Co je to?
Odborný výraz, definice slova Wap. Co znamená slovo Wap z kategorie Internet?

Co je Wap?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Wap?

Wap je sada protokolů, které umožňují jednodušším mobilním telefonům a podobným zařízením přístup k internetu. Wap se dá rozložit jako zkratka slov Wireless Application Protocol. Tyto protokoly byly vyvinuty společností Wap Forum v roce 1998. Roku 2002 se vývoj společnosti přesunul ke společnosti Open Mobile Alliance.
Wap byl vytvořen k fungování na slabších zařízeních, které mají menší paměť, malé rozlišení obrazovky, pouze číselnou klávesnici či slabý procesor. Wap předpokládá, že na daném mobilním telefonu bude fungovat alespoň aplikace podobná WWW prohlížeči zvaná microbrowser.


Co je to Wap? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Wap. Co znamená slovo Wap z kategorie Internet?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Wap s jinými lidmi na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Wap patří do kategorie internet

Klíčová slova: internet, terminologie, formulace, odborný výraz, definice, Wap, význam, co znamená, termín, co to je, definice pojmu, vysvětlení, heslo, lexikon, přesný výraz, wiki, slovo, internet


Pojem Wap je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Wap?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

WAP (Wireless Application Protocol) je sada protokolů vyvinutých organizací WAP Forum v roce 1998, jejímž cílem bylo umožnit jednodušším mobilním telefonům a obdobným zařízením přístup k Internetu. V roce 2002 přešel vývoj WAP pod organizaci Open Mobile Alliance (OMA).

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Wap ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Wap ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Wap na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wap ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Wap ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Wap na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Wap například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Wap? resp. co je to Wap? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wap, odpověď na dotaz co je to Wap?. Víte např. kdo to je Lukáš Dolanský? Znáte a víte kdo je Jan Cina? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, router bílý, wap, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem