Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Co je to Cytologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cytologie?

Cytologie je věda, jejímž předmětem zkoumání jsou buňky. Slovem "cytologie" se běžně označuje cytologické vyšetření stěru buněk děložního čípku u žen, které se dělá jednou ročně v rámci prevence onemocnění rakovinou děložního čípku.


Co je to Cytologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Cytologie doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cytologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Cytologie, slovo, Lékařství, význam pojmu, co znamená, vysvětlení, formulace, wiki, lexikon, co je to Cytologie?, význam, Lékařství, synonymum, odborné názvosloví, přesný význam, definice, význam slova, popis


Pojem Cytologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cytologie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Cytologie, též buněčná biologie je věda zabývající se studiem buněk. To zahrnuje anatomii buněk a (organel a dalších struktur), jejich fyziologii, vlastnosti a chování ve vztahu k životním funkcím organismu, jemuž náleží, a především pak buněčný cyklus, dělení a smrt buňky. Cytologie je jen jedním z biologických podoborů a je úzce teoreticky i experimentálně provázána s histologií, mikroskopií, mikrobiologií, biochemií, biofyzikou, organickou chemií a molekulární biologií.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Cytologie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Cytologie na Google.cz

Hledat slovo Cytologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cytologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Cytologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Cytologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytologie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Cytologie? resp. jaká je definice slova Cytologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytologie, odpověď na dotaz co je to Cytologie?. Víte např. kdo to je Jackie Chan? Znáte a víte kdo je Petr Hannig? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.