Co je to?
Definice výrazu Les. Co znamená odborný pojem Les z kategorie Příroda?

Co to je Les? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Les?

Porost složený z velkého množství dřevin tedy dřevitých rostlin, které mají vyšší stromové patro, nejedná se proto o keře. Jeho nejdůležitější součástí jsou listnaté nebo jehličnaté stromy, rostliny v nižších patrech a živočichové, kteří v tomto ekosystému žijí. Lesníci považují za les porost vysoký minimálně 5 metrů, v němž se koruny jednotlivých stromů vzájemně překyrývají, zasahují do sebe alespoň v 25 %.


Co je to Les? Význam slova, termín, Definice výrazu Les. Co znamená odborný pojem Les z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Les je v sekci Příroda

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, wiki, lexikon, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, terminologie, Les, termín, co znamená, význam, Příroda, popis, formulace, definice


Pojem Les je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Les? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Les je území hustě porostlé stromy. Odborně řečeno jde o soubor biocenóz, jehož determinantou jsou dřeviny stromového vzrůstu. Jedná se o velmi složitý ekosystém, tvořený složkou rostlinnou (fytocenóza), živočišnou (zoocenóza) a abiotickým prostředím (biotopem). Dle jisté lesnické definice je za les považováno území (lesní porost), v němž rostou dřeviny (stromy), které dorůstají minimální výšky 5 metrů a zápoje korun alespoň 25 %. Ovšem podle různých definic se pak liší i pokrytí lesy. Lesy dělíme na smíšené, listnaté a jehličnaté.

Více informací o pojmu Les lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Les na Youtube

Zkusit najít pojem Les ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Les ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Les ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Les ve Wikislovníku

Hledat slovo Les ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Les například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Les? resp. jaký je přesný význam slova Les? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Les, odpověď na dotaz co je to Les?. Víte např. kdo to je Sagvan Tofi? Znáte a víte kdo je Přítel? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Les hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.