Co je to?
Výraz, termín, definice slova Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Co je to Daňové přiznání? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Daňové přiznání?

Daňové přiznání je formulář, který občan jako fyzická osoba nebo právnická osoba musí pravdivě vyplnit a podat na finančním úřadu. Jedná se o povinnost vůči státu, při které musí občan přiznat příjmy, které podléhají státem vyměřené dani. Daň se přitom vypočítá a porovná se zaplacenými zálohami. Nedoplatek musí být doplacen úřadu v zákonné lhůtě, pokud by vznikl přeplatek, se peníze vrací nebo započítávají do dalšího období.
Daňové přiznání se podává za určité období, většinou se jedná o kalendářní rok.


Co je to Daňové přiznání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Daňové přiznání. Co znamená odborný pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Daňové přiznání s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Daňové přiznání patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: co znamená, Účetnictví, přesný výraz, wiki, názvosloví, přesný význam, Účetnictví, terminologie, význam slova, odborné názvosloví, vysvětlení, informace, význam pojmu, odborný výraz, popis, co je to Daňové přiznání?, formulace, terminus technicus


Pojem Daňové přiznání je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Daňové přiznání? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňové přiznání je akt občana (fyzické osoby) či právnické osoby vůči státu, kdy občan přiznává příjmy podléhající dani vyměřené státem a kde vyčíslí daň a případně ji porovná se zaplacenými zálohami daně. Nedoplatek daně následně státu zastoupenému finančním úřadem odvede, přeplatek je mu vrácen nebo započten do dalšího období. Daňové přiznání se vztahuje vždy k určitému časovému období, nejčastěji ke kalendářnímu roku a k určité dani vyměřené státem, například dani z příjmů fyzických osob, dani z příjmů právnických osob, dani z přidané hodnoty, dani z nemovitých věcí a dalších. Každé daňové přiznání je třeba odevzdat v určeném termínu.

Další informační zdroje o slovu Daňové přiznání

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daňové přiznání ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Daňové přiznání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Daňové přiznání ve Wikislovníku

Hledat slovo Daňové přiznání ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Daňové přiznání na Google.cz

Najít termín Daňové přiznání ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňové přiznání například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Daňové přiznání? resp. co znamená Daňové přiznání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňové přiznání, odpověď na dotaz co je to Daňové přiznání?. Víte např. kdo to je Katolík? Znáte a víte kdo je Bob Marley? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Účetnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.