Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Advent. Co znamená pojem Advent z kategorie Náboženství?

Co to je Advent? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Advent

Slovo advent pochází z latiny, ze slova adventus, příchod. Slaven byl již koncem 4. století a znamenal čas příprav na příchod Ježíše Krista, tedy na vánoční svátky. Od 11. století se advent slaví poslední 4 týdny před Štědrým dnem.
V čase adventu se lidé měli postit a rozjímat. Přesto, že k adventu patří některé lidové obřady, platil zákaz zábavy, především zpěvu a tance. K adventu patří také barvy – fialová a růžová – a lidové názvy – neděle železná, bronzová, stříbrná a zlatá.


Co je to Advent? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Advent. Co znamená pojem Advent z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Advent s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Advent se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: význam, synonymum, wiki, informace, heslo, Náboženství, co je to Advent?, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, definice, co znamená, pojem, Advent, význam pojmu, přesný výraz, lexikon, odborný výraz


Pojem Advent je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Advent?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Advent (z lat. adventus = příchod) je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve to byla doba postní, kdy byly zakázány veškeré zábavy, tanec a zpěv.
V západní tradici je advent také dobou zklidnění. Odpovídalo to životnímu stylu našich předků, jejichž přirozeným rytmem byla intenzivní práce v době od jara do podzimu, kdy bylo nutné zvládnout veškeré zemědělské práce, a odpočinek v zimě, kdy se vykonávaly domácí práce jako draní peří, šití, pletení, předení, tkaní, apod.

Adventní tradice

Mezi nejznámější adventní tradice patří postupné zapalování svíček na adventním věnci. Autor: Frank Herter, zdroj: Pixabay
Mezi nejznámější adventní tradice patří postupné zapalování svíček na adventním věnci. Autor: Frank Herter, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Advent ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Advent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Advent ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Advent ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Advent ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Advent ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Advent například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Advent? resp. jaký je význam pojmu Advent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Advent, odpověď na dotaz co je to Advent?. Víte např. kdo to je Ovčan? Znáte a víte kdo je Jan Hus? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.