Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wap. Co znamená pojem Wap z kategorie Internet?

Co je to Wap? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Wap?

Wap je sada protokolů, které umožňují jednodušším mobilním telefonům a podobným zařízením přístup k internetu. Wap se dá rozložit jako zkratka slov Wireless Application Protocol. Tyto protokoly byly vyvinuty společností Wap Forum v roce 1998. Roku 2002 se vývoj společnosti přesunul ke společnosti Open Mobile Alliance.
Wap byl vytvořen k fungování na slabších zařízeních, které mají menší paměť, malé rozlišení obrazovky, pouze číselnou klávesnici či slabý procesor. Wap předpokládá, že na daném mobilním telefonu bude fungovat alespoň aplikace podobná WWW prohlížeči zvaná microbrowser.


Co je to Wap? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Wap. Co znamená pojem Wap z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Wap můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Wap je v sekci Internet

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, wiki, Internet, názvosloví, definice pojmu, termín, pojem, přesný výraz, přesný význam, lexikon, definice, popis, synonymum, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, slovo


Pojem Wap je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Wap dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

WAP (Wireless Application Protocol) je sada protokolů vyvinutých organizací WAP Forum v roce 1998, jejímž cílem bylo umožnit jednodušším mobilním telefonům a obdobným zařízením přístup k Internetu. V roce 2002 přešel vývoj WAP pod organizaci Open Mobile Alliance (OMA).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Wap ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Wap ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Wap na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wap ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Wap ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Wap ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Wap například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Wap? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Wap? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wap, odpověď na dotaz co je to Wap?. Víte např. kdo to je Pavel Tykač? Znáte a víte kdo je Jindřich Forejt? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem