Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zubní váček. Co znamená pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Co je Zubní váček? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zubní váček

Zubní váček je druh zánětu, který vzniká jako obrana organizmu před bakteriemi, které se dostaly do kořenového kanálku zubu. Obvyklou příčinou vzniku zubného váčku je neošetřený zubní kaz. Bakterie z něj způsobují nejdříve zánět a poté napadnou zubní dřeň, která odumře.
Kořenové kanálky jsou propojeny s čelistní kostí. Bakterie se přes kořenový kanálek dostanou k čelistní kosti a reakcí organizmu na tento podnět je právě vytvoření zubního váčku. Ten může vzniknout i po nekvalitním ošetření zubu, popřípadě při zbroušení zubu jako přípravě na nasazení korunky či můstku.


Co je to Zubní váček? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zubní váček. Co znamená pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zubní váček sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Zubní váček patří do sekce nemoce

Klíčová slova: Zubní váček, co znamená, slovník, terminologie, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, heslo, wiki, popis, význam, co to je, přesný význam, pojem, názvosloví, nemoce, lexikon, definice pojmu


Pojem Zubní váček je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zubní váček? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zubní váček (latinsky granuloma dentis) je zánětlivé ložisko tvořící se zpravidla u hrotu zubního kořene. Průběh tohoto zánětu bývá vleklý a často bolestivý. Tato bolest vzniká tlakem váčku na zubní nerv.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Zubní váček ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Zubní váček na Google.cz

Najít termín Zubní váček ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zubní váček ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Zubní váček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Zubní váček ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní váček například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Zubní váček? resp. jaký je přesný význam slova Zubní váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní váček, odpověď na dotaz co je to Zubní váček?. Víte např. kdo to je Tomáš Vorel? Znáte a víte kdo je Albert Camus? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Zubní váček i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?