Co je to?
Definice výrazu Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Co to je Svastika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Svastika?

Každý jistě někdy viděl typický nacistický symbol v podobě hákového kříže - svastiku. Ale už méně lidí ví, že se původně jedná o náboženský symbol. Svastika může být pravotočivá nebo levotočivá, přičemž právě pravotočivá byla zneužita nacisty. V tantře se levotočivá svastika používá jako symbol pro ženské pohlaví, zatímco pravotočivá symbolizuje muže.
Nejstarší dochované svastiky můžeme najít na keramických střepech starých asi sedm tisíc let. Svastika se objevovala i u starých Řeků, Chetitů či Semitských národů. Kvůli zneužití svastiky nacisty se dnes v Západní kultuře skoro nepoužívá.


Co je to Svastika? Význam slova, termín, Definice výrazu Svastika. Co znamená odborný pojem Svastika z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Svastika? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Svastika se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: popis, formulace, terminologie, synonymum, Kultura, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, definice, význam, Svastika, co to je, co znamená, terminus technicus, heslo, přesný význam, termín, Kultura


Pojem Svastika je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Svastika můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svastika je kříž s ohnutými či zalomenými rameny (většinou v polovině a do pravého úhlu), a to buď ve směru hodinových ručiček (pravotočivá svastika 卐) nebo proti němu (levotočivá svastika 卍). V tantře se pravotočivá svastika používá jako symbol mužského a levotočivá jako symbol ženského principu.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Svastika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svastika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Svastika ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Svastika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Svastika ve Wikizdrojích

Najít heslo Svastika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svastika například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Svastika? resp. co se skrývá pod slovem Svastika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svastika, odpověď na dotaz co je to Svastika?. Víte např. kdo to je Sámo? Znáte a víte kdo je Anarchista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.