Co je to?
Definice odborného termínu, slova Svastika. Co znamená pojem Svastika z kategorie Kultura?

Co je Svastika?

Co znamená termín Svastika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Každý jistě někdy viděl typický nacistický symbol v podobě hákového kříže - svastiku. Ale už méně lidí ví, že se původně jedná o náboženský symbol. Svastika může být pravotočivá nebo levotočivá, přičemž právě pravotočivá byla zneužita nacisty. V tantře se levotočivá svastika používá jako symbol pro ženské pohlaví, zatímco pravotočivá symbolizuje muže.
Nejstarší dochované svastiky můžeme najít na keramických střepech starých asi sedm tisíc let. Svastika se objevovala i u starých Řeků, Chetitů či Semitských národů. Kvůli zneužití svastiky nacisty se dnes v Západní kultuře skoro nepoužívá.

Co je to Svastika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Svastika. Co znamená pojem Svastika z kategorie Kultura?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Napsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Svastika sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Svastika patří do sekce kultura

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, synonymum, definice, definice pojmu, kultura, informace, co je to Svastika?, názvosloví, přesný výraz, význam, formulace, pojem, termín, kultura, co to je, odborné názvosloví, Svastika


Pojem Svastika je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Svastika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Svastika je kříž s ohnutými či zalomenými rameny (většinou v polovině a do pravého úhlu), a to buď ve směru hodinových ručiček (pravotočivá svastika 卐) nebo proti němu (levotočivá svastika 卍). V tantře se pravotočivá svastika používá jako symbol mužského a levotočivá jako symbol ženského principu.

Další informační zdroje o slovu Svastika

Zkusit najít výraz Svastika ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Svastika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Svastika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Svastika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svastika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Svastika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Svastika například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Svastika? resp. jaká je definice slova Svastika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svastika, odpověď na dotaz co je to Svastika?. Víte např. kdo to je Radovan Vítek? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Svastika i jinde než v sekci než v kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, Národní opera, svastika, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.