Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zubní váček. Co znamená odborný pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Co je to Zubní váček? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zubní váček?

Zubní váček je druh zánětu, který vzniká jako obrana organizmu před bakteriemi, které se dostaly do kořenového kanálku zubu. Obvyklou příčinou vzniku zubného váčku je neošetřený zubní kaz. Bakterie z něj způsobují nejdříve zánět a poté napadnou zubní dřeň, která odumře.
Kořenové kanálky jsou propojeny s čelistní kostí. Bakterie se přes kořenový kanálek dostanou k čelistní kosti a reakcí organizmu na tento podnět je právě vytvoření zubního váčku. Ten může vzniknout i po nekvalitním ošetření zubu, popřípadě při zbroušení zubu jako přípravě na nasazení korunky či můstku.


Co je to Zubní váček? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zubní váček. Co znamená odborný pojem Zubní váček z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zubní váček? se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Zubní váček je v sekci nemoce

Klíčová slova: význam, přesný výraz, heslo, synonymum, odborné názvosloví, nemoce, terminologie, slovník, terminus technicus, nemoce, pojem, význam slova, odborný výraz, definice, co je to Zubní váček?, názvosloví, co to je, vysvětlení


Pojem Zubní váček je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zubní váček?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubní váček (latinsky granuloma dentis) je zánětlivé ložisko tvořící se zpravidla u hrotu zubního kořene. Průběh tohoto zánětu bývá vleklý a často bolestivý. Tato bolest vzniká tlakem váčku na zubní nerv.

Více informací o pojmu Zubní váček lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Zubní váček ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Zubní váček na Youtube

Zkusit najít slovo Zubní váček ve Wikislovníku

Najít heslo Zubní váček na Google.cz

Vyhledat pojem Zubní váček ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Zubní váček ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní váček například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Zubní váček? resp. jaká je definice termínu Zubní váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní váček, odpověď na dotaz co je to Zubní váček?. Víte např. kdo to je Jan Ruml? Znáte a víte kdo je Barbora Kodetová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Zubní váček hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?