Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo FileZilla. Co znamená pojem FileZilla z kategorie Software?

Co je FileZilla?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu FileZilla

FileZilla je pojmenování pro volně šiřitelný server a FTP klienta. Disponuje pokročilými funkcemi a má přívětivé rozhraní pro uživatele. Díky tomu je oblíbený jak u začátečníků, tak u zkušených uživatelů. Výhodou je i dostupnost v českém jazyce. Má poměrně širokou podporu přenosů FTP, SFTP i FTPS. Podporuje i přenos větších souborů, i přes 4 GB. K dalším zajímavým vlastnostem FileZilla patří vzdálená editace souborů, podpora připojení přes proxy a přes firewall, podpora protokolu IPv6, podpora http/1.1, FTP-proxy a SOCKS5. Přijatelná je i velikost souboru 9,00 MB.
FileZilla funguje pod Windows Linux a Mac OS. Hlavní součásti projektu jsou zobrazení souborů, fronta přenosů, záznam zpráv a správa míst v síti. Je tak možno vytvořit seznam FTP serverů, který obsahuje základní údaje jako přihlašovací údaje, použitý protokol a číslo portu. Autorem je Tim Kosse, který se spolužáky vytvořil FileZilla jako školní projekt. Ten se stal oceněným projektem SourceForge, na jejíchž stránkách je sdílen jeho zdrojový kód.


Co je to FileZilla? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo FileZilla. Co znamená pojem FileZilla z kategorie Software?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín FileZilla? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem FileZilla se nachází v kategorii software

Klíčová slova: pojem, termín, FileZilla, odborný výraz, co to je, co je to FileZilla?, význam pojmu, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, význam slova, odborné názvosloví, popis, názvosloví, formulace, slovo, software, heslo


Pojem FileZilla je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem FileZilla? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

FileZilla Client je open source multiplatformní klient pro protokol FTP vyvíjený pod open source licencí. Jeho binární soubory jsou dostupné pro operační systémy Windows, Linux a macOS. Podporuje přenosy FTP, SFTP a FTPS (FTP přes SSL/TLS). 10. srpna 2007 se stal 12. nejpopulárnějším softwarem ke stažení na serveru SourceForge.net.
FileZilla Server je sesterský produkt. Je to FTP server podporovaný stejným projektem. Podporuje taktéž FTP a FTP přes SSL/TLS.
Zdrojový kód FileZilly je sdílen na webových stránkách projektu SourceForge. Server SourceForge vyhlásil projekt FileZilla projektem měsíce listopadu 2003.

Zkuste zjistit více informací o slovu FileZilla v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo FileZilla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo FileZilla ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem FileZilla ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo FileZilla ve Wikizdrojích

Vyhledat termín FileZilla ve vyhledávači Qwant

Najít slovo FileZilla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo FileZilla například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to FileZilla? resp. co se vlastně skrývá pod slovem FileZilla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FileZilla, odpověď na dotaz co je to FileZilla?. Víte např. kdo to je Paolo Maldini? Znáte a víte kdo je Signatář? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu FileZilla i v jiných kategoriích (než software). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, software v zařízeních, fileZilla, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.