Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Advent. Co znamená pojem Advent z kategorie Náboženství?

Co to je Advent? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Advent

Slovo advent pochází z latiny, ze slova adventus, příchod. Slaven byl již koncem 4. století a znamenal čas příprav na příchod Ježíše Krista, tedy na vánoční svátky. Od 11. století se advent slaví poslední 4 týdny před Štědrým dnem.
V čase adventu se lidé měli postit a rozjímat. Přesto, že k adventu patří některé lidové obřady, platil zákaz zábavy, především zpěvu a tance. K adventu patří také barvy – fialová a růžová – a lidové názvy – neděle železná, bronzová, stříbrná a zlatá.


Co je to Advent? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Advent. Co znamená pojem Advent z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Advent sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Advent je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co je to Advent?, Advent, Náboženství, co to je, co znamená, definice, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, popis, Náboženství, terminologie, slovník, názvosloví, terminus technicus, synonymum, informace, význam


Pojem Advent je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Advent? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Advent (z lat. adventus = příchod) je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve to byla doba postní, kdy byly zakázány veškeré zábavy, tanec a zpěv.
V západní tradici je advent také dobou zklidnění. Odpovídalo to životnímu stylu našich předků, jejichž přirozeným rytmem byla intenzivní práce v době od jara do podzimu, kdy bylo nutné zvládnout veškeré zemědělské práce, a odpočinek v zimě, kdy se vykonávaly domácí práce jako draní peří, šití, pletení, předení, tkaní, apod.

Adventní tradice

Mezi nejznámější adventní tradice patří postupné zapalování svíček na adventním věnci. Autor: Frank Herter, zdroj: Pixabay
Mezi nejznámější adventní tradice patří postupné zapalování svíček na adventním věnci. Autor: Frank Herter, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Advent

Vyhledat slovo Advent na Google.cz

Vyhledat pojem Advent ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Advent ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Advent ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Advent na Youtube

Vyhledat heslo Advent ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Advent například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Advent? resp. co přesně znamená slovo Advent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Advent, odpověď na dotaz co je to Advent?. Víte např. kdo to je Petr Spálený? Znáte a víte kdo je Jan Hus? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Advent i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.