Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Co je to Svastika? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Svastika?

Každý jistě někdy viděl typický nacistický symbol v podobě hákového kříže - svastiku. Ale už méně lidí ví, že se původně jedná o náboženský symbol. Svastika může být pravotočivá nebo levotočivá, přičemž právě pravotočivá byla zneužita nacisty. V tantře se levotočivá svastika používá jako symbol pro ženské pohlaví, zatímco pravotočivá symbolizuje muže.
Nejstarší dochované svastiky můžeme najít na keramických střepech starých asi sedm tisíc let. Svastika se objevovala i u starých Řeků, Chetitů či Semitských národů. Kvůli zneužití svastiky nacisty se dnes v Západní kultuře skoro nepoužívá.

Co je to Svastika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Svastika sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Svastika je v kategorii kultura

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, význam pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, informace, názvosloví, terminologie, kultura, přesný výraz, význam slova, význam, kultura, popis, synonymum, slovník, odborný výraz, co znamená


Pojem Svastika je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Svastika dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Svastika je kříž s ohnutými či zalomenými rameny (většinou v polovině a do pravého úhlu), a to buď ve směru hodinových ručiček (pravotočivá svastika 卐) nebo proti němu (levotočivá svastika 卍). V tantře se pravotočivá svastika používá jako symbol mužského a levotočivá jako symbol ženského principu.

Jiné zdroje informací o pojmu Svastika

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svastika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Svastika ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Svastika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Svastika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Svastika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svastika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Svastika například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Svastika? resp. jaký je význam slova Svastika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svastika, odpověď na dotaz co je to Svastika?. Víte např. kdo to je Rambo? Znáte a víte kdo je Adónis? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.