Co je to?
Definice výrazu Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Co to je Daňové přiznání? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Daňové přiznání?

Daňové přiznání je formulář, který občan jako fyzická osoba nebo právnická osoba musí pravdivě vyplnit a podat na finančním úřadu. Jedná se o povinnost vůči státu, při které musí občan přiznat příjmy, které podléhají státem vyměřené dani. Daň se přitom vypočítá a porovná se zaplacenými zálohami. Nedoplatek musí být doplacen úřadu v zákonné lhůtě, pokud by vznikl přeplatek, se peníze vrací nebo započítávají do dalšího období.
Daňové přiznání se podává za určité období, většinou se jedná o kalendářní rok.


Co je to Daňové přiznání? Význam slova, termín, Definice výrazu Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Daňové přiznání můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Daňové přiznání je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: názvosloví, definice, co je to Daňové přiznání?, wiki, informace, synonymum, co to je, význam pojmu, slovo, odborný výraz, pojem, přesný význam, Účetnictví, význam, terminologie, význam slova, přesný výraz, co znamená


Pojem Daňové přiznání je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Daňové přiznání? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňové přiznání je akt občana (fyzické osoby) či právnické osoby vůči státu, kdy občan přiznává příjmy podléhající dani vyměřené státem a kde vyčíslí daň a případně ji porovná se zaplacenými zálohami daně. Nedoplatek daně následně státu zastoupenému finančním úřadem odvede, přeplatek je mu vrácen nebo započten do dalšího období. Daňové přiznání se vztahuje vždy k určitému časovému období, nejčastěji ke kalendářnímu roku a k určité dani vyměřené státem, například dani z příjmů fyzických osob, dani z příjmů právnických osob, dani z přidané hodnoty, dani z nemovitých věcí a dalších. Každé daňové přiznání je třeba odevzdat v určeném termínu.

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Daňové přiznání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daňové přiznání ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Daňové přiznání ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňové přiznání ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Daňové přiznání ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Daňové přiznání ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňové přiznání například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Daňové přiznání? resp. co vlastně znamená slovo Daňové přiznání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňové přiznání, odpověď na dotaz co je to Daňové přiznání?. Víte např. kdo to je Bohumil Hrabal? Znáte a víte kdo je Ivana Stráská? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Daňové přiznání i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.