Co je to?
Definice výrazu, termínu FileZilla. Co znamená odborný pojem FileZilla z kategorie Software?

Co je to FileZilla? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova FileZilla?

FileZilla je pojmenování pro volně šiřitelný server a FTP klienta. Disponuje pokročilými funkcemi a má přívětivé rozhraní pro uživatele. Díky tomu je oblíbený jak u začátečníků, tak u zkušených uživatelů. Výhodou je i dostupnost v českém jazyce. Má poměrně širokou podporu přenosů FTP, SFTP i FTPS. Podporuje i přenos větších souborů, i přes 4 GB. K dalším zajímavým vlastnostem FileZilla patří vzdálená editace souborů, podpora připojení přes proxy a přes firewall, podpora protokolu IPv6, podpora http/1.1, FTP-proxy a SOCKS5. Přijatelná je i velikost souboru 9,00 MB.
FileZilla funguje pod Windows Linux a Mac OS. Hlavní součásti projektu jsou zobrazení souborů, fronta přenosů, záznam zpráv a správa míst v síti. Je tak možno vytvořit seznam FTP serverů, který obsahuje základní údaje jako přihlašovací údaje, použitý protokol a číslo portu. Autorem je Tim Kosse, který se spolužáky vytvořil FileZilla jako školní projekt. Ten se stal oceněným projektem SourceForge, na jejíchž stránkách je sdílen jeho zdrojový kód.


Co je to FileZilla? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu FileZilla. Co znamená odborný pojem FileZilla z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín FileZilla je v sekci Software

Klíčová slova: Software, lexikon, názvosloví, co to je, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, význam pojmu, přesný význam, co je to FileZilla?, termín, slovník, heslo, vysvětlení, slovo, formulace, přesný výraz, definice pojmu


Pojem FileZilla je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu FileZilla?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

FileZilla Client je open source multiplatformní klient pro protokol FTP vyvíjený pod open source licencí. Jeho binární soubory jsou dostupné pro operační systémy Windows, Linux a macOS. Podporuje přenosy FTP, SFTP a FTPS (FTP přes SSL/TLS). 10. srpna 2007 se stal 12. nejpopulárnějším softwarem ke stažení na serveru SourceForge.net.
FileZilla Server je sesterský produkt. Je to FTP server podporovaný stejným projektem. Podporuje taktéž FTP a FTP přes SSL/TLS.
Zdrojový kód FileZilly je sdílen na webových stránkách projektu SourceForge. Server SourceForge vyhlásil projekt FileZilla projektem měsíce listopadu 2003.

Další informační zdroje

Najít heslo FileZilla na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo FileZilla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem FileZilla na Youtube

Zkusit najít výraz FileZilla ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem FileZilla ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo FileZilla ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo FileZilla například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená FileZilla? resp. co vlastně znamená slovo FileZilla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FileZilla, odpověď na dotaz co je to FileZilla?. Víte např. kdo to je Spojená osoba? Znáte a víte kdo je Divokej Bill? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.