synergie. Co znamená odborný pojem Synergie z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Synergie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Synergie je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: definice, co to je, Filozofie, formulace, popis, význam, pojem, slovo, synonymum, význam slova, co je to Synergie?, vysvětlení, termín, názvosloví, přesný význam, co znamená, Synergie, přesný výraz


Pojem Synergie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Synergie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Synergie (z řec. syn-ergazomai, spolu-pracovat) znamená spolupráci, společné působení. Označuje situace, kdy výsledný účinek současně působících složek je větší než souhrn účinků jednotlivých složek. Někdy se symbolicky vyjadřuje jako „1+1>2“.

Jiné informační zdroje o pojmu Synergie

Zkusit najít pojem Synergie ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Synergie na Google.cz

Hledat výraz Synergie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Synergie ve Wikizdrojích

Najít pojem Synergie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Synergie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Synergie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Synergie? resp. co přesně znamená slovo Synergie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synergie, odpověď na dotaz co je to Synergie?. Víte např. kdo to je Denzel Washington? Znáte a víte kdo je Eva Josefíková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Synergie v jiné sekci než Filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.