Co je to?
Výraz, termín, definice slova Advent. Co znamená odborný pojem Advent z kategorie Náboženství?

Co je to Advent? Význam slova

Co znamená termín Advent? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slovo advent pochází z latiny, ze slova adventus, příchod. Slaven byl již koncem 4. století a znamenal čas příprav na příchod Ježíše Krista, tedy na vánoční svátky. Od 11. století se advent slaví poslední 4 týdny před Štědrým dnem.
V čase adventu se lidé měli postit a rozjímat. Přesto, že k adventu patří některé lidové obřady, platil zákaz zábavy, především zpěvu a tance. K adventu patří také barvy – fialová a růžová – a lidové názvy – neděle železná, bronzová, stříbrná a zlatá.


Co je to Advent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Advent. Co znamená odborný pojem Advent z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Advent? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Advent je v kategorii náboženství

Klíčová slova: popis, význam slova, názvosloví, termín, co znamená, pojem, terminus technicus, informace, definice pojmu, wiki, slovník, co to je, formulace, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo


Pojem Advent je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Advent? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Advent (z lat. adventus = příchod) je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve to byla doba postní, kdy byly zakázány veškeré zábavy, tanec a zpěv.
V západní tradici je advent také dobou zklidnění. Odpovídalo to životnímu stylu našich předků, jejichž přirozeným rytmem byla intenzivní práce v době od jara do podzimu, kdy bylo nutné zvládnout veškeré zemědělské práce, a odpočinek v zimě, kdy se vykonávaly domácí práce jako draní peří, šití, pletení, předení, tkaní, apod.

Adventní tradice

Mezi nejznámější adventní tradice patří postupné zapalování svíček na adventním věnci. Autor: Frank Herter, zdroj: Pixabay
Mezi nejznámější adventní tradice patří postupné zapalování svíček na adventním věnci. Autor: Frank Herter, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Advent na Youtube

Zkusit najít výraz Advent ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Advent ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Advent ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Advent ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Advent ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Advent například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili jaká je definice slova Advent? resp. co označuje slovo Advent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Advent, odpověď na dotaz co je to Advent?. Víte např. kdo to je Brian Johnson? Znáte a víte kdo je Jan Hus? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.