Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karcinom. Co znamená pojem Karcinom z kategorie Nemoce?

Co je to Karcinom? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Karcinom

Karcinom je pojem pocházející z řečtiny, dříve se označoval jako rakovina, což je dnes širší pojem. Jedná se o nádorové onemocnění, které vychází z epitelové tkáně. Klasickým příkladem jsou vrstvy sliznic a kůže, nádorové onemocnění pochází tedy z vnějších i vnitřních vrstev. Většina karcinomů patří ke zhoubným nádorům.
Léčba karcinomu může probíhat různými způsoby – chirurgicky, hormonálně, biologicky, radioterapií nebo chemoterapií. Karcinomy nejčastěji postihují plíce, prsa, žaludek, prostatu nebo tlusté střevo.


Co je to Karcinom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Karcinom. Co znamená pojem Karcinom z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Karcinom je v sekci Nemoce

Klíčová slova: synonymum, lexikon, Karcinom, terminus technicus, informace, co je to Karcinom?, wiki, terminologie, pojem, termín, odborný výraz, popis, Nemoce, odborné názvosloví, Nemoce, definice pojmu, význam slova, slovník


Pojem Karcinom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Karcinom? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Karcinom (z řeckého karkinôma) je nádorové onemocnění, vycházející z epitelu, tedy např. z vrstev kůže či sliznic, jde tedy o nádory z tkání ektodermálního či entodermálního původu. Označení rakovina se původně vztahovalo pouze na karcinomy, dnes se však v běžném jazyce rozdíl stírá. Většina karcinomů pochází z krycího epitelu, nebo žlázového epitelu. Karcinomy tvoří cca 80 % maligních nádorů.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Karcinom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karcinom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Karcinom ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Karcinom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Karcinom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Karcinom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karcinom například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Karcinom? resp. co znamená Karcinom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karcinom, odpověď na dotaz co je to Karcinom?. Víte např. kdo to je Šumař? Znáte a víte kdo je Fašista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Karcinom hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.