Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zubní váček. Co znamená odborný pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Co je to Zubní váček? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zubní váček?

Zubní váček je druh zánětu, který vzniká jako obrana organizmu před bakteriemi, které se dostaly do kořenového kanálku zubu. Obvyklou příčinou vzniku zubného váčku je neošetřený zubní kaz. Bakterie z něj způsobují nejdříve zánět a poté napadnou zubní dřeň, která odumře.
Kořenové kanálky jsou propojeny s čelistní kostí. Bakterie se přes kořenový kanálek dostanou k čelistní kosti a reakcí organizmu na tento podnět je právě vytvoření zubního váčku. Ten může vzniknout i po nekvalitním ošetření zubu, popřípadě při zbroušení zubu jako přípravě na nasazení korunky či můstku.


Co je to Zubní váček? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zubní váček. Co znamená odborný pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zubní váček? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zubní váček patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: význam slova, Nemoce, vysvětlení, termín, co znamená, Zubní váček, informace, lexikon, význam, popis, terminus technicus, wiki, definice, formulace, terminologie, slovník, synonymum, Nemoce


Pojem Zubní váček je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zubní váček? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zubní váček (latinsky granuloma dentis) je zánětlivé ložisko tvořící se zpravidla u hrotu zubního kořene. Průběh tohoto zánětu bývá vleklý a často bolestivý. Tato bolest vzniká tlakem váčku na zubní nerv.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Zubní váček na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zubní váček ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Zubní váček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Zubní váček ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Zubní váček ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Zubní váček ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní váček například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zubní váček? resp. co se skrývá pod slovem Zubní váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní váček, odpověď na dotaz co je to Zubní váček?. Víte např. kdo to je Sergey Brin? Znáte a víte kdo je Sodomita? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?