Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karcinom. Co znamená odborný pojem Karcinom z kategorie Nemoce?

Co je to Karcinom? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Karcinom

Karcinom je pojem pocházející z řečtiny, dříve se označoval jako rakovina, což je dnes širší pojem. Jedná se o nádorové onemocnění, které vychází z epitelové tkáně. Klasickým příkladem jsou vrstvy sliznic a kůže, nádorové onemocnění pochází tedy z vnějších i vnitřních vrstev. Většina karcinomů patří ke zhoubným nádorům.
Léčba karcinomu může probíhat různými způsoby – chirurgicky, hormonálně, biologicky, radioterapií nebo chemoterapií. Karcinomy nejčastěji postihují plíce, prsa, žaludek, prostatu nebo tlusté střevo.


Co je to Karcinom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karcinom. Co znamená odborný pojem Karcinom z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Karcinom s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Karcinom se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: popis, terminologie, názvosloví, přesný význam, synonymum, co znamená, terminus technicus, heslo, termín, vysvětlení, definice, slovník, nemoce, co to je, co je to Karcinom?, odborné názvosloví, pojem, význam pojmu


Pojem Karcinom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Karcinom? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karcinom (z řeckého karkinôma) je nádorové onemocnění, vycházející z epitelu, tedy např. z vrstev kůže či sliznic, jde tedy o nádory z tkání ektodermálního či entodermálního původu. Označení rakovina se původně vztahovalo pouze na karcinomy, dnes se však v běžném jazyce rozdíl stírá. Většina karcinomů pochází z krycího epitelu, nebo žlázového epitelu. Karcinomy tvoří cca 80 % maligních nádorů.

Jiné zdroje informací o pojmu Karcinom

Hledat pojem Karcinom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Karcinom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karcinom ve Wikimedia Commons

Najít slovo Karcinom na Google.cz

Hledat termín Karcinom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Karcinom ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Karcinom například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Karcinom? resp. co znamená Karcinom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karcinom, odpověď na dotaz co je to Karcinom?. Víte např. kdo to je Petr Kellner? Znáte a víte kdo je Marxista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.