Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Co je to Cytologie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cytologie?

Cytologie je věda, jejímž předmětem zkoumání jsou buňky. Slovem "cytologie" se běžně označuje cytologické vyšetření stěru buněk děložního čípku u žen, které se dělá jednou ročně v rámci prevence onemocnění rakovinou děložního čípku.


Co je to Cytologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cytologie s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cytologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, význam pojmu, Lékařství, význam, co to je, wiki, definice, informace, Cytologie, Lékařství, slovník, odborné názvosloví, pojem, lexikon, terminus technicus


Pojem Cytologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cytologie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cytologie, též buněčná biologie je věda zabývající se studiem buněk. To zahrnuje anatomii buněk a (organel a dalších struktur), jejich fyziologii, vlastnosti a chování ve vztahu k životním funkcím organismu, jemuž náleží, a především pak buněčný cyklus, dělení a smrt buňky. Cytologie je jen jedním z biologických podoborů a je úzce teoreticky i experimentálně provázána s histologií, mikroskopií, mikrobiologií, biochemií, biofyzikou, organickou chemií a molekulární biologií.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Cytologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Cytologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Cytologie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cytologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Cytologie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Cytologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytologie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Cytologie? resp. jaká je definice termínu Cytologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytologie, odpověď na dotaz co je to Cytologie?. Víte např. kdo to je Robert Fico? Znáte a víte kdo je Petr Hannig? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.