Co je to?
Definice výrazu, termínu PRMS. Co znamená odborný pojem PRMS z kategorie Zkratky?

Co je PRMS?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla PRMS?

PRMS je zkratka používaná v lesnictví. Jde o měrnou jednotku s celým názvem prostorový metr sypaný. Představuje dřevěná polena, která jsou nasypaná do krychle. Tato krachle má rozměry metr krát metr. Nejde však o základní jednotku, tou je tzv. plnometr, což by byl metr krychlový vyplněný dřevem bez jakýchkoli mezer. Toho v praxi nelze dosáhnout, proto se používají další jednotky. Ty vycházejí z praktického zpracování dřeva a jsou tudíž použitelné i pro nákup a prodej dřeva. Kromě PRMS se lze setkat ještě s rovnaným metrem, což je metr krychlový složený ze srovnaných polen. Může jít o naštípaná polena, která jsou do určeného objemu složená. Takové měření je nejspravedlivější pro obchodování, ovšem výsledná cena pak zahrnuje i práci při štípání a následném poskládání.
V sypaném metru jsou polena sypaná volně, což znamená pouhých 40 % dřeva v metru krychlovém. Pokud by polena byla delší, byly by větší mezery a dřeva by se do metru vešlo méně. Jedná-li se o dřevo na topení, vychází se často z velikostí nákladní plochy auta, které je pro převoz nabízeno. Pro řezivo se více používá pevný metr neboli plnometr.


Co je to PRMS? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu PRMS. Co znamená odborný pojem PRMS z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem PRMS se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo PRMS je v kategorii zkratky

Klíčová slova: vysvětlení, definice, pojem, názvosloví, definice pojmu, heslo, význam slova, slovník, terminus technicus, slovo, odborný výraz, termín, wiki, odborné názvosloví, popis, význam pojmu, synonymum, formulace


Pojem PRMS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo PRMS ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo PRMS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem PRMS na Google obrázcích

Vyhledat výraz PRMS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz PRMS ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem PRMS na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo PRMS například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka již bezesporu víte co to je PRMS? resp. jaký je význam pojmu PRMS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PRMS, odpověď na dotaz co je to PRMS?. Víte např. kdo to je Hans Sigl? Znáte a víte kdo je Jana Zwyrtek Hamplová? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo PRMS i v jiné sekci než v zkratky. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, pRMS, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.