Co je to?
Výraz, termín, definice slova Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Co je Daňové přiznání? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Daňové přiznání?

Daňové přiznání je formulář, který občan jako fyzická osoba nebo právnická osoba musí pravdivě vyplnit a podat na finančním úřadu. Jedná se o povinnost vůči státu, při které musí občan přiznat příjmy, které podléhají státem vyměřené dani. Daň se přitom vypočítá a porovná se zaplacenými zálohami. Nedoplatek musí být doplacen úřadu v zákonné lhůtě, pokud by vznikl přeplatek, se peníze vrací nebo započítávají do dalšího období.
Daňové přiznání se podává za určité období, většinou se jedná o kalendářní rok.


Co je to Daňové přiznání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Daňové přiznání? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Daňové přiznání je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, význam slova, synonymum, pojem, slovník, význam pojmu, definice pojmu, význam, co to je, termín, vysvětlení, wiki, lexikon, formulace, Daňové přiznání, co je to Daňové přiznání?, heslo


Pojem Daňové přiznání je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Daňové přiznání? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Daňové přiznání je akt občana (fyzické osoby) či právnické osoby vůči státu, kdy občan přiznává příjmy podléhající dani vyměřené státem a kde vyčíslí daň a případně ji porovná se zaplacenými zálohami daně. Nedoplatek daně následně státu zastoupenému finančním úřadem odvede, přeplatek je mu vrácen nebo započten do dalšího období. Daňové přiznání se vztahuje vždy k určitému časovému období, nejčastěji ke kalendářnímu roku a k určité dani vyměřené státem, například dani z příjmů fyzických osob, dani z příjmů právnických osob, dani z přidané hodnoty, dani z nemovitých věcí a dalších. Každé daňové přiznání je třeba odevzdat v určeném termínu.

Další informační zdroje o slovu Daňové přiznání

Hledat pojem Daňové přiznání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Daňové přiznání ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Daňové přiznání ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Daňové přiznání na Youtube

Zkusit najít slovo Daňové přiznání ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Daňové přiznání na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňové přiznání například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Daňové přiznání? resp. co se přesně ukrývá za slovem Daňové přiznání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňové přiznání, odpověď na dotaz co je to Daňové přiznání?. Víte např. kdo to je Klausovec? Znáte a víte kdo je Anne Hathaway? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.