Co je to?
Definice výrazu Disperzní. Co znamená odborný pojem Disperzní z kategorie Chemie?

Co to je Disperzní? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Disperzní

Disperzní znamená rozptylující se, rozkládající se, obsahující rozptýlené částice. Může se jednat například o lepidlo, barvu, soustavu, strukturu a podobně. Ve vědeckém významu se jedná o smíšené látky, ze kterých je jedna rozptýlena v druhé.
Slovo disperzní se užívá ve fyzice, chemii, matematice, statistice a dalších vědních i praktických odvětvích.


Co je to Disperzní? Význam slova, termín, Definice výrazu Disperzní. Co znamená odborný pojem Disperzní z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Disperzní můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Disperzní je v sekci Chemie

Klíčová slova: význam, Disperzní, slovník, terminologie, přesný výraz, Chemie, terminus technicus, definice pojmu, vysvětlení, formulace, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, synonymum, pojem, lexikon, definice, slovo


Pojem Disperzní je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Disperzní

Hledat termín Disperzní ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Disperzní ve Wikimedia Commons

Najít termín Disperzní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Disperzní ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Disperzní na Google.cz

Vyhledat heslo Disperzní ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Disperzní například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Disperzní? resp. jaká je definice termínu Disperzní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Disperzní, odpověď na dotaz co je to Disperzní?. Víte např. kdo to je Justin Timberlake? Znáte a víte kdo je The Weeknd? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Disperzní i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.