Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Co je to Cytologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cytologie

Cytologie je věda, jejímž předmětem zkoumání jsou buňky. Slovem "cytologie" se běžně označuje cytologické vyšetření stěru buněk děložního čípku u žen, které se dělá jednou ročně v rámci prevence onemocnění rakovinou děložního čípku.


Co je to Cytologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Cytologie sdílejte s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Cytologie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam slova, popis, terminologie, slovník, význam pojmu, lékařství, co to je, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, synonymum, vysvětlení, definice, co znamená, termín, význam, formulace, lékařství


Pojem Cytologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Cytologie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cytologie, též buněčná biologie je věda zabývající se studiem buněk. To zahrnuje anatomii buněk a (organel a dalších struktur), jejich fyziologii, vlastnosti a chování ve vztahu k životním funkcím organismu, jemuž náleží, a především pak buněčný cyklus, dělení a smrt buňky. Cytologie je jen jedním z biologických podoborů a je úzce teoreticky i experimentálně provázána s histologií, mikroskopií, mikrobiologií, biochemií, biofyzikou, organickou chemií a molekulární biologií.

Další zdroje informací o slovu Cytologie

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cytologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Cytologie ve Wikislovníku

Najít heslo Cytologie na Google.cz

Zkusit najít výraz Cytologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Cytologie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Cytologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytologie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Cytologie? resp. co přesně označuje termín Cytologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytologie, odpověď na dotaz co je to Cytologie?. Víte např. kdo to je Princ William? Znáte a víte kdo je Polyhistor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cytologie v jiné sekci než lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.