Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Advent. Co znamená pojem Advent z kategorie Náboženství?

Co to je Advent? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Advent

Slovo advent pochází z latiny, ze slova adventus, příchod. Slaven byl již koncem 4. století a znamenal čas příprav na příchod Ježíše Krista, tedy na vánoční svátky. Od 11. století se advent slaví poslední 4 týdny před Štědrým dnem.
V čase adventu se lidé měli postit a rozjímat. Přesto, že k adventu patří některé lidové obřady, platil zákaz zábavy, především zpěvu a tance. K adventu patří také barvy – fialová a růžová – a lidové názvy – neděle železná, bronzová, stříbrná a zlatá.


Co je to Advent? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Advent. Co znamená pojem Advent z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Advent? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Advent je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, definice, přesný výraz, terminologie, Náboženství, co je to Advent?, termín, slovo, význam, význam slova, wiki, synonymum, heslo, informace, terminus technicus, názvosloví, pojem, Náboženství


Pojem Advent je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Advent? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Advent (z lat. adventus = příchod) je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve to byla doba postní, kdy byly zakázány veškeré zábavy, tanec a zpěv.
V západní tradici je advent také dobou zklidnění. Odpovídalo to životnímu stylu našich předků, jejichž přirozeným rytmem byla intenzivní práce v době od jara do podzimu, kdy bylo nutné zvládnout veškeré zemědělské práce, a odpočinek v zimě, kdy se vykonávaly domácí práce jako draní peří, šití, pletení, předení, tkaní, apod.

Adventní tradice

Mezi nejznámější adventní tradice patří postupné zapalování svíček na adventním věnci. Autor: Frank Herter, zdroj: Pixabay
Mezi nejznámější adventní tradice patří postupné zapalování svíček na adventním věnci. Autor: Frank Herter, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Advent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Advent ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Advent ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Advent ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Advent na Google.cz

Najít termín Advent ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Advent například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Advent? resp. jaký je význam pojmu Advent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Advent, odpověď na dotaz co je to Advent?. Víte např. kdo to je Lapiduch? Znáte a víte kdo je Jan Hus? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Advent v jiné sekci než Náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.