Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karcinom. Co znamená pojem Karcinom z kategorie Nemoce?

Co je to Karcinom? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Karcinom

Karcinom je pojem pocházející z řečtiny, dříve se označoval jako rakovina, což je dnes širší pojem. Jedná se o nádorové onemocnění, které vychází z epitelové tkáně. Klasickým příkladem jsou vrstvy sliznic a kůže, nádorové onemocnění pochází tedy z vnějších i vnitřních vrstev. Většina karcinomů patří ke zhoubným nádorům.
Léčba karcinomu může probíhat různými způsoby – chirurgicky, hormonálně, biologicky, radioterapií nebo chemoterapií. Karcinomy nejčastěji postihují plíce, prsa, žaludek, prostatu nebo tlusté střevo.


Co je to Karcinom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Karcinom. Co znamená pojem Karcinom z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Karcinom? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Karcinom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, přesný výraz, pojem, synonymum, definice pojmu, význam, wiki, význam pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, Karcinom, Nemoce, terminologie, formulace, termín, co je to Karcinom?, význam slova


Pojem Karcinom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Karcinom?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Karcinom (z řeckého karkinôma) je nádorové onemocnění, vycházející z epitelu, tedy např. z vrstev kůže či sliznic, jde tedy o nádory z tkání ektodermálního či entodermálního původu. Označení rakovina se původně vztahovalo pouze na karcinomy, dnes se však v běžném jazyce rozdíl stírá. Většina karcinomů pochází z krycího epitelu, nebo žlázového epitelu. Karcinomy tvoří cca 80 % maligních nádorů.

Pro více informací o heslu Karcinom zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karcinom ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Karcinom na Google.cz

Vyhledat slovo Karcinom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Karcinom ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Karcinom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karcinom ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karcinom například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Karcinom? resp. co se skrývá pod slovem Karcinom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karcinom, odpověď na dotaz co je to Karcinom?. Víte např. kdo to je Mudrlant? Znáte a víte kdo je Hinduista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.