Co je to?
Definice výrazu Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Co to je Daňové přiznání? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Daňové přiznání?

Daňové přiznání je formulář, který občan jako fyzická osoba nebo právnická osoba musí pravdivě vyplnit a podat na finančním úřadu. Jedná se o povinnost vůči státu, při které musí občan přiznat příjmy, které podléhají státem vyměřené dani. Daň se přitom vypočítá a porovná se zaplacenými zálohami. Nedoplatek musí být doplacen úřadu v zákonné lhůtě, pokud by vznikl přeplatek, se peníze vrací nebo započítávají do dalšího období.
Daňové přiznání se podává za určité období, většinou se jedná o kalendářní rok.


Co je to Daňové přiznání? Význam slova, termín, Definice výrazu Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Daňové přiznání doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Daňové přiznání se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: termín, popis, slovo, vysvětlení, definice pojmu, co znamená, lexikon, přesný význam, Účetnictví, význam, význam pojmu, co to je, terminologie, Účetnictví, synonymum, formulace, heslo, wiki


Pojem Daňové přiznání je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Daňové přiznání píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňové přiznání je akt občana (fyzické osoby) či právnické osoby vůči státu, kdy občan přiznává příjmy podléhající dani vyměřené státem a kde vyčíslí daň a případně ji porovná se zaplacenými zálohami daně. Nedoplatek daně následně státu zastoupenému finančním úřadem odvede, přeplatek je mu vrácen nebo započten do dalšího období. Daňové přiznání se vztahuje vždy k určitému časovému období, nejčastěji ke kalendářnímu roku a k určité dani vyměřené státem, například dani z příjmů fyzických osob, dani z příjmů právnických osob, dani z přidané hodnoty, dani z nemovitých věcí a dalších. Každé daňové přiznání je třeba odevzdat v určeném termínu.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Daňové přiznání ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Daňové přiznání na Youtube

Vyhledat výraz Daňové přiznání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Daňové přiznání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňové přiznání ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Daňové přiznání na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňové přiznání například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Daňové přiznání? resp. jaký je přesný význam slova Daňové přiznání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňové přiznání, odpověď na dotaz co je to Daňové přiznání?. Víte např. kdo to je Koordinátor? Znáte a víte kdo je Ivana Stráská? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Daňové přiznání hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.