Co je to?
Definice výrazu Wap. Co znamená odborný pojem Wap z kategorie Internet?

Co to je Wap? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Wap?

Wap je sada protokolů, které umožňují jednodušším mobilním telefonům a podobným zařízením přístup k internetu. Wap se dá rozložit jako zkratka slov Wireless Application Protocol. Tyto protokoly byly vyvinuty společností Wap Forum v roce 1998. Roku 2002 se vývoj společnosti přesunul ke společnosti Open Mobile Alliance.
Wap byl vytvořen k fungování na slabších zařízeních, které mají menší paměť, malé rozlišení obrazovky, pouze číselnou klávesnici či slabý procesor. Wap předpokládá, že na daném mobilním telefonu bude fungovat alespoň aplikace podobná WWW prohlížeči zvaná microbrowser.


Co je to Wap? Význam slova, termín, Definice výrazu Wap. Co znamená odborný pojem Wap z kategorie Internet?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Wap? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Wap patří do sekce internet

Klíčová slova: informace, lexikon, co znamená, Wap, význam slova, heslo, názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, wiki, terminologie, definice, co to je, co je to Wap?, internet, přesný význam, synonymum, slovník


Pojem Wap je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Wap? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

WAP (Wireless Application Protocol) je sada protokolů vyvinutých organizací WAP Forum v roce 1998, jejímž cílem bylo umožnit jednodušším mobilním telefonům a obdobným zařízením přístup k Internetu. V roce 2002 přešel vývoj WAP pod organizaci Open Mobile Alliance (OMA).

Více informací o pojmu Wap lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Wap ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Wap na Google.cz

Zkusit najít termín Wap ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Wap ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Wap ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Wap na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Wap například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Wap? resp. co znamená slovo Wap? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wap, odpověď na dotaz co je to Wap?. Víte např. kdo to je Mormon? Znáte a víte kdo je Melancholik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v internet. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem