Co je to?
Výraz, termín, definice slova FileZilla. Co znamená odborný pojem FileZilla z kategorie Software?

Co je to FileZilla? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu FileZilla

FileZilla je pojmenování pro volně šiřitelný server a FTP klienta. Disponuje pokročilými funkcemi a má přívětivé rozhraní pro uživatele. Díky tomu je oblíbený jak u začátečníků, tak u zkušených uživatelů. Výhodou je i dostupnost v českém jazyce. Má poměrně širokou podporu přenosů FTP, SFTP i FTPS. Podporuje i přenos větších souborů, i přes 4 GB. K dalším zajímavým vlastnostem FileZilla patří vzdálená editace souborů, podpora připojení přes proxy a přes firewall, podpora protokolu IPv6, podpora http/1.1, FTP-proxy a SOCKS5. Přijatelná je i velikost souboru 9,00 MB.
FileZilla funguje pod Windows Linux a Mac OS. Hlavní součásti projektu jsou zobrazení souborů, fronta přenosů, záznam zpráv a správa míst v síti. Je tak možno vytvořit seznam FTP serverů, který obsahuje základní údaje jako přihlašovací údaje, použitý protokol a číslo portu. Autorem je Tim Kosse, který se spolužáky vytvořil FileZilla jako školní projekt. Ten se stal oceněným projektem SourceForge, na jejíchž stránkách je sdílen jeho zdrojový kód.


Co je to FileZilla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova FileZilla. Co znamená odborný pojem FileZilla z kategorie Software?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova FileZilla sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo FileZilla patří do sekce software

Klíčová slova: pojem, software, odborný výraz, software, přesný výraz, význam, terminologie, terminus technicus, slovník, význam slova, popis, termín, definice pojmu, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, definice, odborné názvosloví


Pojem FileZilla je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín FileZilla? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

FileZilla Client je open source multiplatformní klient pro protokol FTP vyvíjený pod open source licencí. Jeho binární soubory jsou dostupné pro operační systémy Windows, Linux a macOS. Podporuje přenosy FTP, SFTP a FTPS (FTP přes SSL/TLS). 10. srpna 2007 se stal 12. nejpopulárnějším softwarem ke stažení na serveru SourceForge.net.
FileZilla Server je sesterský produkt. Je to FTP server podporovaný stejným projektem. Podporuje taktéž FTP a FTP přes SSL/TLS.
Zdrojový kód FileZilly je sdílen na webových stránkách projektu SourceForge. Server SourceForge vyhlásil projekt FileZilla projektem měsíce listopadu 2003.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem FileZilla na Youtube

Zkusit najít výraz FileZilla ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem FileZilla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem FileZilla ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem FileZilla ve Wikislovníku

Najít výraz FileZilla ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo FileZilla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova FileZilla? resp. jaký je význam pojmu FileZilla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FileZilla, odpověď na dotaz co je to FileZilla?. Víte např. kdo to je Vampír? Znáte a víte kdo je Jan Masaryk? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu FileZilla i v jiných kategoriích (než software). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.