Co je to?
Definice výrazu Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Co to je Svastika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Svastika?

Každý jistě někdy viděl typický nacistický symbol v podobě hákového kříže - svastiku. Ale už méně lidí ví, že se původně jedná o náboženský symbol. Svastika může být pravotočivá nebo levotočivá, přičemž právě pravotočivá byla zneužita nacisty. V tantře se levotočivá svastika používá jako symbol pro ženské pohlaví, zatímco pravotočivá symbolizuje muže.
Nejstarší dochované svastiky můžeme najít na keramických střepech starých asi sedm tisíc let. Svastika se objevovala i u starých Řeků, Chetitů či Semitských národů. Kvůli zneužití svastiky nacisty se dnes v Západní kultuře skoro nepoužívá.


Co je to Svastika? Význam slova, termín, Definice výrazu Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Svastika patří do sekce Kultura

Klíčová slova: wiki, přesný význam, definice, Svastika, co to je, terminus technicus, význam pojmu, formulace, odborné názvosloví, popis, lexikon, definice pojmu, význam, synonymum, význam slova, terminologie, Kultura, pojem


Pojem Svastika je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Svastika? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svastika je kříž s ohnutými či zalomenými rameny (většinou v polovině a do pravého úhlu), a to buď ve směru hodinových ručiček (pravotočivá svastika 卐) nebo proti němu (levotočivá svastika 卍). V tantře se pravotočivá svastika používá jako symbol mužského a levotočivá jako symbol ženského principu.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Svastika ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Svastika ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svastika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Svastika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Svastika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Svastika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Svastika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Svastika? resp. co je to Svastika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svastika, odpověď na dotaz co je to Svastika?. Víte např. kdo to je Daniel Stach? Znáte a víte kdo je Anarchista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.