Co je to?
Definice výrazu Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Co to je Daňové přiznání? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Daňové přiznání?

Daňové přiznání je formulář, který občan jako fyzická osoba nebo právnická osoba musí pravdivě vyplnit a podat na finančním úřadu. Jedná se o povinnost vůči státu, při které musí občan přiznat příjmy, které podléhají státem vyměřené dani. Daň se přitom vypočítá a porovná se zaplacenými zálohami. Nedoplatek musí být doplacen úřadu v zákonné lhůtě, pokud by vznikl přeplatek, se peníze vrací nebo započítávají do dalšího období.
Daňové přiznání se podává za určité období, většinou se jedná o kalendářní rok.


Co je to Daňové přiznání? Význam slova, termín, Definice výrazu Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Daňové přiznání s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Daňové přiznání se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: termín, Účetnictví, názvosloví, význam slova, co je to Daňové přiznání?, přesný výraz, terminologie, formulace, wiki, Daňové přiznání, odborné názvosloví, definice pojmu, Účetnictví, popis, odborný výraz, synonymum, heslo, význam


Pojem Daňové přiznání je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Daňové přiznání ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňové přiznání ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Daňové přiznání ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Daňové přiznání ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daňové přiznání ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Daňové přiznání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňové přiznání například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Daňové přiznání? resp. jaký je význam pojmu Daňové přiznání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňové přiznání, odpověď na dotaz co je to Daňové přiznání?. Víte např. kdo to je Andrej Bóna? Znáte a víte kdo je Michaela Ochotská? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.