Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zubní váček. Co znamená pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Co je Zubní váček?

Co znamená termín Zubní váček? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zubní váček je druh zánětu, který vzniká jako obrana organizmu před bakteriemi, které se dostaly do kořenového kanálku zubu. Obvyklou příčinou vzniku zubného váčku je neošetřený zubní kaz. Bakterie z něj způsobují nejdříve zánět a poté napadnou zubní dřeň, která odumře.
Kořenové kanálky jsou propojeny s čelistní kostí. Bakterie se přes kořenový kanálek dostanou k čelistní kosti a reakcí organizmu na tento podnět je právě vytvoření zubního váčku. Ten může vzniknout i po nekvalitním ošetření zubu, popřípadě při zbroušení zubu jako přípravě na nasazení korunky či můstku.


Co je to Zubní váček? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zubní váček. Co znamená pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Zubní váček doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Zubní váček se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, formulace, co znamená, význam slova, nemoce, přesný výraz, vysvětlení, informace, odborný výraz, pojem, slovník, definice pojmu, definice, co je to Zubní váček?, heslo, význam pojmu, terminologie


Pojem Zubní váček je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Zubní váček?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubní váček (latinsky granuloma dentis) je zánětlivé ložisko tvořící se zpravidla u hrotu zubního kořene. Průběh tohoto zánětu bývá vleklý a často bolestivý. Tato bolest vzniká tlakem váčku na zubní nerv.

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Zubní váček ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Zubní váček ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Zubní váček ve Wikislovníku

Hledat heslo Zubní váček ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Zubní váček na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zubní váček ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní váček například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená slovo Zubní váček? resp. co znamená Zubní váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní váček, odpověď na dotaz co je to Zubní váček?. Víte např. kdo to je Mažoretka? Znáte a víte kdo je Epikúros? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Zubní váček v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zotavení, zubní váček, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?