Co je to?
Definice výrazu Synergie. Co znamená odborný pojem Synergie z kategorie Filozofie?

Co to je Synergie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Synergie?

Synergie je v původním významu spolupráce nebo společné působení. Existuje i jako náboženský pojem pro označení spolupráce člověka a Boha. V podstatě se jedná o to, že účinek společného působení několika složek je vyšší, než pouhý součet účinků těchto složek. Se zvyšujícím se počtem navíc účinek společného působení stále roste. Jedná se o tzv. synergický efekt. Tento efekt je využíván např. v lékařství při vzájemném působení léků nebo v manažerské praxi jako jeden z klíčových prvků týmové spolupráce.


Co je to Synergie? Význam slova, termín, Definice výrazu Synergie. Co znamená odborný pojem Synergie z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Synergie patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: slovník, termín, přesný význam, terminus technicus, Filozofie, co to je, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, co je to Synergie?, lexikon, přesný výraz, heslo, pojem, slovo, význam, co znamená, popis


Pojem Synergie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Synergie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Synergie (z řec. syn-ergazomai, spolu-pracovat) znamená spolupráci, společné působení. Označuje situace, kdy výsledný účinek současně působících složek je větší než souhrn účinků jednotlivých složek. Někdy se symbolicky vyjadřuje jako „1+1>2“.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Synergie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Synergie na Youtube

Zkusit najít termín Synergie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Synergie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Synergie ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Synergie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Synergie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Synergie? resp. co přesně označuje termín Synergie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synergie, odpověď na dotaz co je to Synergie?. Víte např. kdo to je Barbora Krejčíková? Znáte a víte kdo je Eva Josefíková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.