Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Co je to Cytologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cytologie?

Cytologie je věda, jejímž předmětem zkoumání jsou buňky. Slovem "cytologie" se běžně označuje cytologické vyšetření stěru buněk děložního čípku u žen, které se dělá jednou ročně v rámci prevence onemocnění rakovinou děložního čípku.


Co je to Cytologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Cytologie sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cytologie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, názvosloví, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Cytologie?, popis, lexikon, odborný výraz, slovo, význam slova, co to je, přesný výraz, co znamená, informace, slovník, význam, heslo


Pojem Cytologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cytologie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cytologie, též buněčná biologie je věda zabývající se studiem buněk. To zahrnuje anatomii buněk a (organel a dalších struktur), jejich fyziologii, vlastnosti a chování ve vztahu k životním funkcím organismu, jemuž náleží, a především pak buněčný cyklus, dělení a smrt buňky. Cytologie je jen jedním z biologických podoborů a je úzce teoreticky i experimentálně provázána s histologií, mikroskopií, mikrobiologií, biochemií, biofyzikou, organickou chemií a molekulární biologií.

Jiné informační zdroje o pojmu Cytologie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cytologie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cytologie na Youtube

Hledat heslo Cytologie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Cytologie na Google.cz

Zkusit najít slovo Cytologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Cytologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytologie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Cytologie? resp. co označuje slovo Cytologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytologie, odpověď na dotaz co je to Cytologie?. Víte např. kdo to je Kurva? Znáte a víte kdo je Šlechtic? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cytologie v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.