Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mořská cibule. Co znamená odborný pojem Mořská cibule z kategorie Rostliny?

Co je Mořská cibule? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mořská cibule

Mořská cibule je léčivá rostlina, která u nás bývá často zaměňována se snědkem. Pravá mořská cibule ovlivňuje srdeční činnost, ale při vyšších dávkách by mohla srdce i zastavit, proto se ve své domovině využívá i jako jed. Po přiložení řezů cibule k ráně by způsobila puchýře a vyrážky.
Snědek, který bývá neprávem mořskou cibulí nazýván, je skutečnou léčivkou. Vytahuje z ran hnis, dezinfikuje a urychluje hojení. Tato mořská cibule pochází z jižní Afriky a používá se především zevně.


Co je to Mořská cibule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mořská cibule. Co znamená odborný pojem Mořská cibule z kategorie Rostliny?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mořská cibule? Pak se o ní podělte s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Mořská cibule je v kategorii rostliny

Klíčová slova: význam slova, slovník, přesný výraz, termín, slovo, heslo, definice, význam pojmu, terminologie, co znamená, synonymum, co je to Mořská cibule?, názvosloví, přesný význam, informace, odborné názvosloví, vysvětlení, Mořská cibule


Pojem Mořská cibule je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mořská cibule? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Urginea přímořská (Drimia maritima) je vytrvalá rostlina z čeledi chřestovitých. V češtině je známá jako „mořská cibule“ (toto označení se však lidově používá také pro snědek ocasatý).
Roste na pobřeží Středozemního moře a v jižní Evropě, západní Asii a severní Americe.

Mořská cibule

Kresba mořské cibule z publikace ze začátku 19. století. Autor: Pierre-Joseph Redouté, licence: Public domain
Kresba mořské cibule z publikace ze začátku 19. století. Autor: Pierre-Joseph Redouté, licence: Public domain


Další zdroje informací

Najít slovo Mořská cibule ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Mořská cibule ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Mořská cibule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mořská cibule ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mořská cibule ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Mořská cibule na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mořská cibule například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Mořská cibule? resp. co se skrývá pod slovem Mořská cibule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mořská cibule, odpověď na dotaz co je to Mořská cibule?. Víte např. kdo to je Edita Štaubertová? Znáte a víte kdo je Dobrodruh? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Mořská cibule i v jiné sekci než je kategorie rostliny. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?