Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Daňové přiznání. Co znamená pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Co to je Daňové přiznání? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Daňové přiznání?

Daňové přiznání je formulář, který občan jako fyzická osoba nebo právnická osoba musí pravdivě vyplnit a podat na finančním úřadu. Jedná se o povinnost vůči státu, při které musí občan přiznat příjmy, které podléhají státem vyměřené dani. Daň se přitom vypočítá a porovná se zaplacenými zálohami. Nedoplatek musí být doplacen úřadu v zákonné lhůtě, pokud by vznikl přeplatek, se peníze vrací nebo započítávají do dalšího období.
Daňové přiznání se podává za určité období, většinou se jedná o kalendářní rok.


Co je to Daňové přiznání? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Daňové přiznání. Co znamená pojem Daňové přiznání z kategorie Účetnictví?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Daňové přiznání s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Daňové přiznání patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: Daňové přiznání, přesný výraz, informace, terminologie, definice pojmu, vysvětlení, Účetnictví, wiki, odborné názvosloví, lexikon, význam slova, terminus technicus, heslo, synonymum, co to je, pojem, přesný význam, slovník


Pojem Daňové přiznání je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Daňové přiznání? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňové přiznání je akt občana (fyzické osoby) či právnické osoby vůči státu, kdy občan přiznává příjmy podléhající dani vyměřené státem a kde vyčíslí daň a případně ji porovná se zaplacenými zálohami daně. Nedoplatek daně následně státu zastoupenému finančním úřadem odvede, přeplatek je mu vrácen nebo započten do dalšího období. Daňové přiznání se vztahuje vždy k určitému časovému období, nejčastěji ke kalendářnímu roku a k určité dani vyměřené státem, například dani z příjmů fyzických osob, dani z příjmů právnických osob, dani z přidané hodnoty, dani z nemovitých věcí a dalších. Každé daňové přiznání je třeba odevzdat v určeném termínu.

Jiné zdroje informací o pojmu Daňové přiznání

Vyhledat heslo Daňové přiznání ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daňové přiznání ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Daňové přiznání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Daňové přiznání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Daňové přiznání ve Wikizdrojích

Najít slovo Daňové přiznání ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňové přiznání například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Daňové přiznání? resp. co vlastně znamená slovo Daňové přiznání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňové přiznání, odpověď na dotaz co je to Daňové přiznání?. Víte např. kdo to je Mzdová účetní? Znáte a víte kdo je Mikuláš Peksa? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Daňové přiznání v jiné sekci než Účetnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.