Co je to?
Odborný výraz, definice slova FileZilla. Co znamená pojem FileZilla z kategorie Software?

Co je FileZilla? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu FileZilla?

FileZilla je pojmenování pro volně šiřitelný server a FTP klienta. Disponuje pokročilými funkcemi a má přívětivé rozhraní pro uživatele. Díky tomu je oblíbený jak u začátečníků, tak u zkušených uživatelů. Výhodou je i dostupnost v českém jazyce. Má poměrně širokou podporu přenosů FTP, SFTP i FTPS. Podporuje i přenos větších souborů, i přes 4 GB. K dalším zajímavým vlastnostem FileZilla patří vzdálená editace souborů, podpora připojení přes proxy a přes firewall, podpora protokolu IPv6, podpora http/1.1, FTP-proxy a SOCKS5. Přijatelná je i velikost souboru 9,00 MB.
FileZilla funguje pod Windows Linux a Mac OS. Hlavní součásti projektu jsou zobrazení souborů, fronta přenosů, záznam zpráv a správa míst v síti. Je tak možno vytvořit seznam FTP serverů, který obsahuje základní údaje jako přihlašovací údaje, použitý protokol a číslo portu. Autorem je Tim Kosse, který se spolužáky vytvořil FileZilla jako školní projekt. Ten se stal oceněným projektem SourceForge, na jejíchž stránkách je sdílen jeho zdrojový kód.


Co je to FileZilla? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova FileZilla. Co znamená pojem FileZilla z kategorie Software?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem FileZilla se nachází v sekci software

Klíčová slova: formulace, termín, odborný výraz, co to je, odborné názvosloví, FileZilla, význam pojmu, definice pojmu, slovník, význam, slovo, co je to FileZilla?, terminus technicus, názvosloví, heslo, software, přesný význam, pojem


Pojem FileZilla je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu FileZilla píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

FileZilla Client je open source multiplatformní klient pro protokol FTP vyvíjený pod open source licencí. Jeho binární soubory jsou dostupné pro operační systémy Windows, Linux a macOS. Podporuje přenosy FTP, SFTP a FTPS (FTP přes SSL/TLS). 10. srpna 2007 se stal 12. nejpopulárnějším softwarem ke stažení na serveru SourceForge.net.
FileZilla Server je sesterský produkt. Je to FTP server podporovaný stejným projektem. Podporuje taktéž FTP a FTP přes SSL/TLS.
Zdrojový kód FileZilly je sdílen na webových stránkách projektu SourceForge. Server SourceForge vyhlásil projekt FileZilla projektem měsíce listopadu 2003.

Více informací o pojmu FileZilla lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo FileZilla ve Wikislovníku

Hledat výraz FileZilla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz FileZilla ve vyhledávači Yandex

Najít pojem FileZilla ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem FileZilla ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín FileZilla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo FileZilla například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova FileZilla? resp. jaká je definice termínu FileZilla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FileZilla, odpověď na dotaz co je to FileZilla?. Víte např. kdo to je Josef Velenovský? Znáte a víte kdo je Zodiac? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci software. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.