Co je to?
Definice výrazu Les. Co znamená odborný pojem Les z kategorie Příroda?

Co to je Les? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Les?

Porost složený z velkého množství dřevin tedy dřevitých rostlin, které mají vyšší stromové patro, nejedná se proto o keře. Jeho nejdůležitější součástí jsou listnaté nebo jehličnaté stromy, rostliny v nižších patrech a živočichové, kteří v tomto ekosystému žijí. Lesníci považují za les porost vysoký minimálně 5 metrů, v němž se koruny jednotlivých stromů vzájemně překyrývají, zasahují do sebe alespoň v 25 %.


Co je to Les? Význam slova, termín, Definice výrazu Les. Co znamená odborný pojem Les z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Les patří do sekce Příroda

Klíčová slova: co znamená, synonymum, popis, význam pojmu, odborné názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, význam, lexikon, Příroda, termín, formulace, co to je, odborný výraz, wiki, slovník, přesný výraz, definice


Pojem Les je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Les dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Les je území hustě porostlé stromy. Odborně řečeno jde o soubor biocenóz, jehož determinantou jsou dřeviny stromového vzrůstu. Jedná se o velmi složitý ekosystém, tvořený složkou rostlinnou (fytocenóza), živočišnou (zoocenóza) a abiotickým prostředím (biotopem). Dle jisté lesnické definice je za les považováno území (lesní porost), v němž rostou dřeviny (stromy), které dorůstají minimální výšky 5 metrů a zápoje korun alespoň 25 %. Ovšem podle různých definic se pak liší i pokrytí lesy. Lesy dělíme na smíšené, listnaté a jehličnaté.

Pro další informace o termínu Les zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Les ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Les ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Les ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Les ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Les na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Les ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Les například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Les? resp. co vlastně znamená slovo Les? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Les, odpověď na dotaz co je to Les?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Přítel? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Les i v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.