Co je to?
Definice výrazu Les. Co znamená odborný pojem Les z kategorie Příroda?

Co to je Les? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Les?

Porost složený z velkého množství dřevin tedy dřevitých rostlin, které mají vyšší stromové patro, nejedná se proto o keře. Jeho nejdůležitější součástí jsou listnaté nebo jehličnaté stromy, rostliny v nižších patrech a živočichové, kteří v tomto ekosystému žijí. Lesníci považují za les porost vysoký minimálně 5 metrů, v němž se koruny jednotlivých stromů vzájemně překyrývají, zasahují do sebe alespoň v 25 %.


Co je to Les? Význam slova, termín, Definice výrazu Les. Co znamená odborný pojem Les z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Les můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Les je v kategorii Příroda

Klíčová slova: co to je, terminologie, pojem, význam pojmu, synonymum, terminus technicus, heslo, formulace, co je to Les?, odborné názvosloví, termín, význam slova, lexikon, co znamená, vysvětlení, slovo, wiki, Les


Pojem Les je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Les?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Les je území hustě porostlé stromy. Odborně řečeno jde o soubor biocenóz, jehož determinantou jsou dřeviny stromového vzrůstu. Jedná se o velmi složitý ekosystém, tvořený složkou rostlinnou (fytocenóza), živočišnou (zoocenóza) a abiotickým prostředím (biotopem). Dle jisté lesnické definice je za les považováno území (lesní porost), v němž rostou dřeviny (stromy), které dorůstají minimální výšky 5 metrů a zápoje korun alespoň 25 %. Ovšem podle různých definic se pak liší i pokrytí lesy. Lesy dělíme na smíšené, listnaté a jehličnaté.

Jiné informační zdroje o pojmu Les

Hledat pojem Les ve Wikizdrojích

Najít výraz Les ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Les na Google.cz

Najít heslo Les ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Les ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Les ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Les například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Les? resp. co označuje slovo Les? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Les, odpověď na dotaz co je to Les?. Víte např. kdo to je Robert Pattinson? Znáte a víte kdo je Zeť? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.