Co je to?
Definice výrazu, termínu Advent. Co znamená odborný pojem Advent z kategorie Náboženství?

Co je to Advent? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Advent?

Slovo advent pochází z latiny, ze slova adventus, příchod. Slaven byl již koncem 4. století a znamenal čas příprav na příchod Ježíše Krista, tedy na vánoční svátky. Od 11. století se advent slaví poslední 4 týdny před Štědrým dnem.
V čase adventu se lidé měli postit a rozjímat. Přesto, že k adventu patří některé lidové obřady, platil zákaz zábavy, především zpěvu a tance. K adventu patří také barvy – fialová a růžová – a lidové názvy – neděle železná, bronzová, stříbrná a zlatá.


Co je to Advent? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Advent. Co znamená odborný pojem Advent z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Advent můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Advent je v sekci náboženství

Klíčová slova: definice, terminus technicus, co znamená, slovník, lexikon, pojem, význam slova, názvosloví, co to je, přesný výraz, synonymum, náboženství, Advent, slovo, informace, odborné názvosloví, co je to Advent?, vysvětlení


Pojem Advent je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Advent? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Advent (z lat. adventus = příchod) je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve to byla doba postní, kdy byly zakázány veškeré zábavy, tanec a zpěv.
V západní tradici je advent také dobou zklidnění. Odpovídalo to životnímu stylu našich předků, jejichž přirozeným rytmem byla intenzivní práce v době od jara do podzimu, kdy bylo nutné zvládnout veškeré zemědělské práce, a odpočinek v zimě, kdy se vykonávaly domácí práce jako draní peří, šití, pletení, předení, tkaní, apod.

Adventní tradice

Mezi nejznámější adventní tradice patří postupné zapalování svíček na adventním věnci. Autor: Frank Herter, zdroj: Pixabay
Mezi nejznámější adventní tradice patří postupné zapalování svíček na adventním věnci. Autor: Frank Herter, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Advent

Zkusit najít pojem Advent ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Advent ve Wikislovníku

Vyhledat termín Advent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Advent na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Advent ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Advent ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Advent například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Advent? resp. co se skrývá pod slovem Advent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Advent, odpověď na dotaz co je to Advent?. Víte např. kdo to je Vilém Besser? Znáte a víte kdo je Jan Hus? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Advent i v jiné sekci než v náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.