Co je to?
Výraz, termín, definice slova Wap. Co znamená odborný pojem Wap z kategorie Internet?

Co je to Wap? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Wap?

Wap je sada protokolů, které umožňují jednodušším mobilním telefonům a podobným zařízením přístup k internetu. Wap se dá rozložit jako zkratka slov Wireless Application Protocol. Tyto protokoly byly vyvinuty společností Wap Forum v roce 1998. Roku 2002 se vývoj společnosti přesunul ke společnosti Open Mobile Alliance.
Wap byl vytvořen k fungování na slabších zařízeních, které mají menší paměť, malé rozlišení obrazovky, pouze číselnou klávesnici či slabý procesor. Wap předpokládá, že na daném mobilním telefonu bude fungovat alespoň aplikace podobná WWW prohlížeči zvaná microbrowser.


Co je to Wap? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Wap. Co znamená odborný pojem Wap z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Wap patří do sekce internet

Klíčová slova: informace, přesný výraz, vysvětlení, slovo, Wap, co je to Wap?, terminus technicus, terminologie, pojem, odborný výraz, význam slova, lexikon, heslo, slovník, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Wap je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Wap?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

WAP (Wireless Application Protocol) je sada protokolů vyvinutých organizací WAP Forum v roce 1998, jejímž cílem bylo umožnit jednodušším mobilním telefonům a obdobným zařízením přístup k Internetu. V roce 2002 přešel vývoj WAP pod organizaci Open Mobile Alliance (OMA).

Hledejte pojem Wap v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Wap na Youtube

Vyhledat termín Wap ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Wap ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Wap na Google.cz

Hledat výraz Wap ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wap ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Wap například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Wap? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Wap? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wap, odpověď na dotaz co je to Wap?. Víte např. kdo to je Pšonek? Znáte a víte kdo je Fatalista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem