Co je to?
Výraz, termín, definice slova Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Co je to Daňové přiznání? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Daňové přiznání?

Daňové přiznání je formulář, který občan jako fyzická osoba nebo právnická osoba musí pravdivě vyplnit a podat na finančním úřadu. Jedná se o povinnost vůči státu, při které musí občan přiznat příjmy, které podléhají státem vyměřené dani. Daň se přitom vypočítá a porovná se zaplacenými zálohami. Nedoplatek musí být doplacen úřadu v zákonné lhůtě, pokud by vznikl přeplatek, se peníze vrací nebo započítávají do dalšího období.
Daňové přiznání se podává za určité období, většinou se jedná o kalendářní rok.


Co je to Daňové přiznání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Daňové přiznání můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Daňové přiznání je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: odborný výraz, pojem, Daňové přiznání, definice, co znamená, synonymum, význam pojmu, termín, Účetnictví, popis, Účetnictví, terminologie, terminus technicus, informace, slovo, vysvětlení, lexikon, přesný výraz


Pojem Daňové přiznání je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Daňové přiznání dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Daňové přiznání je akt občana (fyzické osoby) či právnické osoby vůči státu, kdy občan přiznává příjmy podléhající dani vyměřené státem a kde vyčíslí daň a případně ji porovná se zaplacenými zálohami daně. Nedoplatek daně následně státu zastoupenému finančním úřadem odvede, přeplatek je mu vrácen nebo započten do dalšího období. Daňové přiznání se vztahuje vždy k určitému časovému období, nejčastěji ke kalendářnímu roku a k určité dani vyměřené státem, například dani z příjmů fyzických osob, dani z příjmů právnických osob, dani z přidané hodnoty, dani z nemovitých věcí a dalších. Každé daňové přiznání je třeba odevzdat v určeném termínu.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Daňové přiznání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňové přiznání ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Daňové přiznání na Google.cz

Najít výraz Daňové přiznání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Daňové přiznání ve Wikizdrojích

Hledat pojem Daňové přiznání ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňové přiznání například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Daňové přiznání? resp. jaký je význam pojmu Daňové přiznání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňové přiznání, odpověď na dotaz co je to Daňové přiznání?. Víte např. kdo to je Otec národa? Znáte a víte kdo je Julianne Moore? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Daňové přiznání i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.