Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zubní váček. Co znamená odborný pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Co je to Zubní váček? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zubní váček?

Zubní váček je druh zánětu, který vzniká jako obrana organizmu před bakteriemi, které se dostaly do kořenového kanálku zubu. Obvyklou příčinou vzniku zubného váčku je neošetřený zubní kaz. Bakterie z něj způsobují nejdříve zánět a poté napadnou zubní dřeň, která odumře.
Kořenové kanálky jsou propojeny s čelistní kostí. Bakterie se přes kořenový kanálek dostanou k čelistní kosti a reakcí organizmu na tento podnět je právě vytvoření zubního váčku. Ten může vzniknout i po nekvalitním ošetření zubu, popřípadě při zbroušení zubu jako přípravě na nasazení korunky či můstku.


Co je to Zubní váček? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zubní váček. Co znamená odborný pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Zubní váček s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zubní váček se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, význam, heslo, Zubní váček, pojem, popis, odborné názvosloví, co to je, co znamená, terminologie, význam pojmu, lexikon, wiki, co je to Zubní váček?, terminus technicus, definice, informace, slovo


Pojem Zubní váček je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zubní váček? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zubní váček (latinsky granuloma dentis) je zánětlivé ložisko tvořící se zpravidla u hrotu zubního kořene. Průběh tohoto zánětu bývá vleklý a často bolestivý. Tato bolest vzniká tlakem váčku na zubní nerv.

Jiné zdroje informací o pojmu Zubní váček

Zkusit najít termín Zubní váček ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Zubní váček ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Zubní váček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Zubní váček ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zubní váček ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Zubní váček na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní váček například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zubní váček? resp. co přesně označuje termín Zubní váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní váček, odpověď na dotaz co je to Zubní váček?. Víte např. kdo to je Bill Clinton? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?