Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wap. Co znamená pojem Wap z kategorie Internet?

Co je to Wap? Význam slova

Co znamená termín Wap? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Wap je sada protokolů, které umožňují jednodušším mobilním telefonům a podobným zařízením přístup k internetu. Wap se dá rozložit jako zkratka slov Wireless Application Protocol. Tyto protokoly byly vyvinuty společností Wap Forum v roce 1998. Roku 2002 se vývoj společnosti přesunul ke společnosti Open Mobile Alliance.
Wap byl vytvořen k fungování na slabších zařízeních, které mají menší paměť, malé rozlišení obrazovky, pouze číselnou klávesnici či slabý procesor. Wap předpokládá, že na daném mobilním telefonu bude fungovat alespoň aplikace podobná WWW prohlížeči zvaná microbrowser.


Co je to Wap? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Wap. Co znamená pojem Wap z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Wap) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Wap patří do kategorie Internet

Klíčová slova: lexikon, heslo, slovo, význam slova, definice, co je to Wap?, co to je, synonymum, terminologie, Wap, odborný výraz, informace, vysvětlení, termín, přesný výraz, formulace, význam pojmu, přesný význam


Pojem Wap je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Wap můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

WAP (Wireless Application Protocol) je sada protokolů vyvinutých organizací WAP Forum v roce 1998, jejímž cílem bylo umožnit jednodušším mobilním telefonům a obdobným zařízením přístup k Internetu. V roce 2002 přešel vývoj WAP pod organizaci Open Mobile Alliance (OMA).

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Wap ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Wap ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Wap ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Wap ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Wap na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wap ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Wap například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Wap? resp. co znamená slovo Wap? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wap, odpověď na dotaz co je to Wap?. Víte např. kdo to je Ben Cristovao? Znáte a víte kdo je Křemílek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Internet). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem