Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zubní váček. Co znamená odborný pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Co je to Zubní váček? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zubní váček

Zubní váček je druh zánětu, který vzniká jako obrana organizmu před bakteriemi, které se dostaly do kořenového kanálku zubu. Obvyklou příčinou vzniku zubného váčku je neošetřený zubní kaz. Bakterie z něj způsobují nejdříve zánět a poté napadnou zubní dřeň, která odumře.
Kořenové kanálky jsou propojeny s čelistní kostí. Bakterie se přes kořenový kanálek dostanou k čelistní kosti a reakcí organizmu na tento podnět je právě vytvoření zubního váčku. Ten může vzniknout i po nekvalitním ošetření zubu, popřípadě při zbroušení zubu jako přípravě na nasazení korunky či můstku.


Co je to Zubní váček? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zubní váček. Co znamená odborný pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Zubní váček patří do sekce nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Zubní váček?, význam pojmu, informace, nemoce, co znamená, lexikon, přesný výraz, přesný význam, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, formulace, terminologie, odborný výraz, vysvětlení, co to je, termín


Pojem Zubní váček je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zubní váček?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zubní váček (latinsky granuloma dentis) je zánětlivé ložisko tvořící se zpravidla u hrotu zubního kořene. Průběh tohoto zánětu bývá vleklý a často bolestivý. Tato bolest vzniká tlakem váčku na zubní nerv.

Pro další informace o termínu Zubní váček zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Zubní váček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Zubní váček ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zubní váček ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Zubní váček na Youtube

Hledat termín Zubní váček ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Zubní váček ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní váček například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Zubní váček? resp. jaká je definice termínu Zubní váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní váček, odpověď na dotaz co je to Zubní váček?. Víte např. kdo to je Kateřina Konečná? Znáte a víte kdo je Rudolf Battěk? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?