Co je to?
Definice výrazu Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Co to je Svastika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Svastika?

Každý jistě někdy viděl typický nacistický symbol v podobě hákového kříže - svastiku. Ale už méně lidí ví, že se původně jedná o náboženský symbol. Svastika může být pravotočivá nebo levotočivá, přičemž právě pravotočivá byla zneužita nacisty. V tantře se levotočivá svastika používá jako symbol pro ženské pohlaví, zatímco pravotočivá symbolizuje muže.
Nejstarší dochované svastiky můžeme najít na keramických střepech starých asi sedm tisíc let. Svastika se objevovala i u starých Řeků, Chetitů či Semitských národů. Kvůli zneužití svastiky nacisty se dnes v Západní kultuře skoro nepoužívá.

Co je to Svastika? Význam slova, termín, Definice výrazu Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Svastika? Potom se o definici podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Svastika se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, kultura, synonymum, termín, wiki, přesný výraz, formulace, kultura, co znamená, přesný význam, názvosloví, heslo, informace, pojem, popis, slovo, Svastika


Pojem Svastika je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Svastika?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svastika je kříž s ohnutými či zalomenými rameny (většinou v polovině a do pravého úhlu), a to buď ve směru hodinových ručiček (pravotočivá svastika 卐) nebo proti němu (levotočivá svastika 卍). V tantře se pravotočivá svastika používá jako symbol mužského a levotočivá jako symbol ženského principu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Svastika ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svastika ve Wikimedia Commons

Najít slovo Svastika na Google.cz

Najít termín Svastika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Svastika na Youtube

Vyhledat pojem Svastika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svastika například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Svastika? resp. co znamená Svastika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svastika, odpověď na dotaz co je to Svastika?. Víte např. kdo to je Dula? Znáte a víte kdo je Adónis? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Svastika i v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.