Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Advent. Co znamená pojem Advent z kategorie Náboženství?

Co to je Advent? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Advent

Slovo advent pochází z latiny, ze slova adventus, příchod. Slaven byl již koncem 4. století a znamenal čas příprav na příchod Ježíše Krista, tedy na vánoční svátky. Od 11. století se advent slaví poslední 4 týdny před Štědrým dnem.
V čase adventu se lidé měli postit a rozjímat. Přesto, že k adventu patří některé lidové obřady, platil zákaz zábavy, především zpěvu a tance. K adventu patří také barvy – fialová a růžová – a lidové názvy – neděle železná, bronzová, stříbrná a zlatá.


Co je to Advent? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Advent. Co znamená pojem Advent z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Advent se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: co to je, názvosloví, terminologie, Náboženství, odborný výraz, vysvětlení, wiki, slovo, terminus technicus, termín, přesný výraz, synonymum, co znamená, heslo, formulace, přesný význam, lexikon, význam pojmu


Pojem Advent je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Advent? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Advent (z lat. adventus = příchod) je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve to byla doba postní, kdy byly zakázány veškeré zábavy, tanec a zpěv.
V západní tradici je advent také dobou zklidnění. Odpovídalo to životnímu stylu našich předků, jejichž přirozeným rytmem byla intenzivní práce v době od jara do podzimu, kdy bylo nutné zvládnout veškeré zemědělské práce, a odpočinek v zimě, kdy se vykonávaly domácí práce jako draní peří, šití, pletení, předení, tkaní, apod.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Advent ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Advent ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Advent na Youtube

Hledat termín Advent ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Advent ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Advent ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Advent například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Advent? resp. co znamená slovo Advent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Advent, odpověď na dotaz co je to Advent?. Víte např. kdo to je Kulak? Znáte a víte kdo je Jan Hus? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.