Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cytologie. Co znamená odborný pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Co je to Cytologie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Cytologie?

Cytologie je věda, jejímž předmětem zkoumání jsou buňky. Slovem "cytologie" se běžně označuje cytologické vyšetření stěru buněk děložního čípku u žen, které se dělá jednou ročně v rámci prevence onemocnění rakovinou děložního čípku.


Co je to Cytologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cytologie. Co znamená odborný pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Cytologie sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Cytologie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, heslo, význam pojmu, wiki, informace, co je to Cytologie?, lékařství, odborný výraz, popis, přesný význam, názvosloví, formulace, pojem, slovo, význam, co to je, vysvětlení


Pojem Cytologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cytologie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Cytologie, též buněčná biologie je věda zabývající se studiem buněk. To zahrnuje anatomii buněk a (organel a dalších struktur), jejich fyziologii, vlastnosti a chování ve vztahu k životním funkcím organismu, jemuž náleží, a především pak buněčný cyklus, dělení a smrt buňky. Cytologie je jen jedním z biologických podoborů a je úzce teoreticky i experimentálně provázána s histologií, mikroskopií, mikrobiologií, biochemií, biofyzikou, organickou chemií a molekulární biologií.

Pro více informací o heslu Cytologie zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Cytologie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Cytologie na Youtube

Najít výraz Cytologie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Cytologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cytologie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cytologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytologie například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Cytologie? resp. co označuje slovo Cytologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytologie, odpověď na dotaz co je to Cytologie?. Víte např. kdo to je Bohuslav Balbín? Znáte a víte kdo je Johann Sebastian Bach? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.