Co je to?
Definice výrazu Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Co to je Svastika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Svastika?

Každý jistě někdy viděl typický nacistický symbol v podobě hákového kříže - svastiku. Ale už méně lidí ví, že se původně jedná o náboženský symbol. Svastika může být pravotočivá nebo levotočivá, přičemž právě pravotočivá byla zneužita nacisty. V tantře se levotočivá svastika používá jako symbol pro ženské pohlaví, zatímco pravotočivá symbolizuje muže.
Nejstarší dochované svastiky můžeme najít na keramických střepech starých asi sedm tisíc let. Svastika se objevovala i u starých Řeků, Chetitů či Semitských národů. Kvůli zneužití svastiky nacisty se dnes v Západní kultuře skoro nepoužívá.


Co je to Svastika? Význam slova, termín, Definice výrazu Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Svastika) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Svastika patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: pojem, popis, slovník, co znamená, definice, terminologie, Kultura, vysvětlení, Kultura, přesný výraz, význam slova, definice pojmu, heslo, formulace, wiki, co je to Svastika?, slovo, informace


Pojem Svastika je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Svastika?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Svastika je kříž s ohnutými či zalomenými rameny (většinou v polovině a do pravého úhlu), a to buď ve směru hodinových ručiček (pravotočivá svastika 卐) nebo proti němu (levotočivá svastika 卍). V tantře se pravotočivá svastika používá jako symbol mužského a levotočivá jako symbol ženského principu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svastika ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Svastika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Svastika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Svastika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Svastika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Svastika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Svastika například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Svastika? resp. co znamená výraz Svastika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svastika, odpověď na dotaz co je to Svastika?. Víte např. kdo to je Poberta? Znáte a víte kdo je Kacíř? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.