Co je to?
Definice výrazu PRMS. Co znamená odborný pojem PRMS z kategorie Zkratky?

Co je PRMS? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova PRMS?

PRMS je zkratka používaná v lesnictví. Jde o měrnou jednotku s celým názvem prostorový metr sypaný. Představuje dřevěná polena, která jsou nasypaná do krychle. Tato krachle má rozměry metr krát metr. Nejde však o základní jednotku, tou je tzv. plnometr, což by byl metr krychlový vyplněný dřevem bez jakýchkoli mezer. Toho v praxi nelze dosáhnout, proto se používají další jednotky. Ty vycházejí z praktického zpracování dřeva a jsou tudíž použitelné i pro nákup a prodej dřeva. Kromě PRMS se lze setkat ještě s rovnaným metrem, což je metr krychlový složený ze srovnaných polen. Může jít o naštípaná polena, která jsou do určeného objemu složená. Takové měření je nejspravedlivější pro obchodování, ovšem výsledná cena pak zahrnuje i práci při štípání a následném poskládání.
V sypaném metru jsou polena sypaná volně, což znamená pouhých 40 % dřeva v metru krychlovém. Pokud by polena byla delší, byly by větší mezery a dřeva by se do metru vešlo méně. Jedná-li se o dřevo na topení, vychází se často z velikostí nákladní plochy auta, které je pro převoz nabízeno. Pro řezivo se více používá pevný metr neboli plnometr.


Co je to PRMS? Význam slova, termín, Definice výrazu PRMS. Co znamená odborný pojem PRMS z kategorie Zkratky?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem PRMS je v sekci zkratky

Klíčová slova: co je to PRMS?, popis, odborné názvosloví, zkratky, přesný význam, přesný výraz, co to je, význam pojmu, wiki, synonymum, terminus technicus, význam, vysvětlení, zkratky, PRMS, pojem, terminologie, formulace


Pojem PRMS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PRMS ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín PRMS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít PRMS ve Wikislovníku

Vyhledat výraz PRMS ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PRMS ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem PRMS na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo PRMS například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova PRMS? resp. co se přesně ukrývá za slovem PRMS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PRMS, odpověď na dotaz co je to PRMS?. Víte např. kdo to je John Hopkinson? Znáte a víte kdo je Michal Bragagnolo? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.