Co je to?
Definice výrazu, termínu Komodita. Co znamená odborný pojem Komodita z kategorie Ekonomie?

Co je to Komodita? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Komodita?

Komodita je označení používané pro druh zboží, se kterým lze obchodovat bez ohledů na rozdíl v kvalitě a v zaměnitelných dodávkách různých dodavatelů. Jinak lze komoditu přirovnat také k surovině. Komodity mohou být různých druhů a také za odlišné ceny. Lze je rozdělit na tzv. měkké a tvrdé. K měkkým komoditám se obvykle řadí především komodity zemědělské produkce, jako je maso, pšenice, káva aj., jako tvrdé se označují takové suroviny jako je ropa nebo zlato. Komodita bývá využívána hlavně k další výrobě a pak k prodeji již jako hotový výrobek.
Ceny pak ovlivňují různé okolnosti, jako je úroda, poptávka, různé druhy ztrát a podobně. O cenách a jejich vývoji lze pouze spekulovat, záruky nejsou. Komodity jsou předmětem burzovního obchodu, nejvýznamnější burzy pro tento druh obchodu jsou v New Yorku, Chicagu, Londýně nebo Tokiu. S komoditami lze obchodovat přímo nebo prostřednictvím komoditních podílových fondů.


Definice výrazu, termínu Komodita. Co znamená odborný pojem Komodita z kategorie Ekonomie?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Komodita se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Komodita je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: lexikon, informace, terminus technicus, popis, odborný výraz, formulace, wiki, význam pojmu, definice pojmu, vysvětlení, slovo, odborné názvosloví, ekonomie, co to je, názvosloví, heslo, ekonomie, význam


Pojem Komodita je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Komodita dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Komodita je zboží, které je na trhu obchodováno bez rozdílů v kvalitě. Dodávky od různých dodavatelů jsou vzájemně zastupitelné. Komoditou tak nemůžou být například osobní auta, která se vyrábějí v mnoha různých zpracování a za různou cenu. Naopak například měď je homogenní produkt, který se může obchodovat za jednotnou cenu na globálních trzích.
V původním a zjednodušeném smyslu jsou komodity produkty jednotné hodnoty a kvality vyráběné ve velkém množství mnoha různými výrobci.
O komoditách hovoříme zejména u obchodu s různými surovinami a zemědělskými produkty, který je obvykle prováděn ve velkém měřítku (velkoobchod), u obchodu s hotovými výrobky prováděném v malém měřítku (maloobchod) často hovoříme také o sortimentu.

Jiné informační zdroje o pojmu Komodita

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Komodita ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Komodita na Youtube

Zkusit najít slovo Komodita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Komodita ve Wikislovníku

Najít slovo Komodita ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Komodita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Komodita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Komodita? resp. co je to Komodita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komodita, odpověď na dotaz co je to Komodita?. Víte např. kdo to je Povaleč? Znáte a víte kdo je Docent? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než ekonomie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.